Gelecekte Önü Açık Olacak 10 Popüler Meslek

Mevcut teknoloji trendlerine dayanarak, önümüzdeki on yılda talebin gerekli beceri ve eğitime sahip insan arzını geride bırakacağı 10 yüksek ücretli dijital kariyer:6 min


139
64 shares, 139 points

1) 3D Baskı

Açık kaynaklı tasarım ve 3D baskı kullanarak artık üretimi masaüstüne taşımak mümkün. 2020’lerde 3D Baskı konusunda yetenekli ustalara olan talep, on-shoring’in üretimin zengin ülkelere geri dönmesine yol açması nedeniyle çok büyük olacak. “Özel üretim, kendin yap ürün tasarımı ve yaratma çağında, bir milyon tamircinin ve meraklısının kolektif potansiyeli, Amerikan imalatının yeniden canlanmasına neden olacak şekilde serbest bırakılmak üzere. Web’in yenilik modelini kullanan bir “Yapımcılar” nesli, dijital tasarım ve hızlı prototiplemenin yeni teknolojileri herkese icat etme gücü verdiğinden, “şeylerin uzun kuyruğunu” yaratarak küresel ekonomide bir sonraki büyük dalgayı yönlendirmeye yardımcı olacaktır. önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi

2) Nesnelerin İnterneti

Geleceğin kariyerli ve yüksek ücretli 10 mesleği arasında yer alan, nesnelerin İnterneti, günlük nesnelere gömülü bilgi işlem cihazlarının İnternet aracılığıyla veri gönderip almalarını sağlayan ara bağlantıdır. Buna akıllı telefonlar, kahve makineleri, çamaşır makineleri, kulaklıklar, lambalar, giyilebilir cihazlar ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey dahildir. önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi İnternet kaybolacak. O kadar çok IP adresi olacak, o kadar çok cihaz, sensör, giydiğiniz şeyler, etkileşime girdiğiniz şeyler, bunu hissetmeyeceksiniz bile. Her zaman varlığınızın bir parçası olacak. Bir odaya girdiğinizi ve odanın dinamik olduğunu hayal edin. Ve izninizle ve tüm bunlarla, odada olup bitenlerle etkileşime giriyorsunuz.”

3) Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (genellikle UX veya Etkileşim Tasarımı olarak anılır), ürünle etkileşimde sağlanan kullanılabilirliği, erişilebilirliği ve zevki geliştirerek bir ürünle kullanıcı memnuniyetini artırma sürecidir. önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi

“ Sürekli değişim gerektiren bir dünyada hala doğrusal organizasyonlar inşa ediyoruz Kapsamlı bir işbirliği gerektiren bir dünyada hala silolar inşa ediyoruz Ve sürekli yenilik elde etmek için sürekli deneme gerektiren bir dünyada hala analize yatırım yapıyor , spesifikasyonlar üzerinde tartışıyor ve çıktıları verimli bir şekilde üretiyoruz.” 

4) Dijital Pazarlama

Dikkat aralıklarının azalması ve aşırı bilgi yüklemesinin reklamcılığı daha zor hale getirmesiyle, dijital pazarlama, aynı zamanda analitik yetenek ve stratejik iş düşüncesi gibi teknik becerilere sahip hikaye anlatıcıları ve içerik yaratıcıları talep ediyor.

“İster bir girişimci, ister küçük bir işletme veya bir Fortune 500 şirketi olun, harika pazarlama, hikayenizi insanları sattığınız şeyi almaya zorlayacak şekilde anlatmakla ilgilidir. Bu bir sabit. Özellikle bu gürültülü, hareketli dünyada her zaman değişen şey, hikayenin nasıl, ne zaman ve nerede anlatılacağı ve hatta hepsini kimin anlatacağıdır.” 

5)  Uygulama Geliştirme

Ortalama bir Amerikalı günde 3-4 saatini akıllı telefonlarında geçirirken, yetenekli bir uygulama geliştiricisine büyük bir talep var. Veya bir uygulama için bir fikriniz varsa, onu kendiniz nasıl oluşturacağınızı öğrenin çünkü muhtemelen bunu sizin için yapacak iyi bir geliştiriciye paranız yetmeyecektir.

6)  Robotik

Robotlar, el emeği ve hizmet endüstrisi işlerinin yerini alırken, yeni istihdam fırsatları, insanların robotları tasarlaması, inşa etmesi ve hizmet vermesi içindir. Robotik teknisyenleri veya robotik mühendisleri, kolayca öğrenilemeyecek becerilere sahip olsalar da, bu büyüyen sektörde başarılı olma yeteneğiniz olup olmadığını görmek için bir öğrenme temeli oluşturmaya başlayabilirsiniz. önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi

“Şimdi ikinci makine çağı geliyor. Bilgisayarlar ve diğer dijital gelişmeler, buhar makinesinin ve onun soyundan gelenlerin kas gücü için yaptıklarını zihinsel güç – çevremizi anlamak ve şekillendirmek için beynimizi kullanma yeteneği – için yapıyor.

Yeni teknolojiler yalnızca üstel, dijital ve kombinatoryal olmakla kalmıyor, aynı zamanda kazanımların çoğu hala önümüzde. Önümüzdeki yirmi dört ay içinde gezegen, önceki tüm tarihte olduğundan daha fazla bilgisayar gücü ekleyecek. Önümüzdeki yirmi dört yıl içinde, artış muhtemelen bin kattan fazla olacak.” önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi

7) Siber Güvenlik

Geleceğin savaşları siber uzayda yapılacak. Siber güvenlik, dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biridir ve siber güvenlik, ağları, bilgisayarları, programları ve verileri saldırı, hasar veya yetkisiz erişimden korumayı içerir.“Ekonomimizin kaderinden ve Ulusumuzun kritik altyapısının şüpheli esnekliğinden bahsediyoruz. Uzmanlar siber güvenlik ve Ulusal Güvenlik hakkında konuşurken neden bu kadar kibar, sabırlı ve bağışlayıcı? Her bir senaryo kiddie botnet saldırısının draması ve IP’mizi Ulus-Devlet hırsızlığı, basın bültenleri, sesli alıntılar ve ana akım medyanın zorunlu absürtlüğü aracılığıyla bir pembe diziye dönüştürüldü. Siber hijyenin, usta olanlar tarafından agresif bir şekilde dağıtılan ve deneyimleyenler tarafından taklit edilmeye teşvik edilen bir mem olduğu Batı’da bir siber güvenlik zeitgeistinin zamanı geldi.”

8) Veri Bilimi

Yazılım mühendisliği endüstrisinin yeni yüksek ücretli rock yıldızları veri bilimcileridir. Bu kadar çok veri biriktikçe, son teknoloji şirketlerin iş süreçlerini optimize etmek için verileri anlamlandırmak için hem analitik hem de sosyal becerilere sahip veri bilimcilerine ihtiyacı var. 

Veri bilimcisinin işi doğru soruları sormaktır. ‘Bu bağlantı kaç tıklama aldı?’ gibi bir soru sorarsam, ki bu her zaman baktığımız bir şey, bu bir veri bilimi sorusu değil. Bu bir analiz sorusu. ‘Bu yayıncının sitesindeki önceki bağlantı geçmişine dayanarak, önümüzdeki üç saat içinde Fransa’dan kaç kişinin bunu okuyacağını tahmin edebilir miyim?’ gibi bir soru sorsam? bu daha çok bir veri bilimi sorusu.” 

9) Yapay Zeka

Robotlar fabrika işçilerinin işlerini elinden aldı. Yapay Zeka (AI) ofis çalışanlarının işlerini alacak. Yeni işler, yapay zekanın iş süreçlerine ve sosyal zorluklara nasıl uygulanabileceğini anlamak ve insanlardan daha verimli çalışan yeni AI sistemlerini yönetmek olacak. önü açık meslekler , yeteneğe göre meslek seçimi Yapay zeka 2029 yılına kadar insan seviyelerine ulaşacak. Bunu takip edin, diyelim ki 2045’e kadar, uygarlığımızın zekasını, insan biyolojik makine zekasını bir milyar kat artırmış olacağız.

10)  Derin Öğrenme

Sürücüsüz arabaların arkasında ne var? Yapay Zeka veya daha spesifik olarak Derin Öğrenme adı verilen bir tür özel yapay zeka. Göreve özel algoritmaların aksine, sinir ağlarını simüle etmeye ve veri temsillerini öğrenmeye dayalı daha geniş bir makine öğrenimi yöntemleri ailesinin bir parçasıdır. “100 yıl önce elektriğin neredeyse her şeyi dönüştürmesi gibi, bugün de yapay zeka ve Derin Öğrenmenin önümüzdeki birkaç yıl içinde dönüşeceğini düşünmediğim bir endüstriyi düşünmekte zorlanıyorum.”


Like it? Share with your friends!

139
64 shares, 139 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format