Listeland Sitesinde İçerikler Nasıl Oluşturulur ?

1 min


146
69 shares, 146 points
 1. 1 İlk olarak siteye kayıt oluyoruz 🙂


  Kayıt olayımız gayet basit : E posta , kullancı adı ve şifreyi oluşturduktan sonra kayıt tamamlanmıştır. Aktivasyonu da yaptıktan sonra içerik üretmeye başlayabiliriz.

 2. 2 Hesaba giriş yapabiliriz artık


  Giriş yaptıktan sonra içerik üretme butonu bizim için aktif hale geliyor.Kullanıcı adı ve şifreyi girerken hata oluşursa Forgot password bölümünden şifremizi tekrar oluşturabiliriz. 

 3. 3 Farklı içerik türlerini buradan oluşturabiliriz


  Personality Quiz / Kişilik Testi : Kişilik testi, onları cevaplayan kişi hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi sorudur. Kişilik sınavı, bir bilgi testinden farklı olarak, kesin bir doğru veya yanlış cevap setine sahip değildir. Bunun yerine, yanıtlayanın verdiği yanıtlar, yanıtlayanın kişiliğinin ve / veya özelliklerinin bir kısmını işaret ettiği varsayılan bir yanıt üretmek için derlenir ve analiz edilir.

  Trivia Quiz / Sınav : Trivia, oyunculara farklı konular hakkında sorular soran ve mümkün olduğunca çok doğru cevap almaları gereken bir oyun türüdür. Genel veya daha spesifik alanlarda bilginizi geliştirme ve genişletme avantajına sahip olmanın yanı sıra, bu oyun tarzı yarışmacıların eğlenmesi için tasarlanmıştır Trivia soruları ve cevapları herhangi bir hedef kitleye uyarlanabilir ve okullarda ve üniversitelerde dil becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olmak ve bilgi ve beceri seviyelerini test etmek için kullanılabilir.

  Poll / Anket : Anket, genellikle bir şeyin ne kadar popüler olduğunu veya gelecekte ne yapmayı düşündüğünü öğrenmek için insanlara bir şey hakkındaki fikirlerinin sorulduğu bir viral içerik türüdür.

  List / Liste : Bir liste karmaşık bir konuyu daha kolay anlaşılır hale getirmek için bir çerçeve olarak kullanılabilir. Hakkında yazdığınız konu kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şey olabilir. Sıralama 1-2-3 diye devam eder . 

  Countdown / Geri Sayım : Geri sayım, tıpkı liste gibidir . Tek farkı 3-2-1 mantığında oluşturulur. En önemli birimler sonunda gösterilir. Bu türün amacı, bir kişiyi önce kimin geldiğini bulmak için tüm sayfayı kaydırmaya zorlamaktır

  Open List : Bu tür, kullanıcıların önceden oluşturulmuş listeye yeni öğeler göndererek ve onlar için oy vererek katkıda bulunmalarına olanak tanır. 

  Ranked List / Dereceli Listesi : Kullanıcıların liste birimlerine oy vererek katkıda bulunmalarına da olanak tanır. Sistem ilk olarak en yüksek oylama puanına sahip birimleri gösterir.

  Meme / Caps : Bir Meme türü, görüntülere özel olarak yeniden boyutlandırılabilir metin eklemenize olanak tanır. Çoğu zaman, insanlar oluşturucuyu yerleşik memlere metin altyazıları eklemek için kullanır. Bununla birlikte, kendi resimlerini şablon olarak da yükleyebilirler.

  Video - Music :  Bu içerik türümüz ise video ve ses kayıtlarıyla içeriğimizi eğlenceli hale getirmek.

 4. 4 İçerik oluşturma kısmına geldik


  1. En üstteki ok işaretinin gösterdiği yere görsel yükleyerek içeriğimizin kapak fotoğrafını oluşturabiliriz.
  2. Ortadaki ok işaretinin gösterdiği bölüm ise kategori bölümü .İçerik hangi kategoride oluşturulacaksa o seçiler .En fazla 3 kategori seçme imkanımız bulunmaktadır.
  3. En alttaki ok işaretinin gösterdiği kısım ise etiket bölümüdür. Google ,Bing ,Yahoo gibi tarayıcı aramalarında içeriğin etiketler sayesinde daha fazla görünmesini sağlar. 
 5. 5 İçerik oluşturmaya devam


  1. Yukarıdaki ok işareti içeriğimizin başlığını ifade ederken Yazı stili olarak kelimelerin ilk harflerinin büyük olmasında fayda var.
  2. Başlığın alt açıklamasıdır . Her ne kadar gerekli görmesemde . Gerekli olduğu durumlarda kullanılabilir.
 6. 6 İçeriğimizin son adımlarına geldik


  1. En yukarıdaki ok işareti bölümü liste sayımızı belirler. Mesela ; En İyi 25 Gerilim Filmi için add item bölümüne 25 kez basarak liste sayısını çoğaltabiliriz.
  2. Yukarıdan 2. ok işareti ise her bir listenin başlığıdır. Mesela 14. Filmin adını bu başlığa girebiliriz .Çıkış tarihi vb.
  3. 3.ve 4. sıradaki ok işaretleri ise listemizin görselinin yada videosunu yüklendiği kısımdır. Soldaki ok işaretinin gösterdiği bölümden fotoğrafı pcden veya telden yüklemek için  Browse İmage kısmından eklenebilir. Yada browse image kısmının altındaki Get by URL kısmından url kopyalanarakta fotoğraf ekelenebilir. Sağdaki ok işareti bölümünden ise fotoğraf yüklemeden desteklenen sosyal medya platformlarından paylaşımların bağlantıları kopyalanarak Tweetler ,instagram paylaşımları ,youtube videoları listelenebilir.

Like it? Share with your friends!

146
69 shares, 146 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
2
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format