En Tehlikeli ve Zor Olan 10 İş Alanı

6 min


130
54 shares, 130 points

10) Temizlik Görevlisi

Temizlik Görevlisi:- En Zor ve Tehlikeli İlk 10 İş

Temizlik çalışanları, günlük atıklarımızla ilgilenen ve bertaraf eden kişilerdir. Bunların dışında pek çok gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkede hala rögar altı atıkların bertarafı konusunda sorun olan yerlerde bu işçilere bağımlıdır. Böylece, bu işçiler kazançları için hayatlarını riske atıyorlar. Bunların dışında, COVID 19 gibi pandemiler sırasında, sanitasyon çalışanları, bu virüslerin temasına yol açabilecek tehlikeli şeylere yardım eden ve onları bertaraf eden cephe savaşçıları gibi hareket eder.

9) Polis ve Korumalar

Polis ve Korumalar: – Dünyanın En Zor İşleri, Zor ve Tehlikeli İşler

Polis ve Korumalar, başkalarını korumak için hayatlarını riske attıkları için dünyadaki zorlu ve tehlikeli işlerden biri olarak kabul edilir. Ülke başkanından sıradan insanlara kadar önemli personeli korumak için para alıyorlar. İnsanları korumak için festivaller, pandemi, doğal afetler ve acil durum zamanlarından bağımsız olarak günün her saatinde çalışırlar. Hayatlarına bile mal olabilecek kötü olanlarla karşılaşmayı da içeren günün her saatinde zor koşullarda çalışırlar.

8) Maden, Kimya, Nükleer Santral ve Diğer Tehlikeli Sanayi İşçileri

Maden, Kimya, Nükleer Santral ve Diğer Tehlikeli Sanayi İşçileri:- Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tehlikeli işler, Dünyanın En Zor İşleri

Bu sektörlerde çalışan kişiler, pek çok önlem ve güvenlik önlemine uymakla birlikte; bir kaza meydana geldiğinde hakim olan hayatı tehdit eden bir sorun var. Ayrıca, kimyasal ve diğer tehlikeli imalatla ilgili endüstrilerde çalışanlar, nesilleri boyunca etkilere yol açabilecek bazı tehlikeli kimyasallar nedeniyle bir tehdide maruz kalabilir. Madenciler, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilecek çok miktarda toza maruz kalıyor. Bu nedenle, bu faktörler, insanların yaşamları için kazanmak için yaptıkları en zor işlerden biri olduğunu ekliyor.

7) İnşaat İşçileri

İnşaat İşçileri:- Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Tehlikeli İşler, En Zor ve Tehlikeli 10 İş

İnşaat işçileri, meydana gelen şantiye kazası nedeniyle her gün çok sayıda ölüm meydana geldiğinden, dünyanın en zor işlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şantiye şefi olarak bilinen Foreman, yükseklik, keskin aletlere maruz kalma, tehlikeli ve toksik maddeler gibi zorlu koşullara maruz kalan ve projenin genel performansından sorumlu olan kişidir.

6) Kesrestecilik

Kerestecilik:- En Zor ve Tehlikeli İşler, En Zor ve Tehlikeli İlk 10 İş

Kerestecilik, en yüksek ölüm oranına sahip bir iş olarak kabul edildiğinden, dünyanın en zor işlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca, çok fazla fiziksel zorluk ve ağaçların kaldırılmasını içerdiğinden fiziksel olarak en zorlu iştir. Doğal afetler döneminde işçiler, hayatlarını riske atabilecek bazı kazalara bile eğilimli oldukları için çok fazla bağlılık ve zorluk içerdiğinden daha önemli olarak kabul edilir. Ayrıca, diğer işlere kıyasla düşük bir istihdam oranına sahiptir.

5) Sürücüler ve Pilotlar

Sürücüler ve Pilotlar:- Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tehlikeli işler, Dünyanın En Zor İşleri, En Zor İşler

Sürücüler ve Pilotlar, temel malları taşıyan ve yolcuların yollardan ve hava yollarından taşınmasına yardımcı olan kişilerdir. Bunlar, dünya çapında temel ihtiyaçları sağlamak için gece gündüz çalışan kişilerdir ve çalışırken olumsuz zorluklarla karşılaşırlar. Pilotlar, birkaç kişinin öldüğü ölümcül olaylarla sonuçlanabilecek birçok uçuş kazasına ve kazaya eğilimlidir. Zorlu koşullar ve uykusuz gecelerle karşı karşıya kalırlar ve bu da birçok zorlukla tek bir meslek olarak ilerler.

4) Balıkçılar

Balıkçılar:- En Zor ve Tehlikeli 10 Meslek

Denizde veya okyanuslarda balık tutmak her zaman gezegendeki en zor ve en zor işlerden biri olarak kabul edilir. Birçoğunun canını yüce denize salmak zorunda kaldığı denize girerken mekanik arıza veya kaza şeklinde çeşitli zorluklarla karşılaşırlar. Deniz canlıları da yüksek risk şansı olduğu için belirli riskler oluşturmaktadır. Ayrıca, kasırgalar, kasırgalar ve olumsuz hava koşulları da işin içerdiği riskleri artırır. Bu nedenle balıkçılık, çok fazla beceri ve cesaret gerektiren zorlu işlerden biri olarak kabul edilir.

3) İtfaiyeci

İtfaiyeci: – Dünyanın En Zor İşleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tehlikeli işler

Genellikle itfaiyeciler olarak bilinen itfaiyeciler, diğer sivil can, mal ve doğal varlıkları kurtarmak için hayatlarını riske atanlardır. İtfaiyeciler, bir yangın kazası, çöken bir bina, doğal afetler veya dünyanın her yerindeki diğer acil durumlarda kurtarmaya çalışan kişilerdir. Bu kazalar sırasında kimisi hayatını riske atıyor, kimisi tehlikeli maddelerden veya diğer etkileri içine alan dumandan etkileniyor, kimisi ağır yaralanabiliyor ama yine de itfaiyeciler bu işe yüzde yüz veriyor.

2) İletişim Kulesi Çalışanları

İletişim Kulesi Çalışanları:- En Zor ve Tehlikeli İşler, En Zor ve Tehlikeli 10 İş, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tehlikeli işler

Haberleşme kuleleri ile ilgili olan arızaların kontrol edilmesi için kulelere çıkılması, kulelerin montajı ve bakımlarının yapılması gibi işler dünyanın en ölümcül ve zor işi olarak kabul edilebilir. Yüksekten düşme ve can kaybına yol açma riski yüksektir. Kulelere tırmanırken karşılaştıkları zorluklar da işin zorluğunu arttırıyor. Bu işle ilgili önemli bir sorun da, bu görevlerle uğraşan kişiler için uygun bir kişisel koruma kiti veya ekipmanının olmamasıdır. Dolayısıyla, bu faktörler, ücretlerin de asgari düzeyde olduğu bu işte yer alan sertliği ve zorlukları arttırır.

1) Elektrikçiler

Elektrikçiler: – Dünyanın En Zor İşleri, En Zor ve Tehlikeli İşler, En Zor ve Tehlikeli 10 Meslek

Elektrikçiler, ilgili en yüksek riske sahip olduğu için dünyanın en zor işi olarak kabul edilir. Yüksek voltajın elektrik enerjisi çoğunlukla işin içinde yer alır ve bir kez çalışanların insan vücuduna geçerse elektrik çarpmasından hayatta kalma şansı çok azdır. Bunların dışında çok yüksek kablo tesisatı, montajlar, hatalı kontroller ve elektrik kazaları gibi diğer parametreler işin zorluklarını ve dayanıklılığını arttırır. Telekomünikasyon kulelerinden farklı olarak, elektrik işçileri ekipman mevcut olsa da, işçiler tarafından kolayca bulunmamakta ve takip edilmektedir. İşte bu nedenlerden dolayı elektrik işçiliği işleri zor ve en zor işler olarak kabul edilmektedir.


Like it? Share with your friends!

130
54 shares, 130 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format