Türkiye’nin En Seksi 40 Kadın Sunucusu

22 min


147
67 shares, 147 points

1) Ece Üner

Özge Ece Üner, Türk haber spikeri, sunucu ve gazeteci. 25 Haziran 2021'de 7 yıldır sunuculuk yaptığı Show Ana Haber bülteni sunuculuğundan istifa edip reality bir program sunmak için Kanal D ile anlaştı.

2)  Merve Toy

Spor yazarı, yorumcu ve sunucu kimliği ile tanınan Merve Toy, 1984 yılında Adapazarı’nda dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezun oldu. Staj döneminde Şansal Büyüka’nın yanında Maraton programının kurgularını hazırladı ve röportajlar yaptı. Öztürk Pekin ve Ercan Taner gibi usta isimlerle birlikte çalışan Merve Toy, basketbol ve futbol programları ile çalışmalarını sürdürdü. Futbol programlarının yanı sıra basketbol programlarını sunmaya da başlayan güzel sunucu, TRT Spor ekranlarında yayınlanan Sporsel programı sunuculuğunu üstlendi.

3) Nazlı Çelik

Nazlı Çelik, 1977 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okulu İstanbul'da, lise eğitimini İsviçre'de bulunan Amerikan Okulu T.A.S.I.S (The American School In Switzerland) yatılı okulunda tamamlamıştır. Bir çok ödül kazanan başarılı Nazlı Çelik, 1999 yılında işadamı Burak Öztarhan ile 2002 yılında evlendi. 2012 yılında boşandı. Çiftin bu evlilikten Kayra adında bir çocuğu oldu.  Nazlı Çelik, 1.62 metre boyunda 55 kilo ve Başak burcudur.

4) Deniz Satar

1987 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı ve ardından Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Liseden mezun olduktan sonra İzmir'deki Kordon Tv'de canlı müzik programı sundu. Konya'da okuduğu yıllarda Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin uygulama birimi olan ve aynı zamanda yerel yayın yapan Üntv'de canlı haber programı hazırlayıp sundu. Konya'nın ulusal televizyon kanalı Kontv spor servisinde staj yaptığı dönemde Konya Tenis ve Dağcılık kulübünün spor dergisi Konkort'ta köşe yazarlığı yaptı. 2008 yılındaki staj dönem, Tv8 haber merkezi, Digitürk içerik/ kreatif gibi departmanlarla devam etti. 2010 yılında TRT Müzik kanalında 'Şenlik Ateşi' adında festival gezi programı ile ekrana geldi. Mezun olacağı yıl yurtdışında 6 aylık dil eğitimi aldı.

5) Bahar Özmen

Bahar Özmen, 13 Kasım 1990 doğumludur, Akrep burcudur aslen Tekirdağlıdır ve Selanik göçmenidir.

Ünlü sunucu çok küçük yaşlardayken bile ekranlarda olup haber sunucusu olmak ve program hazırlamak istiyormuş. Bir röportajında özellikle Mehmet Ali Birand’ı ilgiyle takip ettiğini, onun sayesinde de gündemi takip edip, Türkiye Siyasi tarihini araştırdığını dile getirmiştir.

6) Çağla Şikel

Çağla Şıkel, 2 Ocak 1979'da, Asuman ve Hüseyin Şıkel çiftinin ikinci çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Mali müşavir olan babası Karslı bir Azeri, ev hanımı olan annesi ise Adanalıdır.Berna adında bir ablası vardır. İlkokulu bitirdikten sonra 1990-1993 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ortaokul eğitimini tamamlamıştır. Çağla Şıkel, 1996 yılında Odessia adlı sinema filminde oynadı ve 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Sonrasında katıldığı Seyşel Adaları'nda yapılan Miss World 97 güzellik yarışması ile dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli (Europe's Queen of Beauty) ödülünü aldı. 1997-2003 tarihleri arasında Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır'da defilelere çıktı. 2004 yılında Cennet Mahallesi'nde ve 2008'de Görgüsüzler dizisinde oynadı.

7) Yıldız Yakar

1985 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı sunucu aslen Antalya, Alanya’lıdır. Babası Simtel-Profilo Alanya yetkili satıcısı Yakar Ticaret sahibi Hilmi Yakar Alanya’nın tanınmış simalarındandır. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü mezunudur. Uzun süre eski SkyTürk kanalı bünyesinde spor haberleri sunmuştur. Günümüzde ise kanalın yeni ismi olan TV360 ekranlarında Gezmek Olsun isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Özellikle yaptığı başarılı röportajları ile dikkatleri üzerine çeken Yakar’ın bazı kaynaklarda (kesin bir bilgi değildir) Galatasaray taraftarı olduğu belirtilmektedir. Ancak profesyonel iş hayatı ile özel hayatını karıştırmadan profesyonel olarak kariyerini çalışmalarını sürdürmektedir. Yıldız Yakar Abdullah Avcı, Burcu Çetinkaya, Ayşenur Yazıcı ve Reyhan Karaca gibi bir çok ünlü ile yaptığı röportajlar büyük bir ilgi görmüştür.

8) Pelin Çift

Pelin Çift İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Gazetecilik bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1978 yılında dünyaya gelmiştir. ekranda ilk canlı yayın deneyimini 1997 yılında NTV’de hava durumu sunuculuğu yaparak yaşamıştır. Daha sonra kanalın haber sunuculuğu görevinide yerine getirmiş, 2001 senesinde yüksek lisans yapmış ardından Skytürk’te çalışmıştır. 2015 senesi itibariyle Bir Milyon Kimin adlı programın sunuculuğu yapmış ardından, TRT 1’de Pelin Çift ile Gündem Ötesi, Hakkını Helal Et adlı programları sunmuştur. Günümüzde ise TRT 1 ekranlarında Pelin Çift İle İyi Fikir isimli program ile televizyon ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel isim aslen İzmir doğumludur. İyi derecede Fransızca ve İngilizce diline hakimdir. 2009 senesinde Okan Akbaş ile evlenmiş ve bu evliliğinden Ömer isminde 2012 doğumlu bir oğlu vardır.

9) Ece Belen

Ece Belen Spiker ve sunucu olarak günümüzde Star Ana Haber ve Hafta sonu haber bültenini sunmaktadır. 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel sunucu baba tarafından aslen Manisa’lıdır. Mimar Sinan Lisesi ve Yıldız Teknik üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nden mezun olan Ece Belen 2012 yılında bir ilaç firmasının finans müdürlüğünü yapan Tufan Atrek ile evlenmiştir. Eşi ile bir yurt dışı tatilinde tanıştığını bir röportaj’da belirtmiştir. Ayrıca Habercilik ve Diyalog kurslarında eğitim almıştır. Gündelik yaşamında iş dışında aletli pilates ve kick boks sporları ile uğraşmaktadır.

10) Müge Anlı

1973 yılında dünyaya gelen başarılı isim İstanbul doğumludur. Babası İhsan Anlı’dır. Baba tarafından aslen Kırım Tatarı Edirne’lidir. Burcu ise yay’dır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Akabinde ise Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

Müge Anlı Türk Televizyon tarihinin en fazla izlenen ve reyting rekorları kıran bir çok programın altına imzasını atmıştır. Bir dönem magazin haberleri ile de yine gündem yaratan çalışmalara imza atmıştır. Ayrıca günümüzde araştırmacı kimliğini de ön plana çıkartmış ve bu başarısını yapmış olduğu programlara yansıtmıştır.

11) Simge Fıstıkoğlu

1982 yılının Aralık ayında İstanbul Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Selim Pars Koleji’nde orta okula devam etti. Beyoğlu Anadolu Lisesi’nden 2001 yılında mezun olmuş ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Boyu 1.69 cm, kilosu 55, burcu ise yay’dır. Elle Decor Dergisi ile ilk olarak medya dünyasına giriş yapmıştır. 6 ay kadar stil editörlüğü yapan Fıstıkoğlu, daha sonra yazılı basın dışında, görsel basında çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir.

12) Esra Erol

Babası polis olan Esra Erol ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini babasının görevi dolayısıyla Kütahya’da tamamlamıştır. Altın kelebek en iyi kadın sunucu ödülünü almıştır. 5 kız kardeşin ortancası olarak 12 Mayıs 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Televizyon program sunucusu olarak kariyerini devam ettirmektedir. Yeni yayın döneminde Esra Erol’la İzdivaç programını Atv ekranlarında sürdürmektedir.

13) Jülide Ateş

1971 yılında dünyaya gelen Jülide Ateş’in babası subay olduğu için o dönemde görev yaptığı il Elazığ’da doğmuştur. 1990 senesinde Türkiye güzeli seçilen Jülide Ateş daha sonra Miss World güzellik yarışmasında yer almış ve 9. olmuştur. İlk televizyonculuk kariyerine ise yine 1990 senesinde Star Tv’de farklı programların sunuculuğunu üstlenerek gerçekleştirmiştir. Jülide Ateş 1996 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirmiştir.

15) Dilara Gönder

Herrenberg Almanya doğumlu sunucu ve oyuncu Dilara Gönder 1983 yılında dünyaya gelmiştir. 7 yaşına kadar Almanya’da yaşayan Dilara Gönder daha sonra Türkiye’ye İzmir’e ailesi ile birlikte dönüş yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunudur. İlk olarak FBTV’de MusicBox adlı program ile sunuculuk hayatına adım atan Dilara Gönder daha sonra 2007’de Lig Tv’ye geçmiş ve 2,5 sene burada çalışmıştır. Sonrasında ise 2010 yılında NTV’ye geçiş yapmıştır. Yabancı dil olarak çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Ne Diyosun adlı dizide rol almış, ilk oyunculuk deneyimini bu dizide gerçekleştirmiştir.

16) Cansu Canan Özgen

1989 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Cansu Canan Özgen’in burcu Terazi’dir. İstanbul’da doğmuştur. Anne tarafından aslen Erzurum, baba tarafından ise aslen Selanik göçmenidir. Güzel ismin boyu ise 1.75 cm’dir. Habertürk kanalında Öteki Gündem isimli gece haberlerini sunan Cansu Canan İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezuniyeti ile birlikte Dialog İletişim spikerlik, sunuculuk bölümünde okumuştur. Üniversite öncesinde Bayrampaşa Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.

18) Mutlu Ulusoy

18 Mart 1987 tarihinde aslen Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Babası Mutlu Ulusoy henüz 7 yaşında iken vefat etmiştir. Habertürk kanalı ile çalışma hayatın adım atmış ardından Beşiktaş web sitesi bünyesinde editörlük yapmıştır. Konya Selçuk Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Günümüze kadar TRT Spor’da Gece Raporu, NTV’de Spor Haberleri, TRT Spor’da Mutlu Sabahlar ve Spor Keyfi son olarak Kanal D ile Günaydın Türkiye programlarını sunmuştur.

19) Öykü Serter

1975 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel isim Ankara, Çankaya doğumludur. Chp Milletvekili Nur Serter’in kızı olduğu yönündeki bilgiler ile açıklama yapan Serter, Nur Serter’in sadece soyisim benzerliği olduğu ve kendisini tanımadığı yönünde olmuştur. Babası ise Mali Müşavir’dir. Sporcu kimliği ile geçmişten bir çok başarının altına imzasını atmıştır. Yüzme sporunda kurbağa branşı dalı ile bir çok madalya kazanmıştır. Aslen Radyo’cu olan Öykü Serter, mikrofon ile ilk olarak Ankara’da Capitol Radio’da tanışmıştır. Üniversite eğitiminin ardından İstanbul’a taşınmış, Radyo5’te program yaptığı dönemde radyoyu daha geniş kitlelere duyurmak maksadı ile televizyon programı yapılması kararı alınmıştır. Ardından 5video klipten mürekkep 5T5 isimli mütevazi müzik programı ile ilk ekran deneyimini gerçekleştirmiştir. 13 sene gibi uzun bir dönem, sabah akşam yüzmüştür. Günümüzde de düzenli olmasada yüzmeye ve sık sık yürüyüş yapmaya çalışmakta, formunu bu şekilde korumaktadır. İşte Benim Stilim ve Bu Tarz Benim gibi programlar ile geniş kitlelere hitap eden Öykü Serter kendi tarzı hakkında şu açıklamayı yapmıştır. Maskülen tarzı tercih etmekte, kendisine genellikle, sade, spor-shik, jean t-shirt ve ceket gibi rahat kıyafetleri yakıştırdığını dile getirmiştir. İşte Benim Stilim budur, Moda gelip geçici, kalıcı olan stildir diye düşünenlerdendir. Bir dönem Acun Ilıcalı ile birlikte de program sunmuştur.

20) Seyhan Şaşko

1989 doğumlu güzel sunucu Seyhan Şaşko henüz 3 yaşında iken babasının işi gereği Türkiye’ye gelmiştir. Aslen Makedonya asıllıdır ve Makedonya’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Çocukluk yıllarından itibaren tenis, hentbol ve basketbol’a ilgi duymuştur. Tİvibu Spor ekranlarında görev yapmıştır. Günümüzde ise her Pazar günü Metin Tümer ile birlikte beIN Sports Haber’de Süper Lig ve TFF 1. Lig özetlerinin sunumunu yapmaktadır.

21) Ela Rumeysa Cebeci

1988 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiş, ikizler burcudur. Boyu 1.72 cm ve kilosu 54. Doğma büyüme İstanbul’ludur. Bahçeşehir Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi İletişim Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca aynı üniversite bünyesinde ileri oyunculuk Yüksek Lisans öğretimi almıştır. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Günümüzde sosyal medya hesapları üzerinde de ciddi bir takipçi sayısına sahiptir. Son olarak bekar olan güzel ismin, sevgili var mı? varsa kimdir? gibi sorularının cevabı hiç bir medya, magazin ve haber sitesinde yer almamaktadır. Ela Rumeysa Cebeci resmi instagram hesabını elarumeysacebeci ismi ile kullanıyor. Günümüz itibariyle 343bin civarında takipçi sayısına sahiptir.

23) Asuman Krause

1976 yılının Mart ayında Almanya Berlin’de dünyaya geldi. Ünlü ismin anne ve babası o çok küçükken boşanmışlardır. Baba tarafından Alman, annesi ise Sakarya Adapazarı nüfusuna kayıtlıdır.  17 yaşında iken Almanya’dan mankenlik için Türkiye’ye dönmüştür. Hayatını o dönemlerde basketbol üzerine kurmuş, Berlin takımında en iyi 10 oyuncu arasında yer almıştır. Almanya Genç Milli Basketbol takımı kadrosunda yer almıştır. Türkiye’de de basketbol’u devam ettirmek istemiş ancak Almanya’daki gibi oynanmadığını fark edince küsmüş ve bırakmıştır. O sıralarda Türkçe bilmeyen Krause’yi annesi önce Ankara TED’e götürmüş ancak okula kabul edilmemiştir. Ardından İzmir Özel Türk Koleji’nde önüne bir gazete konmuş ancak okuyamamış o nedenle yine kabul görmemiş. Sonrasında ise Bodrum’da bir Lise’de okumuş, annesi Alanya’ya yerleşmiş, Asuman Krause ise teyzesi ile birlikte Ankara’da yaşamaya karar vermiştir. Lise eğitiminin ardından Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a çalışmaya başlamış, bilet kesme ile başladığı işine 3 kişilik ofiste rapor yazmış, bir süre Süpervizör’lük yapmıştır. FİFA kokartlı bir hakem olan Asuman Krause hakemliği yapmamış, daha sonra güzellik yarışmasına girmiş ve bir anda kendisini Ankara’da bir defilede bulmuştur. Farkında olmadan girdiği podyumlardan bir süre sonra sıkılmış ve mankenliğe veda etmiştir. Bugüne kadar yaptığı meslekler içinde en çok sunuculuk mesleğini sevmiş ve benimsemiştir.

24) Burcu Esmersoy

2 Ekim 1976 yılında dünyaya gelen Burcu Esmersoy’un boyu 1.74’dir. Beşiktaş Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Ayrıca New York Üniversitesi’nde Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi almıştır. İstanbul doğumlu Burcu Esmersoy, aile tarafından aslen çerkez kökenlidir. Terazi burcudur. 4 yaşına geldiğinde, anne ve babası boşanmış, bu nedenle ablası ile birlikte babaannesinin yanında yetişmek zorunda kalmıştır. 1997’de katılmış olduğu güzellik yarışmasında Miss International seçilmiş, Japonya’da Türkiye’yi temsil etmiş ve Dostluk Güzeli seçilmiştir. Televizyon kariyerine Kanal D ekranlarında bir çocuk programının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlenerek adım atmış, Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu derece ile bitirmiştir. Daha sonra CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yapmış, Formula 1 yarışlarını yerinde takip etmiş ve program yapmıştır. 2006’da NTV’de Spor Servisi programını sunmuş, spor kanallarında ise programlar hazırlamıştır.

25) Dilay Korkmaz

2010 yılında Miss Turkey yarışmasında yer almış ve yarışmayı 4. olarak tamamlamıştır. Yarışmanın ardından Çin’de Miss İnternational yarışmasına katılın 80 ülke mankeni arasından ilk 15’e girerek büyük başarıya imza atmıştır. 1990 yılında Ankara’da doğan güzel manken ve sunucu Dilay Korkmaz günümüzde Star Tv ekranlarında Star Life adlı magazin programını sunmaktadır. 2017 yılında Karımı Gördünüzmü isimli sinema filminde oyuncu olarak yer almıştır. Gazi Üniversitesi Muhasebe Bölümü mezunu Dilay Korkmaz bu dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Mehpare Çelik’ten diksiyon dersleri ve Başkent İletişimde Spikerlik ve sunuculuk eğitimleri almıştır.

26)  Melisa Çizmeci

1987 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Melisa Çizmeci Yengeç burcudur. Galatasaray Tv ekranlarında sunduğu programların yanı sıra güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Boyu 1.66 cm, kilosu ise 51’dir. Bugüne kadar GS TV’de 19,05 Ana Haber, Ajanda, Gün Ortası, Bizim Dükkan, Futboldan da Öte gibi programları sunmuştur. 

27) Setenay Cankat

31 Mayıs 1988 tarihinde dünyaya gelen Setenay Cankat’ın burcu, İkizler’dir. İzmir’de doğmuştur, anne tarafından aslen Selanik Göçmeni, baba tarafından ise aslen Çerkes’tir. İsmi’de Çerkez kökeninden gelen Setenay’ın anlamı Çerkezlerin Prensesi olarak adlandırılmaktadır. Çocukluk yılları İzmir’de geçmiştir. İlkokul ve Ortaokulu İzmir’de okuyan Setenay Cankat daha sonra İstanbul’a yerleşmiş ve Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi ve Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde eğitim almıştır. Ayrıca Vahide – Altan Gördüm, Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde, Sahne Sanatları Ve Oyunculuğu Bölümünde eğitim görmüştür.

28) Çiğdem Ceylan

Çiğdem Ceylan 29 Temmuz’da İstanbul’da doğdu. Bir röportaj’da Annem ve babam ikisi de Karadenizli. Anne tarafımın dedelerinde Bulgar göçmenliği varmış diye açıklama yapmıştır. Ümraniye Anadolu Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü’ nden mezun oldu. Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarında; Uluslararası Sermaye Piyasaları, Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanlarında görev aldı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’ nde Spikerlik-Sunuculuk ve Diksiyon eğitimini derece ile bitirdi. Spikerlik mesleğinin eğitim kısmına çok önem veren Ceylan, TRT spikerleri Çağatay Gökmen ve Fulin Arıkan’ dan haber ve spor spikerliği özel eğitimi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Opera sanatçısı Hülya Kazan’ dan diyafram ve şan dersleri aldı. Dünya Gazetesi’ nin Ekonomi kanalı olan Dünya Ekonomi TV’de hafta içi her gün Finans Sektörü’nden birçok uzmanı ağırladığı “Ekometre” ve İş Hukuku-Uygulamaları konularını içeren “Çalışma Hayatı” adlı programları hazırlayıp sundu. Çiğdem Ceylan A Spor ve A Haber’ e spor spikeri olarak transfer oldu. Ceylan halen, A Spor ve A Haber’ de spor spikerliğine devam etmektedir.

29) Hilal Özdemir

Güzel sunucu Hilal Özdemir 1988 yılında Hollanda, Rotterdam’da dünyaya gelmiştir, Atv kanalında yaz sezonunda Haber Bülteni sunmakta ve iş hayatına devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olan Hilal Özdemir Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde Medya üzerine master yapmıştır. Üniversite eğitimi öncesinde ise Eyüboğlu Koleji’nde ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır. Atv kanalı öncesinde ise Show Tv, Kanal D, NTV Spor ve NTV kanallarında görev almış ardından SKYTURK360’a TMSF ataması ile kanalın başına geçen babası Cengiz Özdemir’inde gelmesiyle haber spikeri olarak bu kanalda görev almaya başlamıştır. Atv Haber Nöbetçi spikeri, A News’de her an yayında karşımıza çıkması muhtemel ayrıca A Haber’de her sabah 11 de Ajans Bugün programı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

30) Ceyla Büyükuzun

1989 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu, boğa burcudur. İlk ekran deneyimini SKY Türk kanalında Cevap Anahtarı isimli program ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra BJK Tv’de çalışmış ardından TRT Spor ve A Spor ekranlarında spor programları sunmuştur. Bekar olan güzel sunucu, ilginç saç stili ile kendisini beni sempatik yapan saçlarımdır diye tanımlamıştır. Ayrıca saçlarının Kolombiya’lı eski Milli futbolcu Carlos Valderrama’ya benzediğini, bu sebeple de bundan keyif aldığını sözlerine eklemiştir. 15 yıl kadar bale eğitimi almış ve ardından sunucu olmaya karar vermiş ekranlara adım atmıştır. Spor giyinmeyi sevdiğini belirten Büyükuzun, küçükken babası ve ailesi ile birlikte maçlara gittiğini belirtmiştir.

31) Buse Yıldırım

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel sunucu Buse Yıldırım’ın boyu 1.70 cm, kilosu 54 göz rengi ise Kahverengi’dir. Çok küçük yaşlardan itibaren günümüzde yapmak istediği mesleğin hayalini kurmuştur. Günümüzde bu hayalini gerçekleştirmeyi başaran Buse Yıldırım Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi’ni tamamlamıştır. Lise döneminde iken hem eğitim hem de stajı ile birlikte sektör ile ilgili bir çok bilgiye ulaşmış ve öğrenmiştir. Özellikle Fox Tv, Habertürk ve CNN Türk televizyon kanallarında yapmış olduğu staj çalışmaları ile de ilk çalışma deneyimlerini gerçekleştirmiştir. Üniversite döneminde de bir çok farklı televizyon kanalında çalışmıştır. Kısa sürede gazetecilik hayalinin yanı sıra televizyon dünyasında editör ve program sunmak gibi hayallerinin kapılarını aralamıştır.

32) Gözde Atasoy

Başarılı sunucu Gözde Atasoy İstanbul doğumludur. Nişantaşı Işık Lisesini bitirmiş ardından, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Amerika’ya giderek MBA yapmıştır. 2009 senesinde Beşiktaş TV ile televizyonculuk hayatına adım atmış ekonomi ve haber bültenlerini hazırlayıp sunmuş aynı zamanda özel röportajlar yapmıştır. 2011 yılında ise CNN Türk ardından Kanal D, Euro D ekranlarında çalışma hayatını sürdürmüştür.

33) Elif Özkul

1988 yılında dünyaya gelen Elif Özkul İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İlk ekran deneyimini spiker olarak gerçekleştirmiş ardından sunucu olarak kariyerini sürdürmüştür. Günümüzde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Pazar Sürprizi isimli programı sunmaya devam eden Elif Özkul daha önce Cumartesi Sürprizi isimli programı sunmuştur. Sunuculuk kariyerinin yanı sıra oyunculukta yapan Elif Özkul ilk oyunculuk deneyimini ise Kara Sevda isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Yeni sezonda ise TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde Fehime Sultan karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Elif Özkul aslen Erzurum’ludur ve Erzurum doğumludur.

34) Şükran Albayrak

1982 yılında İstanbul Kartal’da dünyaya gelen Şükran Albayrak aslen Yugoslavya Göçmeni bir ailenin kızıdır. Anadili Sırpça olan güzel isim ayrıca çok iyi düzeyde İngilizce ve Türkçe bilmektedir. Boyu 1.86 cm, kilosu 74tür. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Mezuniyetin ardından Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde, FİFA ile ortaklaşa düzenlenmiş olan Sports Management programı üzerine yüksek lisans yapan Albayrak ayrıca Kadir Has Üniversitesi’nde Spor İletişimi Sertifika Programı’nıda başarı ile tamamlamıştır. Günümüzde Golf ve Basketbol antrenörlüğü lisansına sahip isimdir.

35) Buse İskenderoğlu

Miss Turkey 2016 yılı 1.si olarak ismini duyuran güzel model Buse İskenderoğlu, 1997 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Yalova’lı olan Buse İskenderoğlu henüz 2 yaşında iken, 1999 depremini yaşamış, o dönemde evi yıkılan ve mağdur olan bir çok depremzede gibi ailesi ile birlikte göç etmek zorunda kalmıştır. Depremin ardından Bursa’ya yerleşen Buse İskenderoğlu’nun anne ve babası o küçük yaşlarda iken ayrılmış, yaşantısını annesi ile birlikte sürdürmüştür. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 

36) Övül Özbay

Güzel sunucu spiker Övül Özbay Çiğli Milli Piyango Anadolu Lisesini bitirmiştir. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Günümüzde beIN Sports ekranlarında muhabir ve sunucu olarak çalışan Övül Özbay 1990 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir. 

37) Sinem Ökten

Sinem Ökten 1990 yılının Temmuz ayında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen ise Samsun’ludur. Ege Üniversitesi Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Tivibu Spor ekranlarında spor spikeri olarak mesleki kariyerini sürdürmüştür. Daha önce NTV Spor kanalında da görev almıştır.

38) Fulya Kafa

1983 yılının Temmuz ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Fulya Kalfa .. burcudur. Aslıcan isminde bir kız kardeşi vardır. Özel Arı Lisesi ardından, Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde, Temel Oyunculuk eğitimi almıştır. 2005 senesinde TV8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkent isimli program ile televizyon dünyasına adım atmıştır. O günden bu güne sanat, haber ve siyaset konularında bir çok program bünyesinde, yapımcı, yönetmen ve editör olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

39) Çağıl Özge Özkul

1988 yılında dünyaya gelen güzel manken Çağıl Özge Özkul 2012 yılında Türkiye Güzeli seçilmiştir. Miss Turkey yarışmasının ardından Galatasaray Tv’de sunuculuk yapmış ardından BeIn Sport – Lig Tv ekranlarında sunuculuk kariyerini devam ettirmiştir. Atılım Üniversitesi İktisat Bölümünden birinci olarak mezun olmuştur. Babası emekli annesi ise Milli Eğitim’de çalışmıştır. Eski sporculardan olan bir abisi vardır.

40) Şansın Tokyay

1989 doğumlu güzel sunucu Şansın Tokyay Ankara'da doğmuştur. 2012 yılında  Acun Ilıcalı 'nın hazırlayıp sunduğu  Survivor yarışması ile tanınmıştır.Survivor yarışmasından sonra NTV ekranlarında sunucu olarak çalışmalarını sürdürmüş, Basketbol Havası isimli program’da birbirinden ünlü basketbolcu isimleri ağırlamıştır.

BONUS : Roksan Kunter

1987 yılının Ekim ayında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiş, Terazi burcudur. Boyu ise 1.78 cm’dir. Babası eski basketbolcu ve Beşiktaş Basketbol takımı antrenörü Erman Kunter‘dir. Annesi Sofia Ayten Kunter, Sultan Abdülhamit II’nin kızı Ayşe Sultan ile eski Suriye Cumhurbaşkanı Prens Ahmet Nami Beyin oğlu Osman Nami Osmanoğlu’nun kızıdır. II. Abdülhamit’in torunlarından Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olan Roksan Kunter’in büyük babaannesi ise Hürrem Sultan’dır. İsmi Hürrem’in gerçek ismi Roksölan’dan gelmektedir.


Like it? Share with your friends!

147
67 shares, 147 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
3
Korktum
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Sinirli Sinirli
3
Sinirli
Keyifli Keyifli
4
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
20
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
14
Yok Artık
Artist Artist
7
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format