Aldatmayı Konu Alan En İyi 25 Film

1 min


140
69 shares, 140 points
 1. 25 (Sliding Doors) Rastlantının Böylesi


  Gwyneth Paltrow, John Hannah ve yönetmen Peter Howitt gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla eğlenceli bir komedi filmi haline gelen Rastlantının Böylesi (Sliding Doors); monoton bir yaşamın, fantastik bir hayata dönüşmesini konu alıyor. Sadece saniyelik gecikmelerle insan hayatının kolaylıkla değişebileceğini ve raslantısal bir aşk üçgenini konu alan Rastlantının Böylesi adındaki yapımda izlenebilecek aldatma filmleri arasında yer alıyor.

  IMDb Puanı: 6,7
  Yapım Yılı: 1998

 2. 24 (Unfaithful) Sadakatsiz


  Aldatma ve ihanet filmleri denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sadakatsiz (Unfaithful); içermiş olduğu erotik sahnelerle de tartışmaların odak noktası haline gelmişti. Diane Lane, Richard Gere ve Olivier Martinez arasında gerçekleşen aşk üçgenini konu alan bu yapım da listemize girmeye hak kazanıyor.

  IMDb Puanı: 6,7
  Yapım Yılı: 2002

 3. 23 (Fatal Attraction) Öldüren Cazibe


  Glenn Close ve Michael Douglas ikilisinin başrollerini paylaştıkları 1987 yapımı Öldüren Cazibe (Fatal Attraction) filmi, vizyona girdiği tarihten itibaren sektöre damga vurmayı başarmıştı. Eşi ve kızı şehir dışına çıkan Dan, bir geceliğine de olsa çapkınlık yapıp, ilişki yaşamaya karar verir. O gece aradığını Alex’te bulan Dan, sabahında ilişkiyi sonlandırmak ister. Fakat Alex’in bu durumu kabullenmez, Dan ve ailesinin başına bela olur.

  IMDb Puanı: 6,9
  Yapım Yılı: 1987

 4. 22 (I am Love) Benim Adım Aşk


  Oscar, Altın Küre ve BAFTA gibi daha birçok prestijli ödülün sahibi olan Benim Adım Aşk (I am Love) filmi, bünyesinde barındırmış olduğu güçlü oyuncularla oldukça dikkat çekiyor. Milano’nun kalburüstü Recchi ailesi, holdinglerinin hisselerini iki oğul arasında bölüştürürler. Fakat gerçekleşen tutku dolu bir aşk ailenin bütün planlarını ve dengelerini tamamıyla  bozacaktır.

  IMDb Puanı: 7,0
  Yapım Yılı: 2009

 5. 21 (The Quiet American) Sessiz Amerikalı

  site_28_rand_1491335179_quiet_american_627.gif?fit=704%2C396&ssl=1

  Michael Caine, Brandan Fraser ve Do Thi Hai Yen gibi isimlerin başrollerini paylaştıkları 2002 yapımı Sessiz Amerikalı (The Quiet American), İngiliz bir gazetecinin gerçek hikayesinden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanmıştır. Gazeteci, Vietnamlı bir kadın ve idealist bir Amerikalı üçgeninde gelişen olayların sonu cinayete kadar uzanacaktır.

  IMDb Puanı: 7,0
  Yapım Yılı: 2002

 6. 20 (Vicky Cristina Barcelona) Barselona, Barselona


  Penélope Cruz, Scarlett Johansson, Javier Bardem ve Rebecca Hall gibi birbirinden ünlü isimleri bünyesinde barındıran Barselona, Barselona (Vicky Cristina Barcelona), Woody Allen yönetimiyle karşımıza geliyor. Ayrıca Cruz’un En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını aldığı bu yapım; Vicky ve Cristina adında iki Amerikalının, İspanya tatilinde gösterişli bir sanatçıya abayı yakmaklarını ve sanatçının eski arza eşinin de dahil olacağı yasak aşk ilişkisini anlatmaktadır.

  IMDb Puanı: 7,1
  Yapım Yılı: 2008

 7. 19 (Closer) Daha Yaklaş


  Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts ve Clive Owen dörtlüsünden oluşan oyuncu kadrosuyla beğeni kazanan Daha Yaklaş (Closer) filmi, romantizm ve dram türlerinin harmanından meydana geliyor. Birbirine yabancı iki çiftin, tesadüfler zinciri ile birbirlerini aldatmalarını konu alan bu etkileyici yapım da listemize girmeye hak kazanıyor.

  IMDb Puanı: 7,2
  Yapım Yılı: 2004

 8. 18 (Revolutionary Road) Hayallerin Peşinde


  Titanik filminin efsanevi ikilisi yeniden bir araya geliyorlar. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştıkları Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road), dramın yoğun bir şekilde yaşandığı romantik bir filmdir. II. Dünya Savaşı’ndan sonra monoton fakat huzurlu bir yaşam sürdüren çiftin, zamanla ortaya çıkan anlaşmazlıkların ve aldatmaların hikayesi konu alınıyor.

  IMDb Puanı: 7,3
  Yapım Yılı: 2008

 9. 17 (The Descendants) Senden Bana Kalan


  George Clooney ve Shailene Woodley’nin başrollerini paylaştıkları Senden Bana Kalan (The Descendants) da Oscar ödüllü bir film olarak karşımıza geliyor. Ailesiyle birlikte zengin bir yaşam süren Matt’in eşi bir gün tekne kazası geçirir ve yaşam ünitesine bağlı şekilde hayatta kalmaya çalışır. Matt ise bu süre içerisinde eşinin kendisini aldattığını öğrenir ve olanlar olur.

  IMDb Puanı: 7,3
  Yapım Yılı: 2011

 10. 16 (An Education) Aşk Dersi


  Aşk Dersi (An Education); Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Rosamund Pike, Dominic Cooper ve Alfred Molina’dan oluşan oyuncu kadrosunun yanı sıra konusuyla da izleyicileri etkilemeyi başarıyor. Otobiyografik bir eserin beyazperdeye uyarlanmış hali olan Aşk Dersi; 16 yaşında bir genç kız ile 30’lu yaşların üzerinde olgun bir erkeğin dalgalı ilişki hayatını gözler önüne seriyor.

  IMDb Puanı: 7,3
  Yapım Yılı: 2009

 11. 15 (Body Heat) Vücut Isısı


  William Hurt, Kathleen Turner ve Mickey Rourke gibi usta oyuncuların yer aldıkları 1981 yapımı Vücut Isısı (Body Heat); özellikle de bünyesinde barındırmış olduğu yüksek dozda erotizmle adından çokça söz ettirmişti. Beceriksiz bir avukat olan Ned’in, zengin ve evli bir kadın olan Matty ile ilişkisini konu alan bu yapım, Matty’nin sinsi planıyla birlikte gerilim dolu anlara sahne olacaktır.

  IMDb Puanı: 7,4
  Yapım Yılı: 1981

 12. 14 (Eyes Wide Shut) Gözleri Tamamen Kapalı


  Gözü Tamamen Kapalı (Eyes Wide Shut); Nicole Kidman ve Tom Cruise ikilisinin etkileyici oyunculuklarının yanı sıra Stanley Kubrick’in de başarılı yönetimiyle hayranlık uyandıran bir film haline geliyor. Evlilik, sadakat, cinsellik ve scientologların hayatlarını etkileyici bir dille konu alan bu yapım, eşinin cinsel arzularını öğrendikten sonra şüphe, korku ve cinsellikle dolu yeni bir hayata başlayan Doktor Bill Harford’un katıldığı partideki kabuslarla dolu saatler konu alınıyor.

  IMDb Puanı: 7,4
  Yapım Yılı: 1999

 13. 13 Üç Maymun


  Nuri Bilge Ceylan’ın en iyi filmleri arasında yer alan Üç Maymun; Hatice Aslan, Yavuz Bingöl, Ercan Kesal ve Ahmet Rıfat Şungar gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. Milletvekili olma yolunda ilerleyen bir iş adamının, yapmış olduğu kaza ile birlikte şoförü Eyüp’ün hayatı alt üst olur. Para karşılığı hapse girmeyi kabul eden Eyüp, çıktığında iş adamı Servet ile eşi Hacer’in birlikte olduklarını öğrenir. Oğlu İsmail’e Servet’i vurdurtan Eyüp, kendi için yapılan teklifi, başka bir garibana sunar.

  IMDb Puanı: 7,4
  Yapım Yılı: 2008

 14. 12 (Legends of the Fall) İhtiras Rüzgarları


  1994 yılında vizyona giren İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall); Anthony Hopkins, Brad Pitt, Aidan Quinn ve Julia Ormond gibi güçlü isimlerden oluşan kadrosu, gerçek hikayeden esinlenilen senaryosuyla fark yaratmayı başarıyor. Üç kardeşten biri nişanlısı Susannah ile birlikte kente gelir. Sonrasında ise hem kardeşlerinin hem de babaları Albay William Ludlow’un hayatları tamamıyla değişir.

  IMDb Puanı: 7,5
  Yapım Yılı: 1994

 15. 11 (The Painted Veil) Duvak


  Edward Norton, Naomi Watts ve Liev Schreiber üçlüsünün başrollerinde oynadığı 2006 yapımı Duvak (The Painted Veil) filmi de romantik ve dram türlerini beğenenlerin izlemesi gereken yapımlardan bir tanesidir. Mikrobiyoloji uzmanı Walter, gönlünü Kitty adında güzel bir kıza kaptırır ve onunla evlenmek ister. Kitty henüz tanımadığı için evlenme konusunda isteksiz olsa da annesinin mutluluğu için kabul eder. Sonrasında ise bulaşıcı hastalıklarla ilgilenen Walter, eşiyle birlikte Şanghay’a gider. Mutsuz bir evlilik yaşayan Kitty ise burada evli bir hükümet görevlisi olan Charles ile tanışır. Sonrasında ise olanlar olur.

  IMDb Puanı: 7,5
  Yapım Yılı: 2006

 16. 10 (Little Children) Tutku Oyunları


  2006 yılında vizyona giren bir diğer etkileyici yapımla daha listemize devam ediyoruz. Kate Winslet, Patrick Wilson ve Jennifer Connelley üçlüsünün başrollerini paylaştıkları bu film; pornografi bağımlığı bir eşe sahip olan Sarah ve eşinden umduğu ilgiyi bulamayan Brad arasındaki yasak aşkın yanı sıra çocuk tecavüzcüsüne karşı vermiş oldukları mücadeleyi de anlatıyor.

  IMDb Puanı: 7,5
  Yapım Yılı: 2006

 17. 9 Mustafa Hakkında Herşey


  Çağan Irmak’ın başyapıtlarından biri olan Mustafa Hakkında Herşey; 2004 yılına damga vuran en etkileyici yapımlardan bir tanesiydi. Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Başak Köklükaya, Şerif Sezer ve Zeynep Eronat gibi güçlü isimleri bünyesinde barındıran Mustafa Hakkında Herşey; karısının taksi şoförü Fikret ile kendisini aldattığını öğrenen Mustafa’nın içerisinde bulunduğu etkileyici olaylar dizisi anlatılıyor.

  IMDb Puanı: 7,6
  Yapım Yılı: 2004

 18. 8 (The Bridges of Madison County) Yasak İlişki


  Clint Eastwood ve Meryl Streep ikilisinin harikalar yarattıkları Yasak İlişki (The Bridges of Madison County); James Waller’ın romanından uyarlanmıştır. Halihazırda evli bir kadın olan Francesca, National Geographic için fotoğraflı bir makale hazırlayacaktır. Bu nedenle de Madison County’ye gider ve burada bir fotoğrafçıya aşık olur.

  IMDb Puanı: 7,6
  Yapım Yılı: 1995

 19. 7 (Match Point) Maç Sayısı


  Woody Allen yönetiminde karşımıza gelen Maç Sayısı (Match Point) filmi; Scarlett Johansson, Jonathan Rhys Meyers, Emily Mortimer, Matthew Goode ve Brian Cox gibi birçok başarılı oyuncuyu da kadrosunda barındırıyor. Zengin olma hayalleri kuran Chris, varlıklı bir aileye mensup olan Tom ile arkadaş olur. Sonrasında ise Tom’un kız kardeşi Chloe ile evlenmeye karar veren Chris, Tom’un kız arkadaşı Nola’ya abayı yakar. Fakat sonrasında gelişen olaylar neredeyse bir cinayete kadar uzanacaktır.

  IMDb Puanı: 7,6
  Yapım Yılı: 2005

 20. 6 (Y tu mama también) Ananı Da!


  2001 Meksika yapımı bir yasak aşk filmi olan ve Ananı Da! (Y tu mama también) birçok ünlü ismi bünyesinde barındırıyor. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde de başrollerde yer alan Diego Luna, Paramparça Aşklar Köpekler filminin yıldızı Gael Garcia Bernal, Pan’ın Labirenti filminde boy gösteren Maribel Verdu ve Ana Lopez Mercado gibi isimlerden oluşan kadrosuyla fark yaratıyor. Erotik öğeleri bolca bünyesinde barındıran bu yapım; iki gencin yaşça büyük bir kadınla başladıkları yolculukta geçen olaylar örgüsünü konu almaktadır.

  IMDb Puanı: 7,6
  Yapım Yılı: 2001

 21. 5 (The Graduate) Mezun


  Yıllar önce vizyona girmesine rağmen halen daha beğeniyle izlenen Mezun (The Graduate) filmi; Charles Webb’in eserinden ilham alınarak beyazperdeye aktarılmıştır. Dustin Hoffman, Anne Bancroft ve Katherine Ross’un başrollerini paylaştıkları bu film; üniversiteden yeni mezun olan Benjamin’in içerisine düştüğü boşluğu etkileyici bir dille gözler önüne sermektedir.

  IMDb Puanı: 8,0
  Yapım Yılı: 1967

 22. 4 (Bin Jip) Boş Ev


  Her türde birbirinden etkileyici başyapıtlar üreten Güney Kore, aldatma konulu eşsiz bir yapımla da karşımıza geliyor. 2004 yılında vizyona giren Boş Ev (Bin Jip); seyahate çıkmış insanların evlerine izinsizce girerek, ev sahipleri gelene kadar boş evlerde yaşamını sürdüren bir gencin bir anda hayatının değişmesini konu alıyor. Boş sandığı evlerden birinde güzel bir kandınla karşılaşan bu genç, aşık olur. Eşinden şiddet gören kadın ise bu gencin aşkına karşılık verir. Aralarında herhangi bir diyalog geçmemesine rağmen, sessiz fakat tutkulu aşklarını yaşamaya devam ederler.

  IMDb Puanı: 8,0
  Yapım Yılı: 2004

 23. 3 (In The Mood For Love) Aşk Zamanı


  Dram türünde aldatma filmlerinde Hong Kong rüzgarı esiyor. Aşk Zamanı (In The Mood For Love) adındaki 2000 yapımı bu film; 1962 yılının Hong Kong’unu gözler önüne seriyor. Eşlerinin yardımı olmadan dairelerine taşınırken tanışan Chau ve Li-Chun, giderek yakınlaşırlar. Fakat daha sonra bu ikili aslında eşlerinin birbiriyle ilişkisi olduğu anlarlar. Sonrasında ise aşkları farklı bir boyut kazanır.

  IMDb Puanı: 8,1
  Yapım Yılı: 2000

 24. 2 (Dial M for Murder) Cinayet Var


  Alfred Hitchcock’un birçok yapıma ilham veren başyapıtı Cinayet Var (Dial M for Murder); Grace Kelly, Ray Milland ve Robert Cummings gibi ustaları da oyuncu kadrosunda barındırıyor. Eşi yüzünden tenisçilik kariyerini sonlandırmak zorunda kalan Tony, eşinin kendisini bir yazarla aldattığını öğrenir ve karısını öldürmek için kusursuz bir cinayet planı tasarlar.

  IMDb Puanı: 8,2
  Yapım Yılı: 1954

 25. 1 (American Beauty) Amerikan Güzeli


  Kevin Spacey, Mena Suvari, Thora Birch ve Annette Bening gibi başarılı isimleri bünyesinde barındıran Amerikan Güzeli (American Beauty) dönemin Oscar’larını silip süpürmeyi başarmıştı. “Amerikan Rüyası’na” göndermelerde bulunan bu yapım; orta sınıf bir ailenin dağılışını farklı ve mizahi bir dille gözler önüne seriyor.

  IMDb Puanı: 8,3
  Yapım Yılı: 1999

  Aldatmayı Konu Alan En İyi 25 Film, Aldatma Konulu Filmler


Like it? Share with your friends!

140
69 shares, 140 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
10
Başarılı
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Keyifli Keyifli
12
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
3
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format