En Seksi 15 Türk Kadın İnfluencer

7 min


128
57 shares, 128 points

Influencer, kelime anlamıyla etkileyen kişi demektir. Influencer Marketing olarak da bilinen pazarlama türünü de icra eden kişilere denir. Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine sahip olan, bu takipçi kitlesini etkilemeyi başaran ve bu şekilde de takipçilerinin satın alma kararlarını değiştirebilme kabiliyetine sahip olan kişilere Influencer adı verilir. Son on yılda sosyal medya kullanımı inanılmaz derecede artmış durumda. 2019’un Ocak ayında yapılmış We Are Social araştırmasının sonuçlarına göre dünyada 3,484 milyarı aşkın insan aktif olarak sosyal medya kullanıyor. Bu sayı, dünyanın yüzde 45’ine denk geliyor. Tam da bu yüzden sosyal medya tüm markaların en gözde pazarlama stratejisi haline geliyor. Influencer’lar da bu noktada büyük bir rol oynuyor çünkü bu kişiler, kendilerini takip eden kişileri etkileme kabiliyetine sahipler. Bu yüzden de markalar ürünlerinin reklamını yapabilmek için Influencer’ları tercih ediyor. Bu pazarlama yöntemi sayesinde markalar ürünlerini saniyeler içerisinde milyonlarca kişiye tanıtabiliyor.

1) Danla Bilic (5.8 Milyon Takipçi)

Neslihan Damla Aktepe, bilinen ismi ile Danla Bilic, makyaj içerikli videoları ve vlogları ile tanınan Türk internet ünlüsüdür. Aktepe’nin İnternet üzerindeki hareketleri ilk olarak Twitter’da yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekti.

2 ) Şeyma Subaşı (3.1 Milyon Takipçi)

Şeyma Subaşı, 2 Temmuz 1990’da Samsun’da doğdu. Bir dönem popüler olan “Var mısın Yok musun” yarışmasına katılan Şeyma Subaşı, 2008 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasıyla ün kazanmaya başladı.  “Var Mısın Yok Musun” adlı yarışma programının ardından Acun Ilıcalı ile yakınlaşmaya başlayan Şeyma Subaşı, “Yok Böyle Dans” adındaki yarışmada kostüm tasarımcılığı görevini üstlendi. 16 yaşından beri çeşitli tasarımcıların moda defilelerine katılan Şeyma Subaşı, 2014 yılında kendi moda markasını kurarak İstanbul Mercedes-Benz Fashion Week’te ilk defilesini gerçekleştirdi. 2017’de Android işletim sisteminde kullanılabilen IS IT OK adında bir aplikasyon çıkardı. Kullanıcıların giyim tarzlarını paylaştığı bu bir tür sosyal medya uygulamasında hem profesyonellerden hem de sıradan kullanıcılardan moda tavsiyesi alınabiliyor. Uygulama Acun İnternet tarafından geliştirildi.  2018 yılının Eylül ayında Acun Ilıcalı ile ortak olarak Bebek’te bulunan Healthyish  isimli sağlıklı beslenme temalı kafeyi açtı ve işletmeye başladı. Kafe, 2020 Ocak ayında kapandı.  2020 yılında ise Babe Actiwear isimli giyim markasını kurdu.

3 ) Cemre Solmaz (2.9 Milyon Takipçi)

Cemre Solmaz, 2000 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. 21 yaşındaki fenomen, şu anda İstanbul’da yaşamaktadır. İki yıllık ön lisans programını kazanmış ve hemşirelik eğitimi almıştır. … Genç ve güzel sosyal medya fenomeni ilk başta TikTok platformunda paylaştığı eğlenceli videolarla ünlü olmuştur.

4 ) Şeyda Erdoğan (1.9 Milyon Takipçi)

4 Temmuz 1998 yılında İstanbul’da doğan Şeyda Erdoğan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezundur. Youtube sayfasından yaklaşık 1 milyondan fazla takipçiye sahip olan Şeyda Erdoğan ağırlıklı olarak makyaj videoları paylaşıyor. Şeyda Erdoğan,50 kilo ve 1.55 boyundadır.4 Temmuz 1998 yılında doğan Erdoğan, yengeç burcudur. Sosyal medya platformu Instagram’da @seydaerdogan kullanıcı adıyla yer alan güzel Youtuber’ın, 1.8 Milyon takipçisi bulunmaktadır

5) Duygu Özaslan (2 Milyon Takipçi)

Duygu Özaslan, Türk YouTuber ve İnternet ünlüsüdür. Özaslan, İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü kazansa da sonrasında bırakmıştır. YouTube’da genellikle makyaj ve yaşam tarzı türünde videolar çekmektedir.

6) Gülcan & Şahinur (2.1 Milyon Takipçi)

Tüm Türkiye tarafından sevilen ve merak edilen ikizler 1998 tarihin’de Almanya’da dünyaya geldiler. Doğma büyüme Almanyalı olan fenomen ikizler orada’da fenomen haline geldiler. Aslen Amasyalı olan fenomen ikizlerin İbrahim adında bir de erkek kardeşleri var. İnstagram hesaplarında paylaşımını yaptıkları çoğu fotoğrafı 18 yaşında’ki kardeşleri çekiyor. İkizlerin fenomen olduğu kadar anneleri’de fenomen haline geldi. Yaptıkları anne kız paylaşımlarda hayret verici bir detay olan ise fenomen ikizlerin anneleri’nin çok genç durması oldu. Müzikle uğraşan fenomen ikizler aynı zamanda dans etme konusunda’da epey yetenekliler. Almanya’da Abitur yapmışlar. (Uluslararası diplomalar arasında yer alan Abitur Alman lise bitirme sınavı. Abitur diplomasına sahip olan öğrenciler başta Almanya olmak üzere Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde de üniversitelere başvurabiliyor.

7) Ece Ronay (1.2 Milyon Takipçi)

Son dönemin yıldızı parlayan genç sanatçılarından olan Ece Ronay Taylan 17 Kasım 1998 yılında Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakırlı olan Ece Ronay, 23 yaşındadır. Ece Ronay ‘Karpuz’ isimle şarkısına çektiği albümle popülerliğe kavuştu. Karpuz isimli şarkısının kısa sürede milyon dinlenmesiyle diğer şarkılarını çıkarmaya devam eden Ece Ronay, günden güne daha çok tanınmaya başladı. Kısa zamanda geniş hayran kitlelerine ulaşan sosyal medya fenomeni Ece Ronay, oğlak burcudur. Ece Ronay’ın boyu 1.67 cm ve 55 kilodur. Ece Ronay şarkıcı kimliğinin yanı sıra dobra bir karaktere sahip olmasıyla da tanınır.

8) Ceren Yaldız (1.7 Milyon Takipçi)

7 Şubat 2002 tarihinde Bursa’da doğan Ceren Yaldız 18 yaşındadır. Ailenin tek çocuğu olan Ceren Yaldız babasını 2,5 yaşındayken kaybetmiştir. Ceren Yaldızi sosyal medya paltformu olan TikTok uygulamasında farklı konsept ve ilginç videolarıyla ön plana çıkmış ve Youtube kanalı açmıştır. Youtube kanalında makyaj videoalrı ve vloglar çeken Ceren Yaldız takipçi ve hayran kitlesini arttırmış ve en çok takip edilen TikTok kullanıcıları arasında yer almış ve çeşitli ödüller kazanmıştır. Halen TikTok, Youtube ve İnstagram gibi çeşitli platformlarda aktif olarak paylaşımlar yaparak dikkatleri üzerine çekmektedir.

9) Serel Yereli (464k Takipçi)

Annesi İngilizce öğretmeni Elif Yereli babası da eski milli hentbolcu Serdar Yereli olan Serel Yereli, 19 Nisan 1995 tarihinde İzmir Göztepe’de doğdu. Babasını 2011 yılında 16 yaşında iken kaybeden Yereli, Londra’da ortaokulda iken müzikal oyunculuk eğitimine başladı. Şarkı söylemeye 4 yaşında iken başlayan Serel Yereli, Grease, Mamma Mia, Bruleskue müzikallerinde başrol oynadı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen bir yarışmada “Serel’in Uzay Gemisi” adlı projesi ile ödülünü kazandı. İzmirli olan ve Bodrum Masalı dizisiyle tanıdığımız Buse Serel Yereli, İstanbul Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünde okuyor. Daha önce sosyal medya hesabı Instagram’dan paylaştığı cesur fotoğraflarıyla birçok kez gündeme gelen Serel Yereli, bir süredir hayatını yurt dışında sürdürüyor.

10 ) Meryem Can (1.5 Milyon Takipçi)

3.68 milyonun üzerinde abonesi bulunan ünlü bir Youtuber. Youtube mecrasına çektiği makyaj, vlog ve gündeme uygun türde videolarla geniş bir takipçi sayısına ulaştı. 5 Mart 1995’te İstanbul Kartal’da doğan Can‘ın bir erkek kardeşi bir de ablası bulunuyor.

11) Yeliz Korkmaz (1.6 Milyon Takipçi)

emiraminta kullanıcı adıyla bilinen Yeliz Korkmaz, 14 Ekim 2000 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Niğdeli olduğu bilinen Korkmaz’ın Üsküdar Validebağ Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu biliniyor. Küçük yaşlarından itibaren dansa ilgi duyan Yeliz Korkmaz küçüklüğünde herhangi bir dans eğitimi almamış. TikTok üzerinde yayınladığı başarılı dans videoları ile çok beğenilen Korkmaz, influencerlık da yapmaya başlayınca dans eğitimi alan ünlü fenomen son dönemde çalıştığı büyük markalarla adından söz ettiriyor. Ayrıca ünlü fenomenin TRT1’de yayınlanan Seksenler adlı dizide de rol aldığı biliniyor.

12) Kedi Mari (536k Takipçi)

1996 yılında Romanya’da doğup büyüyen Kedi Mari, sosyal medya hesabında Photoshop ve Illustrator programları ile yaptığı illüstrasyon resimleri ile fenomen hale gelmiştir. 25 yaşındaki güzel fenomen, son zamanlarda Instagram magazin sayfalarında erkek arkadaşı Meriç ile birlikte fotoğrafları paylaşılmaktadır. Kedi Mari, 9-10 yaşlarına kadar annesi ve anneannesi birlikte Romanya’da yaşadığını ifade etmiştir. Babasının işlerinden dolayı bu 9 yıl boyunca ondan ayrı kalmıştır. Kedi Mari, ailesinin bir araya gelmesini istediği için Romanya’yı bir kenarda bırakarak, hayatının yeni dönemine Türkiye’de yaşamaya karar vermiştir. Türkiye’de yaşamaktan oldukça mutlu olduğunu söyleyen Kedi Mari, sosyal medya fenomeni olarak hayatını sürdürmektedir.

13) Beste Köse (905.000 Takipçi)

1997 yılında dünyaya gelen sosyal medya fenomeni güzel Şuan İstanbul da yaşıyor. Günümüzde eğitim hayatını, Beykent Üniversitesi Yeni Medya Bölümünde sürdürmektedir. Ailenin tek kız çocuğu olan fenomen isim, özellikle Anneannesi ile birlikte çektiği Kıymalı Dolma isimli şarkıya klip çekmiş ve kendisi klipte yer almıştır. Son zamanlarda ise Youtube video kanalında sık sık abisi ile birlikte çektikleri videoları takipçileri ile paylaşmaktadır. Ancak vermiş olduğu bir röportaj’da ailenin tek çocuğu olduğunu dile getirmiştir. 2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programına katılan sosyal medya fenomeni güzel o anları yorumladığı bir videoyu da youtube kanalında paylaştı.

14) Gamze Erçel (4.7 Milyon Takipçi)

Gamze Erçel, 1992 Balıkesir doğumludur. Oyuncu, Hande Erçel‘in kız kardeşidir. Gamze Erçel, lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Kıyafet tasarımı konusunda çalışmaları olan Erçel, erkek gömleği tasarımlarıyla adından söz ettirmiştir.

15) Elanur Pat (1 Milyon Takipçi)

30 Aralık 2000 doğumlu olan Elanur Pat 20 yaşındadır ve aslen Orduludur. “Bela” adlı şarkısıyla da müzik dünyasına giriş yapan Pat’ın Twitch ve Instagram’da binlerce takipçisi bulunuyor.
Oyun videoları yayınlarının ardından bir süre sonra gamerların bir arada yer aldığı evde de bulunan isimlerden biri olmuştu. Pat’ın WEB Developer & Grafik Tasarım işleriyle de ilgilendiği biliniyor. Yayıncılığa arkadaşlarının desteğiyle başladığını belirten Elanur Pat’ın şuanda Twitch’te 221 bin takipçisi bulunmakta.

Like it? Share with your friends!

128
57 shares, 128 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
3
Korktum
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Keyifli Keyifli
1
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
5
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
5
Yok Artık
Artist Artist
3
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format