Cinsellik Temalı – Cinselliği Konu Edinen 30 Erotik Film ( +18 Filmler )

19 min


169
93 shares, 169 points

30) Kefaret (IMDb: 7,8)

Yayınlanma Yılı: 2007
IMDb Puanı: 7,8/10

Kefaret Joe Wright'ın yönettiği 2007 yapımı İngiliz filmi. Ian McEwan'ın aynı adlı Kefaret romanından sinemaya uyarlanmıştır. Başrolde Keira Knightley ve James McAvoy vardır. 2007 Venedik Film Festivali'nin açılış filmi seçilmiştir.1935 yılının sıcak yaz ayında, 13 yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia’yı havuza girdiği bir sırada gözetler. Yalnız bu işi yaparken ablası gibi Cambridge’den dönen çocukluk arkadaşı Robbie de Cecilia’yı izlemektedir. Aynı gün daha tamamlanmadan bu üç gencin hayatı çok keskin bir biçimde değişecektir.

29) Mavi Kadife 

Yayınlanma Yılı: 1986
IMDb Puanı: 7,7/10 – 192k Oy
Oyuncular: Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan
Tür: Erotizm

Mavi Kadife, David Lynch'in yazıp yönettiği 1986, ABD yapımı gerilim filmidir. Filmin başrollerinde Kyle MacLachlan, Isabella Rossellini, Dennis Hopper ve Laura Dern yer alır. Filmin orijinal ismi olan Blue Velvet ismi, şarkıcı Bobby Vinton'un aynı adlı şarkısından alınmıştır. İlginç filmlerin babası David Lynch’ten sıradışı bir film. Mavi Kadife, Lynch’e yeni başlayanlar için uygun bir filmdir. Jeffrey Beaumont, evinden uzaktan yaşayan, babasının geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı geri dönen fakat bu dönüş sırasında babasının evinin yakınlarında kesik bir kulak bulmasıyla filmin ana temeli oluşur. Evinden bir süredir uzak olan Jeffrey Beaumont babasının geçirdiği kalp krizi üzerine geri döndüğünde evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulur. Olayın araştırılması için görevlendirilen polis memuru Jeffrey, kesik kulak vakasını araştırırken kendini bir anda karmaşık olaylar zincirinin ortasında bulur.

28) Piyanist / La Pianiste

Yayınlanma Yılı: 2001
IMDb Puanı: 7,5/10 – 61k Oy
Oyuncular: Isabelle Huppert, Benoît Magimel
Tür: Erotizm

Piyanist, baş rollerini Isabelle Huppert ile Benoît Magimel'in paylaştığı, Michael Haneke'nin yönettiği 2001 yapımı filmdir. Film, 2004 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Elfriede Jelinek'in Die Klavierspielerin adlı romanının uyarlamasıdır. 2001 yılında gerçekleştirilen Cannes Film Festival’inde filmin yönetmeni Michael Haneke’ye Büyük Jüri Ödülü, Isabelle Huppert ve Benoit Magimel’e en iyi oyuncu ödüllerini kazandırmıştır. Erika Kohut, Schubert ve Schumann gibi müzisyenlerden ilham alan orta yaşlı piyano öğretmenidir, tek başına olması ve sevgiye aç biri olarak doğan cinsel yönelimlerini dominant bir ebeveynin gölgesinde yaşarken, soğukluğundan etkilenerek kendisine yaklaşan öğrencisi Walter’la sado-mazoşizm bir ilişkiye yelken açar. Dokunamayan, sarılamayan, öpemeyen ve sevemeyen Erika’nın hikayesi bazı psikanalitik kitaplarda borderline vakalarına örnek gösterilirken, Isabelle Huppert’in histerik ve nevrotik devinimleri canlandırmadaki ustalığı seyirciyi dehşete düşürür.

27) Malena

Yayınlanma Yılı: 2000
IMDb Puanı: 7,5/10 – 99k Oy
Oyuncular: Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro
Tür: Erotizm

Malèna, 2000 yılı İtalyan-Alman ortak yapımı bir sinema filmidir. 1999 yılında Sicilya adasındaki Castelcuto sahilinde çekilmiş olup film sahnelerine II. Dünya Savaşı havası verilmiştir. 2000 yılında Oskar adayı seçilmiştir. Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro ve Matilde Piana rol almıştır.İkinci Dünya Savaşı sürüyor ve ortam karışık… Ergenlik çağının zirvesinde bir çocuk… Ve onun hayatını tamamen değiştirecek çok güzel bir kadın. Ünlü İtalyan yönetmen Tornatore, aslında bu filmde kendi çocukluk yıllarındaki etkilendiği konulara alıntı yapıyor. Savaş sürerken İtalya’nın Sicilya adasında, savaş sırasında dul kalan genç kadın Maléna’nın kasabaya gelmesiyle birlikte ergen gencin fantazi dünyası renk cümbüşüne dönüşüyor. Maléna’dan tek etkilenen o değildir ve bu hassas durum kasaba halkını galeyana getirecek boyutlara doğru tırmanır…

26) Dönüş Yok / Irreversible

Yayınlanma Yılı: 2002
IMDb Puanı: 7,4/10 – 129k Oy
Oyuncular: Monica Bellucci, Vincent Cassel
Tür: Erotizm

Dönüş yok 2002 yılı yapımı Gaspar Noé tarıfından çekilen Fransız drama filmi. Noe yönetmenliğin dışında senarist ve yapımcı koltuğunda da oturmuştur. Filmde Monica Bellucci, Vincent Cassel ve Albert Dupontel gibi oyuncular yer almıştır. Irréversible (Dönüş Yok) filminin başrollerinde Monica Bellucci ve Vincent Cassel gibi isimler yer alıyor. Film yoğun şiddet ve tecavüz sahneleri içerdiğinden 16 yaş sınırlaması mevcuttur. Fransız yönetmen Gaspar Noe’nin yazıp yönettiği film yarısında terkedilen tek film olarak Cannes Film Festivali tarihine, geçti. Noe, filmde zamanı geriye akıtarak bir aşk ve intikam öyküsünü tersten anlatıyor.

25) Boşluk / Enter the Void

Yayınlanma Yılı: 2009
IMDb Puanı: 7,3/10 – 77k Oy
Oyuncular: Paz de la Huerta, Nathaniel Brown
Tür: Erotizm

Enter the Void, Gaspar Noé tarafından yazılan ve yönetilen ve Nathaniel Brown, Paz de la Huerta ve Cyril Roy'un oynadığı 2009 İngilizce deneysel drama sanatı filmi.Tamamen başrol oyuncusunun gözünden çekilmiş olan Gaspar Noé’nin Boşluk filmi, Tokyo’nun arka sokaklarının gölgesindeki tehlikeli dünyasında Oscar’ın hayata tutunmasını, ölümünü ve tekrar doğuşunu izleyeceksiniz. Oscar ile kız kardeşi Linda Tokyo şehrine yeni taşınmışlardır. Oscar uyuşturucu satıcısıdır ama büyük işler yapmıyordur, kız kerdeşi Linda ise Tokyo kulüplerinde striptizcilik yapmaktadır. Oscar uyuşturucu konusundan dolayı polis baskınına uğrar ve vurulur. Tam ölecekken, kız kardeşine “onu hiç terk etmemeye” söz vermiş olduğunu hatırlayan ruhu, sözüne sadık kalır ve yaşayanların dünyasından ayrılmayı reddeder. Kentin sokaklarında gezerken gördükleri giderek çarpıklaşmaya, kabusa dönüşmeye başlar. Geçmiş, bugün ve gelecek sanrıların girdabında birbirine karışır.

24) Utanç / Shame

Yayınlanma Yılı: 2011
IMDb Puanı: 7,2/10 – 192k Oy
Oyuncular: Paz Vega, Najwa Nimri
Tür: Erotizm

Utanç, Steve McQueen tarafından yönetilen, McQueen ve Abi Morgan'ın birlikte yazdığı, Michael Fassbender ve Carey Mulligan'ın yetişkin kardeşleri canlandırdığı, New York'ta geçen 2011 yapımı İngiliz psikolojik dram filmi. Film4 ve See-Saw Films tarafından ortak yapıldı. Brandon, New York’ta yaşayan, 30’lu yaşlarında seks bağımısı bir adamdır. Asi kız kardeşinin evine taşınmasının ardından Brandon’ın dünyası kontrolden çıkar. Kız kardeşi Sissy (Carey Mulligan) ikilinin geçmişten gelen utanç ve acılarla dolu hatıralarını da kendiyle birlikte getirmiştir.

23) Lucia / Sex and Lucía

Yayınlanma Yılı: 2001
IMDb Puanı: 7,1/10 – 36k Oy
Oyuncular: Paz Vega, Najwa Nimri
Tür: Erotizm

Sex and Lucia, Julio Medem tarafından yazılan ve yönetilen, Paz Vega ve Tristán Ulloa'nın oynadığı 2001 İspanyol drama filmidir. Film, İspanya ve Fransa'da Akdeniz kıyısında iki ayrı yerde çekildi. Lucia, Madrid’de yaşayan ve çalışan bir garsondur. Yazar olan erkek arkadaşı Lorenzo’nun işkenceden ölmesi sebebiyle, Lucia’ya sık sık bahsettiği tenha adaya kaçarak acılarından kurtulacağını düşünür. Orada, kişisel sorunlarından kaçmak için adaya yerleşen Carlos ve Elena ile tanışır. Onlar farkında değillerdir ama üçünün de aslında Lorenzo ile bağlantısı vardır. Elena, Lorenzo ile yıllar önce aynı adada tanışmış ve onunla denizde dolunay ışığında birlikte olmuşlardır. 9 ay sonra Elena, Luna’yı doğurmuştur, ancak Lorenzo’yu bir daha asla bulamamış ve görüşememiştir. Carlos, farkında olmadan Luna’nın ölümüne neden olduktan sonra ortadan kaybolan Belen’nin üvey babasıydı. İki yeni ev arkadaşının geçmişi hakkında daha çok şey duydukça, Lucia’ya Lorenzo’nun yazdığı, depresyonunu başlatan karanlık ve derin geçmişini ve yazdığı kitabını hatırlar.

22) Mahremiyet (IMDb: 6,1)

Yayınlanma Yılı: 2002
IMDb Puanı: 6,1/10 – 12k Oy
Oyuncular: Kerry Fox, Mark Rylance
Tür: Erotizm

Mahremiyet, 2001 yılında çekilen, yönetmenliğini Patrice Chéreau'nun yaptığı, başrollerini Mark Rylance ve Kerry Fox'un paylaştığı Hanif Kureishi'nin aynı adlı romanından sinemaya aktarılan Fransız-İngiliz-Alman-İspanyol ortak yapımı film.  Cinselliğin hat safhada olduğu filmler arasında 2001 yılı yapımı olan filmin orjinal adı Intimacy, Patrice Chéreau yönetmen koltuğunda oturuyor. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülü kazanmış bir filmdir. Cincellik ve tatmine yönelik olarak başlayan bir ilişkinin, aşka dönüşmesini konu alan cinsellik ağırlıklı filmler arasındadır.

21) Grinin Elli Tonu (IMDb: 4,1)

Yayınlanma Yılı: 2015
IMDb Puanı: 4,1/10 – 310k Oy
Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson
Tür: Erotizm, Dram

Grinin Elli Tonu, Sam Taylor-Johnson tarafından yönetilen erotik/romantik dram türündeki 2015 yılı bir ABD filmi. İngiliz yazar E. L. James'in 2011 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu Kelly Marcel yazdı Erotizm ilişkiye girmek cinsel sevişme sahneleri seksizm örnekleri arasında bu filmin başrollerinde Dakota Johnson İngiliz edebiyatı okuyan genç kolej öğrencisi Anastasia Steele karakterini canlandırırken Jamie Dornan ise genç iş adamı Christian Grey karakterini canlandırmaktadır. Film Anastasia ve Christian arasındaki sadomazoşist ilişkiyi anlatmaktadır. Cinselliğin hat safhada olduğu filmler arasında puanı düşük olsa da izlenmesi gereken yapımların başında geliyor.

20) Özgürlüğün Elli Tonu

En iyi erotik filmler – Özgürlüğün Elli Tonu

Yayınlanma Yılı: 2018
IMDb Puanı: 4,5/10 – 53.864 Oy
Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson
Tür: Erotizm, Dram

Özgürlüğün Elli Tonu, James Foley tarafından yönetilen ve senaryosu Niall Leonard tarafından E. L. James'in aynı adlı çoksatan kitabından uyarlanarak yazılmış 2018 yılında gösterime giren ABD yapımı erotik romantik-dram filmi.  Anastasia ve Christian, karmakarışık, bir ayrı bir barışık yaşadıkları ilişkide en sonunda amaçlarına ulaşırlar. Birbirlerini çok sevmeleri ve dolu dizgin yaşadıkları aşk sonunda evlilikle sonlanmıştır. Fakat Jack, Anastasia’nın peşini bırakmaz ve çifte huzur vermez. Anastasia’nın aşık olduğu adamla birlikte lüks içinde yaşaması da hayatının normalleşmesine yeterli gelmez. Sıradışı konusuyla “Elli Ton” fenomeninin üçüncü bölümünden alıntılanan “Özgürlüğün Elli Tonu” filmi en iyi erotik filmler sıralaması içinde IMDb puanı düşük de olsa izlenmeye değer bir yapım.


19) Karanlığın Elli Tonu

En iyi erotik filmler – Karanlığın Elli Tonu

Yayınlanma Yılı: 2017
IMDb Puanı: 4,6/10 – 89.991 Oy
Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson
Tür: Erotizm, Dram

Karanlığın Elli Tonu, James Foley tarafından yönetilen ve senaryosu Niall Leonard tarafından E. L. James'in aynı adlı çoksatan kitabından uyarlanarak yazılmış 2017 yılı ABD yapımı erotik romantik-dram filmi. Elli Ton serisinin ikinci filmi ve 2015 yılında gösterime giren Grinin Elli Tonu filminin devam filmidir. Anastasia kendisine aşık olan zengin iş adamı Christian Grey ile birlikteliğini sonlandırmak istemektedir. Fakat bu düşündüğü kadar kolay olmamaktadır. Çift bir araya gelir, ve sorunların üstesinden gelebileceklerine karar verip, ilişkiye devam kararı alırlar. Grey’in eski aşna fişneleri Anastasia’nın başına bela olurlar. Bir taraftan aşık ama bir taraftan da yıpranan güzel kızımız, zorlukların üstesinden gelebilecek midir? Sıradışı konusuyla “Elli Ton” fenomeninin ikinci bölümünden alıntılanan “Karanlığın Elli Tonu” filmi en iyi erotik filmler sıralaması içinde IMDb puanı düşük de olsa izlenmeye değer bir yapım.


18) Virgin Territory

En iyi erotik filmler – Virgin Territory

Yayınlanma Yılı: 2007
IMDb Puanı: 4,8/10 – 7.478 Oy
Oyuncular: Hayden Christensen, Mischa Barton, Ryan Cartwright
Tür: Erotizm, Macera, Tarih

Virgin Territory, David Leland tarafından yönetilen ve Hayden Christensen, Mischa Barton, Tim Roth, Rosalind Halstead ve Kate Groombridge. Giovanni Boccaccio'nun Decameron'una dayanarak, Decameron, Melekler ve Bakireler, Suçlu Zevkler ve Kovalayan Günaha çalışma başlıkları altında da biliniyor. Filmin Türkçe adı ‘Bakireler Diyarı‘dır ve Floransa’da geçen bir 14. yüzyıl hikayesi. Virgin Territory filminde genç rahibeler, İtalya’nın bir bölgesinde güzel vakit geçirmektedirler. Dışardan çok anlaşılmasa da onlar şehvetli rahibelerdir. Bu sürede kara veba ülkeye yayılmaya başlar, kendi bulundukları yere kadar yaklaşmıştır. Vebadan kurtulmak için kaçıp saklanırlar, işte filmin en zengin görüntüleri de burada geçer.


17) Kışkırtma / Trasgredire

En iyi erotik filmler – Tra(sgre)dire – Kışkırtma

Yayınlanma Yılı: 2000
IMDb Puanı: 5,5/10 – 4.889 Oy
Oyuncular: Yuliya Mayarchuk, Jarno Berardi, Francesca Nunzi
Tür: Erotizm, Komedi

Tradire, Tinto Brass'in yönettiği 2000 başlı bir komedi, başrolde Yuliya Mayarchuk. Londra'da bir başka Tinto Brass filmi olan Nerosubianco arasında bazı paralellikler var. İtalyan unvanı trasgredire ve gelenek fiilleri üzerine bir oyundur. 20 yaşındaki Carla, özlem içinde sevgilisi Matteo’yu Venedik’te beklemektedir. Carla, sevgilisi Matteo için kiralayacak bir daire bakmaktadır ve görüştüğü emlakçı Maria, Carla’ya ilgi duyar, bunu hissettirir. Carla’da emlakçının bu duygularına karşılık verir. Matteo, sezgileriyle bir şeyler hisseder ve gezi planını iptal eder ve Carla’dan ayrılır. Carla, terkedilmenin intikamını alırcasına Maria’nın eski eşi Mario’yla birşeyler yaşarmış gibi cevap verir. Sonrasında birkaç küçük oyunla daha birbirlerini kızdırmaya çalışırlar. Sonunda ne olur izleyerek görmelisiniz. En iyi erotik filmler arasında cüretkar sahneleriyle izlemeye değer bir film

16) Dokuz Buçuk Hafta

En iyi erotik filmler – Dokuz Buçuk Hafta

Yayınlanma Yılı: 1986
IMDb Puanı: 6,0/10 – 36.852 Oy
Oyuncular: Mickey Rourke, Kim Basinger, Margaret Whitton
Tür: Erotizm, Dram

Adrian Lyne tarafından yönetilen ve Kim Basinger ve Mickey Rourke'un başrol oynadığı 1986 Amerikan erotik romantik drama filmi. Basinger, Rourke tarafından oynanan gizemli bir Wall Street komisyoncusu ile kısa ama yoğun bir ilişkisi olan New York City sanat galerisi çalışanını canlandırıyor.  ABD’nin New York şehrindeki bir sanat galerisinde çalışarak hayatını sürdüren Elizabeth, bir gün gizemli bir adam olan John tarafından baştan çıkarılır. Aşk arayışında olan Elizabeth için doğru kişi midir bilinmez ama, 9 buçuk hafta sürecek sıradışı ve erotizm kokan bir ilişki yaşayacaklardır. 1986 yılında vizyona girmiş olan bu film, erotik sahneleriyle o döneme damga vurmuş, kült filmleri arasına girmiştir.


15) The Girl in the Book

En iyi erotik filmler – The Girl in the Book

Yayınlanma Yılı: 2015
IMDb Puanı: 6,1/10 – 4.131 Oy
Oyuncular: Emily VanCamp, Courtney Daniels, Jordan Lage
Tür: Erotizm, Dram

Kitaptaki Kız, yönetmenlik denemesinde Marya Cohn tarafından yazılan ve yönetilen 2015 Amerikan drama filmi. Filmde Emily VanCamp, Michael Nyqvist, David Call, Michael Cristofer, Talia Balsam ve Ana Mulvoy-Ten rol alıyor. Film dünya prömiyerini 13 Haziran 2015'te Los Angeles Film Festivali'nde gerçekleştirdi. Filmin ana karakterlerinden biri olan Alice, güzel ve genç bir kadındır ve editörlük yapmaktadır. Bir gün Alice’den, Milan adlı iyi bir yazarın yeni çalışmasının editörlüğünü yapması istenir. Aslında Alice Milan’ı tanımaktadır. Çünkü bundan 15 yıl önce Alice’in babası Milan’a destek olmuştur. Yalnız, Alice ile Milan arasında 15 yıl önce yaşanmaması gereken şeyler yaşanmıştır. Zaten bozuk olan hayatı ve yara dolu ruhu gittikçe daha kötüleşmeye başlar. Tek gecelik ilişkiler yaşayarak garip bir hayata sürüklenir. Milan’ı da yeniden görünce işler iyice karmaşıklaşır.


14) Henry ve June

En iyi erotik filmler – Henry ve June

Yayınlanma Yılı: 1990
IMDb Puanı: 6,3/10 – 12.205 Oy
Oyuncular: Fred Ward, Uma Thurman, Maria de Medeiros
Tür: Erotizm, Dram, Biyografi

Henry & June, Philip Kaufman'ın yönettiği ve Fred Ward, Uma Thurman ve Maria de Medeiros'un oynadığı 1990 Amerikan biyografik drama filmi. Ölümünden sonra yayınlanan aynı adı taşıyan 1986 Anaïs Nin kitabına dayanmaktadır ve Nin'in Henry Miller ve eşi June ile olan ilişkisinin öyküsünü anlatır.  20. yüzyıla isimlerini altın harflerle yazdırmış olan iki yazarın yaşadıklarını konu alan filmde, Anais Nin ilk kitabını tamamlamaya çalışan bir yazardır, kocasını sevmektedir fakat cinsel arzularını tatmin edememektedir. Bir vesile ile Henry Miller ile tanışır, daha sonra Henry’nin karısı June ile de tanışacaktır. June Amerika’ya giderken kendisinin de onayıyla Henry ve Anais’in arasında bir ilişki başlar. Anais’in bunu takip eden zaman içinde bir sürü partneri olacaktır. Bu birbirinden farklı aşk hikayelerinin çevresinde dönen film +18 olarak sınıflandırılan ilk film olacaktır.


13) Malizia

En iyi erotik filmler – Malizia 1973

Yayınlanma Yılı: 1973
IMDb Puanı: 6,4/10 – 2.395 Oy
Oyuncular: Laura Antonelli, Turi Ferro, Alessandro Momo
Tür: Erotizm, Dram, Komedi

Malicious, Salvatore Samperi'nin yazıp yönettiği 1973 yapımı bir İtalyan erotik komedi-drama filmidir. Başrollerinde Laura Antonelli, Turi Ferro ve Alessandro Momo var. Film, bir dul ve üç oğlunun yeni hizmetçileri için cinsel arzusunu konu alıyor. En güzel erotik filmler arasında yer alan Malizia’da, filmin ana karakteri Angela’nın Sicilyalı zengin ve muhafazakar bir ailenin evinde çalışmaya barlar. Cinselliği yeni yeni öğrenen Nino, Angela’ya karşı ilgi duyar. Filmde Nino’nun Angela’yı gizli gizli izlediğini, hatta tacizde bulunduğu ve Angela’nın hiç birisine olumsuz karşılık vermediğine şahit oluyoruz. Yani filmde Nino ve Angela’nın erotik sahnelerin bol olduğu ilişkilerini izliyoruz.


12) Genç ve Güzel (Jeune & Jolie)

En iyi erotik filmler – Genç ve Güzel

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,7/10 – 31.725 Oy
Oyuncular: Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot
Tür: Erotizm, Dram, Romantizm

Young & Beautiful, François Ozon tarafından yönetilen ve Eric ve Nicolas Altmayer tarafından üretilen 2013 Fransız erotik drama filmi. Herkes gibi sıradan bir öğrencilik hayatı yaşayan Isabelle, hiç ihtiyacı olmadığı halde para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar. Öncelerde bunu öylesine yapan güzel kız Isabelle, daha sonra takıntı haline getirdiği bu işi ilerletir.


11) İtiraf: Bölüm 2

En iyi erotik filmler – Nymphomaniac 2 (İtiraf 2)

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,7/10 – 85.438 Oy
Oyuncular: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Willem Dafoe
Tür: Erotizm, Dram

Nymphomaniac 1 yani İtiraf filminin birinci bölümünün devamı niteliğindeki filmde, seks bağımlısı Joe’nun hayatının farklı dönemlerini perdeye taşıyan film, oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna ve çok konuşulacak erotik sahneleri izleyicilere sunuyor.


10) Ölesiye

En iyi erotik filmler – DAMAGE 1992

Yayınlanma Yılı: 1992
IMDb Puanı: 6,8/10 – 16.115 Oy
Oyuncular: Jeremy Irons, Juliette Binoche, Miranda Richardson
Tür: Erotizm, Dram, Romantizm

Damage yapımcılığı ve yönetmenliği Louis Malle tarafından yapılan ve Jeremy Irons, Juliette Binoche, Miranda Richardson, Rupert Graves ve Ian Bannen'in oynadığı 1992 yapımı film. Dr. Fleming parlamento üyesi olan önemli ve tanınmış biridir ve oğlunun nişanlısı Anna’ya aşık olur. Takıntılı bir şekilde, hayattaki her şeyinden vazgeçip sadece Anna ile hayatına devam etmek istemektedir. Fakat Anna bunun böyle olmasını istemez, Fleming’in oğlu ile evlenince her şeyin kapanacağını düşünür ama öyle olmaz.


9) İtiraf: Bölüm 1

En iyi erotik filmler – Nymphomaniac 1 (İtiraf 1)

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,9/10 – 114.914 Oy
Oyuncular: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin
Tür: Erotizm, Dram

Filmin ingilizce ismi Nymphomaniac. Kendi kendine teşhis konmuş bir nemfomanyak, erotik deneyimlerini dayaktan sonra onu kurtaran adama anlatır. Nemfomanyak bir kadın olan Joe’yu merkezine alan film, baş karakterinin doğumundan 50 yaşına kadar olan hayatına, özellikle de cinsel serüvenlerine odaklanıyor. Soğuk bir kış gecesi yakışıklı bir bekar olan Seligman, yolda dövülmüş halde Joe’yu bulur. Onu evine getirip, yaralarını sarar. Joe bu adamın evinde dinlenirken kendi hikayesini de anlatmaya başlar…


8) Exotica

En iyi erotik filmler – Exotica 1994

ExoYayınlanma Yılı: 1994
IMDb Puanı: 7,0/10 – 17.744 Oy
Oyuncular: Bruce Greenwood, Elias Koteas, Don McKellar
Tür: Erotizm, 

Exotica, 1994 Kanada yapımı erotik dramatik filmdir. Film Türkiye'de 18 Ağustos 1995 tarihinde birçok ülkede olduğu gibi özgün adıyla gösterime girmiştir. Dramtica erotik sahneleri ile ödüllü bir filmdir. Filmi izlemeye başladığınız basit bir erotik film gibi gelebilir sizlere, fakat senaryosu ve derin anlamlar katılan karakterleri, filmi sonuna kadar izlerseniz beğeninizi kazanacaktır. Homoseksüel bir genç olan Thomas, geçimini hayvan kaçakçılığı yaparak sağlamaktadır. Sıklıkla Exotica isimli striptiz kulübüne gider ve güzeller güzeli Christina‘yı izler. Fakat filmde çok gizemli konular var, sonuna kadar izlenmezse pek de bir şey anlaşılamayacaktır.


7) Sekreter

En iyi erotik filmler – Sekreter 2002

Yayınlanma Yılı: 2002
IMDb Puanı: 7,0/10 – 82.172 Oy
Oyuncular: James Spader, Maggie Gyllenhaal, Jeremy Davies
Tür: Erotizm, Komedi, Dram

Sekreter 2003'te çekilen, yönetmenliğini Steven Shainberg'in, senaryosunu Erin Cressida Wilson, Mary Gaitskill, Steven Shainberg'in, müziklerini Angelo Badalamenti'nin yaptığı ABD yapımı, 104 dakikalık dram türünde bir filmdir. Lee Holloway, bir hukuk şirketinde sekreter olarak iş bulur. Şirketin sahibi Bay Grey’e saplantılı derecede aşık olur. Tuhaf ve mazoşist bir ilişki içine girer. En iyi erotik filmler içinde muhteşem sahneleri ile aklınızı başınızdan alacak bir film.


6) Temel içgüdü

En iyi erotik filmler – Temel İçgüdü

Yayınlanma Yılı: 1992
IMDb Puanı: 7,0/10 – 172.308 Oy
Oyuncular: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza
Tür: Erotizm, Dram, Gerilim, Gizem

Temel İçgüdü 1992 ABD yapımı erotik gerilim filmi. Yönetmenliğini Paul Verhoeven yapmıştır. Başrollerde Michael Douglas ve Sharon Stone oynamıştır. Nick Curran, San Francisco şehrinde polis teşkilatında cinayet masasında çalışan bir dedektiftir. Bir dosyayı araştırırken davanın şüphelisi olan Catherine Trammel’le tanışır ve yakınlaşırlar. Catherine yazardır ve cinsellik konusunda bazı şeyleri aşmış bir kadındır. Yazdığı son kitabında ise dedektifin baktığı dosyadaki cinayetin bir benzerini çok detaylı şekilde yazmıştır. Catherine çekici bir kadındır, dedektif Nick bundan çok etkilenir ve adı konulmamış bir ilişki yaşamaya başlarlar. Cinayet, suç ve erotizm türlerini barındıran bu filmi mutlaka duymuşsunuzdur. Henüz izlemediyseniz tavsiye ederiz.


5) Paris’te Son Tango

En iyi erotik filmler – Paris’te Son Tango

Yayınlanma Yılı: 1972
IMDb Puanı: 7,0/10 – 48.973 Oy
Oyuncular: Marlon Brando, Maria Schneider, Maria Michi
Tür: Erotizm, Dram

Paris'te Son Tango, yönetmenliğini Bernardo Bertolucci'nin yaptığı 1972 tarihli romantik dram filmi. Jeanne, evlendikten sonra eşiyle birlikte yaşayacakları bir ev aramaktadır. Ev ararken bir gün kendinden yaşça büyük Paul ile tanışır. Amerikalı olan Paul, Jeanne’i etkiler ve çift yasak aşk yaşamaya başlarlar. İkilinin tek kuralı, birlikte olduklarında normal hayatları ile ilgili birbirlerine soru sormayacaklardır.


4) Düşler, Tutkular & Suçlar / The Dreamers

En güzel erotik filmler – Düşler, Tutkular & Suçlar

Yayınlanma Yılı: 2003
IMDb Puanı: 7,2/10 – 109.166 Oy
Oyuncular: Michael Pitt, Louis Garrel, Eva Green
Tür: Erotizm, Dram

2003 yılında yönettiği Fransa, Birleşik Krallık ve İtalya ortak yapımı romantik drama filmi. Senaryosu Gilbert Adair'ın The Holy Innocents kitabından uyarlamadır. Başrollerinde Michael Pitt, Eva Green ve Louis Garrel oynamıştır. Isabelle ve kardeşi Theo, ailelerinin tatil için evden ayrılmasıyla başbaşa kalırlar ve bu sırada da Amerikalı gençle tanışıp arkadaş olurlar. Matthew’ı Isabelle ve Theo ile yakınlaştıran şey sinema konuları olmuştur. İngilizce adı “The Dreamers“, üçlü arasındaki arkadaşlık, tutku ve cinsellik konuları güzel bir senaryo ile izleyicilerle buluşuyor.


3) Mavi En Sıcak Renktir

En iyi erotik filmler – Mavi En Sıcak Renktir

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 7,7/10 – 136.176 Oy
Oyuncular: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche
Tür: Erotizm, Dram

Adèle, hayat kadınlığı yapan bir öğrencidir. Erkek arkadaşları vardır fakat onlardan istediği duyguları alamaz. Hoşlandığı bir kız tarafından da reddedilir. Daha fazlasını hayal ediyordur. Adèle, Emma ile tanışır ve birlikte sosyal kabulü, cinselliği ve olgunlaşan ilişkilerinin duygusal yelpazesini keşfeder.


2) Hizmetçi

En iyi erotik filmler – Hizmetçi

Yayınlanma Yılı: 2016
IMDb Puanı: 8,1/10 – 106.699 Oy
Oyuncular: Min-hee Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Cho
Tür: Erotizm, Dram, Gerilim

Hizmetçi filmi, kiralanan bir hizmetçinin evin hanımına duyduğu aşkı konu ediyor. En iyi erotik filmler arasında IMDb’de 8,1 puan alan filmde, Kont lakabı ile tanınan hünerli bir dolandırıcı, saf gibi görünen Japon hanımefendi Hideko’nun mallarını çalabilmek için bir plan yapar. Ona yardım etmesi için Leydi’ye Sook-hee isminde bir hizmetçi kiralar. Ancak Sook-hee, Hideko’ya aşık olması ile işler sarpa sarar.


1) Amerikan Güzeli

En iyi erotik filmler – Amerikan Güzeli

Yayınlanma Yılı: 1999
IMDb Puanı: 8,3/10 – 1.053.836 Oy
Oyuncular: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch
Tür: Erotizm, Dram

Alt tabakaya yakın bir sınıf içinde bulunan Amerikan ailesinin içinde bulunduğu depresif, fakir ve dağılma konuları işleniyor. Ailenin babası olan Lester, yaşadığı hayattan tiksinen, kızı ve karısıyla iletişim kuramadan yaşlanan bir kişidir. Kendini genç hissetmek için farklı yöntemler geliştirir, kızının en yakın arkadaşı güzeller güzeli bir kızla cinsel hayat yaşamaya başlar. Elbete bu durum aile hayatını da etkileyecektir.


Like it? Share with your friends!

169
93 shares, 169 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
1
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format