En Seksi ve Güzel Afrikalı Kadın Oyuncular

7 min


138
62 shares, 138 points

17) Joelle Kayembe

Joelle Kayembe: – Afrika’nın En Güzel Kadın Oyuncuları

Joelle Kayembe adlı bu güzel Afrikalı aktris, 31 Mayıs 1983’te Afrika’nın Kongo şehrindeydi. 1994 yılında ailesiyle birlikte Güney Afrika’ya taşındı. Afrika film endüstrisine girdi ve kariyerine on dokuz yaşında çok genç yaşta oyunculuk yaparak başladı. 2013 yılında ‘Zulu’ adlı filmde Zina rolünü oynayarak ünlendi ve popüler oldu. Büyüleyici güzelliği ve düzgün hareket etme kararlılığı sayesinde hayranları tarafından gerçekten seviliyor.

16) Lupita Nyong’o

Lupita Nyong’o:- En Ateşli 17 Afrikalı, En Ateşli 17 ve En Güzel Güney Afrikalı Aktris

Lupita Nyong’o 1 Mart 1983’te  Meksika’da doğdu ve Kenya’da büyüdü. Kenyalı-Meksikalı bu aktris, Hampshire College’da sinema ve tiyatro eğitimi aldı ve mezun oldu. Kusursuzca şekillendirilmiş vücudu ve çekici görünümü sayesinde ünlü dergilere poz verme şansı yakaladı. O bir aktris, yazar ve hatta bir film yapımcısı. “Siyah kraldır”, “Yıldız Savaşları: Son Jedi”, “Küçük canavarlar”, “Kara Panter” ve daha pek çok filmi sinema endüstrisinde büyük ses getirdi.

15) Rachel Mwanza

Rachel Mwanza: – Afrika’nın En Güzel 17 Kadın Oyuncusu

Bu güzel ve yakışıklı oyuncu 1997 Demokratik Kongo Cumhuriyeti doğumludur. 23 yaşındaki bu Afrikalı oyuncu hayatında birçok zorlukla karşılaşmış ve başarı elde etmiştir. Rachel’ın cadı olduğuna inanarak annesi tarafından evden atıldı ve birkaç yıl sokak çocuğu olarak yaşadı. “Kinşasa çocukları” adlı belgesel filmde rol alarak hayatına büyük bir ara verdi ve daha sonra Kanada filmi “Savaş cadısı” filminde rol aldı. Bu film için en iyi performansı için birçok ödül kazandı.

14) Jackie Appiah

Jackie Appiah: – Afrika Modeli, En Güzel Yüz, Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını

Afrika’dan gelen bu muhteşem ve seksi aktris, oyunculuk endüstrisindeki en iyi performansı sayesinde sayısız adaylık ve ödül aldı. Jackie Appiah, başrolde en iyi kadın oyuncu ve yardımcı rolde en iyi kadın oyuncu ödüllerini aldı. Kanada doğumlu Ganalı bu oyuncu, “Princess Tyra”, “Passion of the Soul”, “Beyoncé – The President Daughter”, “Pretty Queen”, “The King is Mine” ve “The Perfect” gibi birçok başarılı filmde rol aldı. Resim” ve Nollywood endüstrisinde popüler oldu. 36 yaşında olmasına rağmen Jackie muhteşem ve zarif görünüyor.

13) Omotola Jalade

Omotola Jalade: – En Güzel Yüz, Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını

Afrika film endüstrisinin önde gelen aktrislerinden biri Omotola Jalade. 7 Şubat 1978’de Nijerya’nın Lagos Eyaletinde doğdu. Hayranları ona büyük bir çılgınlık duyuyor ve ona “Omo seksi” diyorlar. Bu Nijeryalı aktris 300 filmde rol aldı ve sadece bir oyuncu değil, aynı zamanda Omotola bir şarkıcı, eski model ve hayırsever. Bu yetenekli bayan ilk filmi “Adaletin Venomu”nda rol aldı. Ayrıca birçok müzik albümü yaptı ve birçok realite şovunda yer aldı.

12) Yvonne Okoro

Yvonne Okoro: – Afrika’nın En Güzel Kadın Oyuncuları, En Ateşli 17 Afrikalı

Ganalı-Nijeryalı bu aktris 25 Kasım 1984’te doğdu. 2002’deki ilk filmi “Söze sadık kalmak”. En iyi kadın oyuncu ödülü kategorisinde 2010’da Gana film ödüllerini kazandı. Oyunculuktaki mükemmel performansı sayesinde sektöründe iki kez en iyi kadın oyuncu kategorisinde Afrika film akademisi ödülleri gibi birçok ödüle aday gösterildi. Küçük yaştan itibaren oyunculuk merakı, hayatında bu başarıyı yakalamasına yardımcı oldu.

11) Genevieve Nnaji

Genevieve Nnaji: – Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını, Afrika Modeli

Bu yetenekli Nijeryalı aktris ve yapımcı Genevieve Nnaji, 3 Mayıs 1979’da Nijerya, Imo, Mbaise’de doğdu. Nnaji, oyunculuk sektöründeki kariyerine genç yaşta çocuk oyuncu olarak başladı. “Doktor Bello”, “Hafta sonu kaçamağı”, “Aslan Yürekli Çiftçilik” ve daha pek çok filmde rol aldı. Başrolde en iyi kadın oyuncu kategorisinde 2005 yılında Afrika film akademisi ödülüne layık görüldü.

10) Nomzamo Mbatha

Nomzamo Mbatha:- En Ateşli ve En Güzel 17 Güney Afrikalı Kadın Oyuncu

Nomzamo Nxumalo Mbatha, 13 Temmuz 1990’da Güney Afrika’da doğdu. Ünlü bir Güney Afrikalı aktris, iş kadını, televizyon kişiliği ve insan hakları aktivistidir. Isibaya’da oyunculuk yaparak ünlendi. Tanınmış Neutrogena markasının modeli ve L’Oreal Paris’in saç savunucusu. Ayrıca AUDI, PUMA ve UNHCR gibi ünlü markaların elçisidir. Afrika film akademisi ödülüne aday gösterildi.

9) Ella Thomas

Ella Thomas: – Afrika’nın En Güzel 17 Kadın Oyuncusu

Ella Thomas adlı bu aktris, Amerikalı bir babadan doğdu ve Eritreli anne daha güzel ve çekici görünüyor. Kalıplı vücudu, harika görünümü, kusursuz cildi ve sevimli dudaklarıyla Ella, dünyanın her yerinden insanları kendine çekiyor. “Entourage”daki Viveca rolüyle ünlüydü ve “Mistresses” ve “On Days in the Valley” adlı televizyon dizilerinde de rol aldı. Bu yetenekli bayan aynı zamanda Elle, American Vogue ve Glamour gibi birçok dergiye de poz verdi.

8) Mercy Aigbe

Mercy Aigbe: – En Güzel Afrikalı Kadınlar, Afrika Modeli Sıralamasında , En Güzel Yüz

Bu çekici ve güzel aktris, 1 Ocak 1978’de Nijerya’nın Edo Eyaletinden doğdu. Bu çarpıcı güzellik Mercy Aigbe, Nijeryalı bir aktris, iş kadını ve yönetmen. Lagos Üniversitesi’nde, Mercy tiyatro sanatlarında bir derece tamamladı. Mercy, Yoruba yerli filmleriyle tanınır ve ünlüdür. Bu ödüllü Nollywood oyuncusu, “Lagos gerçek sahte hayat”, “Kurbanlar”, “Senaryo”, “Küçük damlalar mutlu” ve daha pek çok filmde rol aldı.

7) Pearl Thusi

Pearl Thusi: – Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını, Afrika’nın En Güzel Kadın Oyuncuları

Sithembile Xola Pearl Itsi, 13 Mayıs 1988’de Güney Afrika’nın Kwazulu-Natal kentinde doğdu. Bu çarpıcı güzellik bir model, oyuncu, radyo kişiliği ve televizyon sunucusu. HBO’nun komedi-drama dizisinde Patricia’yı tasvir etmesiyle ünlüdür. “Tremors 5: Bloodlines”, “Catching Hiss”, “The Scorpion King: Book of Souls” ve daha pek çok filmde rol aldı. Ayrıca birçok televizyon programında sunuculuk yaptı.

6) Elizabeth Michael

Elizabeth Michael:- Top 17 En Ateşli Afrikalı | En Ateşli ve En Güzel 17 Güney Afrikalı Kadın Oyuncu

Lulu olarak da adlandırılan Elizabeth Michael, 16 Nisan 1995’te Tanzanya’da doğdu. Bu Tanzanyalı aktris, oyunculuk endüstrisindeki kariyerine beş yaşında bir çocuk oyuncu olarak başladı. En iyi kadın oyuncu kategorisinde Zanzibar Uluslararası Film Festivali ödülüne layık görüldü ve en iyi oyunculuk performansıyla birçok ödül aldı. “Aptal yaş”, “Tehlikeli kız”, “Oksijen” ve benzeri birçok filmde rol aldı.

5) Nadia Buari

Nadia Buari: – En Güzel Afrikalı Kadınlar, Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını

Bu güzel ve çekici bayan Gana, Takoradi’ye ait ve 21 Kasım 1982’de doğdu. Afrika’daki güzel aktrislerin bu listesi, bu Ganalı aktrisi eklemeden eksik olacak. Başrolde en iyi kadın oyuncu kategorisinde 2009 yılında Afrika film akademisi ödüllerine aday gösterildi. İlk olarak 2005 yılında “İnsanların Oynadığı Oyunlar” adlı televizyon dizisinde rol aldı. “Beyonce & Rihanna” adlı filmiyle Nollywood’da ünlendi ve film hem Gana’da hem de Nijerya’da büyük ses getirdi.

4) Yvonne Nelson

Yvonne Nelson: – Afrika’nın En Ateşli 10 Kadını, En Ateşli 17 ve En Güzel Güney Afrikalı Kadın Oyuncu.

Yvonne Nelson, büyüleyici bir Ganalı model, oyuncu, girişimci ve film yapımcısıdır. Gana’da Accra’da doğdu. “Nisan ayında”, “Altın Evi”, “Salıncaklar”, “Başka Bir Pazartesi” ve benzeri birçok filmde rol aldı. Bu göz kamaştırıcı oyuncu, eski Bayan Gana yarışmacısıdır. Yıldızlar en iyi kadın oyuncu, en sevilen kadın oyuncu, en iyi Ganalı ve en şık film yıldızı kategorisinde Nelson ödüller kazandı.

3) Juliet Ibrahim

Juliet Ibrahim: – Afrika’nın En Güzel 17 Kadın Oyuncusu, Afrika’nın En Ateşli 17 Kadını

Bu cezbedici güzellik Juliet İbrahim, Gana, Akra’dan ve 3 Mart 1986’da doğdu. Çok yetenekli bir hanım çünkü o bir oyuncu, şarkıcı, insancıl, film yapımcısı ve yazar. 2010 yılında başrolde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. “Londra Ateşi”, “Aşk Savaşı”, “Oyunun Efendisi” ve daha pek çok filmde rol aldı. Masum bakışları ve en güzel yüzüyle hayranlarının kalbini çalıyor.

2) Richa Adhia

Richa Adhia: – En Güzel Afrikalı Kadınlar, Afrika Modeli Sıralamasında , En Güzel Yüz

Richa Adhia adlı bu bayan, çekici ve çekici görünümü ve görünümü nedeniyle Miss Earth Tanzania 2006, Miss Tanzania 2007 ve Miss India Tanzania 2010 olmak üzere üç unvan aldı. Richa bir model ve oyuncu ve 1 Mayıs 1988’de Tanzanya’nın Mwanza kentinde doğdu. Ayrıca “Dolunay” ve “Zamora” filmlerinde de rol aldı. İnce vücudu ve büyüleyici yüzü dünyanın her yerinden insanları cezbeder.

1) Charlize Theron

Charlize Theron: – En Güzel Afrikalı Kadınlar, Afrika’nın En Güzel 17 Kadın Oyuncusu

Charlize Theron adlı mükemmel şekilli vücudu, parlak teni ve güzel yüzü olan bu çekici bayan, Afrika’daki en iyi kadın oyuncu. 7 Ağustos 1975’te Güney Afrika’nın Benoni şehrinde doğdu. Oyuncu ve yapımcıdır ve birçok filmde başrol oynamıştır. “Mighty Young Joe”, “Mad Max”, “İtalyan İşi” gibi birçok filmde rol aldı. Theron, oyunculuk kariyerindeki en iyi performansı için sayısız ödül kazandı.


Like it? Share with your friends!

138
62 shares, 138 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format