En Zengin 10 Koreli Aktör

8 min


121
42 shares, 121 points

1) Kim Soo Hyun – (117 milyon dolar)

Kim, 2014’te Gallup Kore’de Yılın Erkek Oyuncusu seçildi. İlk olarak 2013’te Forbes Korea Power Celebrity listesine dördüncü, ardından 2015’te ikinci ve 2016’da beşinci sırada yer aldı. İş dergisinin Asya baskısında ayrıca 30. sırada yer aldı. Asya’daki televizyon dizilerinin başarısı onu en iyi Hallyu yıldızı haline getirdi. Popüler Güney Koreli Aktör Kim Soo Hyun, Kore ve Çin reklamlarındaki rolleriyle yaklaşık 100 milyar KRW kazandığı bildirilen gerçek bir reklam yıldızı. Kim Soo Hyun kariyeri boyunca birçok başarılı başrol oynadı, buna uluslararası üne sahip en ünlü karakteri Do Min Joon da dahil olmak üzere hit drama “My Love From the Stars.” Artan popülaritesinin yanı sıra Kim Soo Hyun’un karı da fırladı. “Yıldızlardan Aşkım” programında vaktinden önce, ” Kim Soo Hyun’un reklam başına 600 milyon KRW (550 bin USD) civarında kazandığı bildirildi, ancak bu sayı şovda geçirdikten sonra reklam başına 800 milyon ile bir milyar KRW (720-900 bin USD) arasına yükseldi. Yalnızca Kore’de, 15’ten fazla reklam anlaşmasında çalışarak on milyon doların üzerinde para kazandı. Tümüyle, Kim Soo Hyun Çin’de 30’dan fazla reklam filme aldı ve söylenenlere göre 90 milyar KRW (81 milyon USD) kar elde etti.

2) So Ji-sub – (41 milyon dolar)

So Ji-sub, Güney Koreli bir aktör ve rapçidir. Eğlenceye ilk çıkışını bir kot modeli olarak yaptıktan sonra, Bali’de Ne Oldu (2004), Üzgünüm, Seni Seviyorum (2004), Cain ve Abel (2009), Phantom ( 2012), Master’s Sun (2013) ve Oh My Venus (2015–16) ve Rough Cut (2008) filmlerinde rol aldı. Yıllar boyunca birkaç hit film ve reklam anlaşmasıyla 30 milyon doların üzerinde bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor.

3) Lee Jong-suk – (32 milyon dolar)

Lee Jong-suk, Güney Koreli bir aktör ve modeldir. 2005 yılında bir podyum modeli olarak çıkış yaptı ve Seul Moda Haftası’na katılan en genç erkek model oldu. Lee, modellik kariyerine 2005 yılında Seul Koleksiyonu geçidinde 17 yaşında başladı ve onu Seul Moda Haftası’nda Seul Koleksiyon programında çıkış yapan en genç erkek model yaptı. O zamandan beri birçok moda şovunda yürüdü. 2014’te genç romantik komedi Hot Young Bloods’da sevimsiz bir çapkın olarak rol aldı. O, 2020’nin en zengin Koreli aktörü ve aynı zamanda 2020’nin en yüksek ücretli Koreli aktörü. Lee daha sonra hit tıbbi drama Doctor Stranger’da rol aldı ve Güney Kore’de doktor olarak çalışan Kuzey Koreli bir sığınmacıyı oynadı. Drama Çin’de bir başarıydı ve 400 milyon izlenme elde etti. Lee daha sonra aktris Park Shin-hye’nin karşısında Pinokyo’da rol aldı ve ana karakter Choi Dal-po’yu oynadı. herkesin gerçekleri saklamak istediği bir dünyada adalet ve gerçek fikriyle mücadele eden bir yayın şirketinde birinci yıl muhabiri. sadece bir yıl.Popüler modelden aktöre dönüşen oyuncu, yüklü miktarda para kazanıyor. Eğlence endüstrisinde on yıldan fazla zaman harcaması, birçok hayran ve şöhret kazanmasına yardımcı oldu. Unutmamak gerekir ki, aynı zamanda K-endüstrisindeki en yüksek ücretli aktör ve modellerden biridir. Bazı kaynaklara göre, Lee net olarak 50.000 dolar ya da 60 milyon won civarında oturuyor. Ancak, içinde 62 milyon) sadece bir yıl içinde yayın hakları için. Eğlence endüstrisinde on yıldan fazla zaman harcaması, birçok hayran ve şöhret kazanmasına yardımcı oldu. Unutmamak gerekir ki, aynı zamanda K-endüstrisindeki en yüksek ücretli aktör ve modellerden biridir. Bazı kaynaklara göre, Lee net olarak 50.000 dolar ya da 60 milyon won civarında oturuyor. Ancak, içinde 62 milyon) sadece bir yıl içinde yayın hakları için. Eğlence endüstrisinde on yıldan fazla zaman harcaması, birçok hayran ve şöhret kazanmasına yardımcı oldu. Unutmamak gerekir ki, aynı zamanda K-endüstrisindeki en yüksek ücretli aktör ve modellerden biridir. Bazı kaynaklara göre, Lee net olarak 50.000 dolar ya da 60 milyon won civarında oturuyor. Ancak, içinde2016’da başka bir kaynak, Suk’un net değerinin 200.000 dolara yakın olduğunu iddia etti. Hayranların onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği inkar edilemez, ancak bu yakışıklı iddiayı ne doğruladı ne de yalanladı.

4) Lee Min-Ho – (26 milyon dolar)

Lee Min-ho, Güney Koreli bir aktör, şarkıcı ve modeldir. 2009’da Boys Over Flowers’taki Gu Jun-pyo rolüyle Kore’de ve Asya’nın bazı bölgelerinde yaygın bir ün kazandı. Bu rol ona 45. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı. Lee Min-ho’nun en pahalı Güney Koreli aktörlerden biri olduğu yaygın bir bilgidir ve halk için garip bir şey değildir.. Lee Min-ho’ya her görünüşü için 58.700 dolar ödeniyor. Bu miktarı sadece oyunculuk gösterileri için alıyor ve reklam ve fotoğraf çekimi maaşına eklenmedi. En son sızıntı, Lee Min-ho’nun şu anda bir hayran gibi sahnedeki her performans için 784.951 dolar ödendiğinden bahsediyor. KoreaBoo tarafından ilan edilen toplantı veya reklam promosyonu. 15 milyon dolarlık servetini I am Sam, Romance, Public Enemy Returns ile yaptı. Oyuncu şu anda bekar, burcu Yengeç olup, şu anda 32 yaşındadır. Kesinlikle 2020’nin en yüksek ücretli Koreli aktörleri arasında.

5) Song Joong Ki – (24 milyon)

Song Joong-ki, Güney Koreli bir aktör. Tarihsel büyüme draması Sungkyunkwan Scandal’da (2010) ve varyete şovu Running Man’de (2010-2011) orijinal kadro üyelerinden biri olarak ün kazandı. O zamandan beri, The Innocent Man (2012), Descendants of the Sun (2016) ve Arthdal Chronicles (2019) televizyon dizisinin yanı sıra gişe rekorları kıran A Werewolf Boy (2012) ve The Innocent Man’de çeşitli roller oynadı. Savaş Gemisi Adası (2017). Song, bir askeri subayı oynayan aktris Song Hye-kyo ile birlikte Descendants of the Sun’da küçük ekran geri dönüşünü yaptı.Drama, %41.6’lık en yüksek izlenme oranıyla Kore’de ve 2.5 milyar kez izlendiği Asya’da inanılmaz derecede popülerdi. iQiyi. Drama, Song’u Hallyu’nun lideri olarak yeniden kurdu ve Asya’daki popülerlik anketlerinde birinci oldu. Şubat 2017’de, Song, SK Planet’in Tayland’daki çevrimiçi pazar yeri “11Street”in marka elçisi olarak ilan edildi. Chit Lom, Siam ve Phrom Pong’daki en yoğun Bangkok Toplu Taşıma Sistemi istasyonlarında TV, dijital ve dış mekan reklamlarında Taylandlı aktris Mew Nittha ile eşleştirildi.Cheil Tailand, Facebook sayfasının 1 milyon görüntülemeyi aşması nedeniyle başarılı bir kampanya olduğunu bildirdi. lansmanı üzerine. Nisan 2018’de Song, Kore merkezli bir yaşam tarzı kültürü şirketi olan Hyundai LIVART’ın yeni destekçisi olarak ortaya çıktı. 2004’te aktris Kim Nam-joo’dan sadece 14 yıl sonra reklam modeli olarak Song’u seçtiler. Cheil Tailand, Facebook sayfasının lansmanında 1 milyon görüntülemeyi aştığı için başarılı bir kampanya olduğunu bildirdi. Nisan 2018’de Song, Kore merkezli bir yaşam tarzı kültürü şirketi olan Hyundai LIVART’ın yeni destekçisi olarak ortaya çıktı. 2004’te aktris Kim Nam-joo’dan sadece 14 yıl sonra reklam modeli olarak Song’u seçtiler. Cheil Tailand, Facebook sayfasının lansmanında 1 milyon görüntülemeyi aştığı için başarılı bir kampanya olduğunu bildirdi. Nisan 2018’de Song, Kore merkezli bir yaşam tarzı kültürü şirketi olan Hyundai LIVART’ın yeni destekçisi olarak ortaya çıktı. 2004’te aktris Kim Nam-joo’dan sadece 14 yıl sonra reklam modeli olarak Song’u seçtiler.

6) Hyun Bin – (21 milyon dolar)

Hyun Bin ilk kez 2005 romantik komedi televizyon dizisi My Name is Kim Sam-soon’daki rolüyle geniş çapta tanındı. O zamandan beri diğer başarılı televizyon programlarında başrollerde yer aldı; romantik fantastik drama Secret Garden (2010–2011), fantezi drama Memories of the Alhambra (2018–2019) ve romantik komedi Crash Landing on You (2019–2020). Hyun Bin’in popülaritesi bir dizi gişe rekoru kırarak daha da arttı. 29 Ekim 2013’te Hyun, Finansal Hizmetler Komitesi tarafından düzenlenen 50. Tasarruf Günü’nde 35 milyar won (yaklaşık 3,3 milyon ABD Doları) tasarruf ettiği için Başkanlık ödülünü aldı. 17 yıl içinde. Şubat 2016’da Hyun, hayvan zulmüne karşı bir bilinçlendirme kampanyasına katıldı. Projenin bir parçası olarak,

7) Park Seo-joon – (21 milyon dolar)

Park Seo-joon, Güney Koreli bir aktör. En çok televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınır ve 2020’nin en yüksek ücretli Koreli aktörlerinden biridir.Park, 2017 gençlik romantik draması Fight for My Way’de Kim Ji-won ile birlikte başarı elde etti.Televizyon dizisi büyük bir başarıydı. Güney Kore’de hit oldu ve kendi zaman diliminde reytinglerde zirveye ulaştı. Aynı yıl, aksiyon komedisi Midnight Runners’da Kang Ha-neul ile ilk büyük beyaz perde rolünü oynadı. Park, Grand Bell Ödülleri ve Kore Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri gibi büyük film ödül törenlerinde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Yaklaşık 12 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Kesinlikle Güney Kore 2020’deki en zengin aktörlerden biri.

8) Lee Seung-gi – (16 milyon dolar)

Lee Seung-gi, Güney Koreli bir şarkıcı, oyuncu, sunucu ve şovmendir. “Ballad King” olarak bilinen Lee, “Çünkü Sen Benim Kadınım”, “Benimle Evlenir misin” ve “Dönüş” gibi sayısız hit şarkıya sahiptir. Bir aktör olarak daha fazla tanınırlık kazandı ve popüler dizilerde başrol oynayarak Asya’da uluslararası popülerliğe yükseldi. Lee, temiz ve olumlu imajıyla tanınıyor ve ona “Ulusun Umchina” ve “Ulusun Küçük Kardeşi” lakaplarını kazandırdı. 2020’nin en zengin Koreli aktörlerinden biri. Şarkıcılık kariyerinden de çok kazanan Kore’deki aktörlerden biri. Müzik indirmekten bahsetmişken, yayınlar ve şovlar. O, Güney Kore’deki en çok talep gören ve popüler ticari modellerden ve ünlü destekçilerden biridir. Çok çeşitli ürün ve hizmetleri onaylıyor ve Kore Reklamcılar Birliği’nin aylık onaylayan anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer alıyor. 23 Haziran 2012’de Lee, Samsung tarafından seçilen 2012 Londra Yaz Olimpiyatları Meşale Turu’nun meşale taşıyıcılarından biriydi. 30 Ekim 2012’de Güney Kore Ulusal Seçim Komisyonu, Lee’yi ülkenin adil ve temiz bir başkanlık seçimi kampanyasının Fahri Çevrimiçi Elçisi olarak atadı.

9) Gong Yoo – (14 milyon dolar)

Gong Yoo, Güney Koreli bir aktör. En çok Coffee Prince (2007) ve Guardian: The Lonely and Great God (2016–2017) adlı televizyon dizilerindeki ve Silenced (2011), Train to Busan (2016) ve The Age of Shadows (2016) filmlerindeki rolleriyle tanınır. ).Gong Yoo’yu pek çok projede görüyoruz ve en başarılı Güney Koreli aktörlerden biri olduğu için, net değerinin ne olduğunu sormadan edemiyoruz. 7 milyon dolar. Ekim 2018’de Gong iki filmde rol aldı. Lee Yong-ju’nun aksiyon gerilim filmi Seo Bok’taGong, sonsuz yaşamın sırrını ortaya çıkarmak için ilk insan klonunu yakalama peşinde koşan eski bir istihbarat ajanını oynayacak. Feminist film Kim Ji-young, Born 1982’de Gong, Kim Ji-young’un kocası rolünü oynayacak. Kesinlikle 2020’nin en zengin Güney Koreli aktörlerinden biri.

10) Park Bo-gum – (11 milyon dolar)

Park Bo-gum, Güney Koreli bir aktör. Özellikle Hello Monster’da (2015) psikopatik bir avukat, Reply 1988’de (2015–2016) dahi bir Go oyuncusu, Ay Işığında Aşkta Joseon Veliaht Prensi (2016) olmak üzere film ve televizyondaki çeşitli rolleri ile tanınırlık kazandı. ) ve Encounter’da (2018) yaşlı bir kadına aşık olan özgür ruhlu bir adam. Park Bo-gum, Güney Kore içinde ve dışında çok çeşitli markaların destekçisidir. Şu anda 2020’nin en yüksek ücretli Koreli aktörlerinden biri. Kore İş Araştırma Enstitüsü tarafından ortaya atılan “Park Bo-gum Etkisi”, farklı demografiler arasında bir destekçi olarak etkinliğini gösteren tutarlı yüksek marka itibarı sıralamasına atıfta bulunuyor. Pazarlama yöneticileri tarafından 2017’nin En Ünlü Onaylayıcısı seçildi. Park, 2018 Kış Olimpiyatları’nın meşalesini “Kore’nin Temsilci Aktörü” olarak yaptı,


Like it? Share with your friends!

121
42 shares, 121 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
5
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
3
Yok Artık
Artist Artist
1
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format