Dünya Tarihinde En Acımasız 10 İşkence Yöntemi

4 min


142
67 shares, 142 points

Tarih boyunca insanoğlu çeşitli sebeplerden dolayı işkence yapma yöntemine başvurmuştur. İnsanların bu tarz akıl almaz ve insanlık dışı bir yöntemi birbirlerine nasıl yaptıkları ise ayrı bir muamma! Bir gün tüm bu yöntemlerin terkedilmesi dileğiyle en akıl almaz işkence yöntemleri

İçerik rahatsız edici olabilir!

1) Kafir Çatalı

İki ucunda da sivri çatalların bulunduğu bu alet, bir kayış ile boyuna geçirilerek kurbanın tavana asılmasını sağlıyor. Kurban herhangi bir şekilde boynunu düşürürse iki tarafta da yer alan çatallar kurbanın çenesine ve göğsüne geçiyor. Kurbanın uyumasına müsade edilmeyen bu yöntemde eğer uyursa çatallar kurbana geçerek acılı bir şekilde öldürüyor.

2) Çivili Tabut

Çoğunlukla kurbandan istenilen cevapları duymak için kullanılan bu yöntemde, içinde çelik çiviler yer alan bir kabin kullanılıyor. Kabinin içine yerleştirilen çiviler kurbanın hareket etmesi halinde kurbana acı vererek vücuduna giriyor.

3) Kurşun Püskürtücü

İşkence için kullanılan en etkili yöntemlerden birisi olan bu yöntemde, aletin içine erimiş kurşun, kzıgın yağ, erimiş gümüş, kaynar su ve katran konularak kurbana püskürtülür. Kurbanın daha çok en çok acı çekeceği bölgeler tercih edilmiştir. Bunlar ise genelde gözler ve mide bölümü olmaktadır. Çok acılı ve ıstırap veren bir ölüme neden olmaktadır.

4) Askı

Kurbanın kol ve bacaklarının çıkarılarak acı verilmesi üzerine tasarlanmış bu alette, kurban ellerinden ve kollarından alete bağlanır. Masanın her iki tarafında yer alan kollar kullanılarak germe işlemine başlanır. Kollar ve bacaklar yerinden çıkana kadar devam eden bu acılı ve ağrı verici işlem, bazen kolların ve bacakların vücuttan tamamen koparılmasına kadar devam etmiştir.

5) Sıçan İşkencesi

Orta Çağ insanının bulduğu en acılı işkence yöntemlerinden birisi de bu yöntemdir. Bu yöntemde büyük sıçanlar altı açık bir kafesin içinde kurbanın karın bölgesine yerleştiriliyor. Buraya kadar her şey normal ama kafesin üzerinde yakılan ateş olayın seyrini değiştiriyor. Ateşten kaçmak isteyen sıçanların alt kısma yönelmesiyle işkence başlıyor ve sıçanlar kaçış için kurbanın karnını parçalıyor. Kurban yavaş yavaş acı çekerek can veriyor.

6) Asma, Hadım Etme, Koparma

İngiltere'de Orta Çağ dönemlerinde kullanılan bu yöntem ile binlerce kişi öldürülmüştür. 1814 yılında yürürlükten kaldırılan bu yöntem, vatan hainlerini cezalandırmak için kullanılmıştır. Kurban, parmaklık adı verilen bir çerçeveye bağlanıp kısa süreli boğulmalar yaşatılarak asma adı verilen bölüm gerçekleştiriliyor. Daha sonra bağırsakları dışarı çıkartılarak genital bölgesi koparılıp gözleri önünde yakılıyor. Bu bölüm ise işkencenin hadım bölümünü oluşturuyor. Son olarak ise koparma bölümünde kurbna dört parçaya ayrılıp başı koparılıyor.

7) Kazığa Oturtmak

Voyvoda III. Vlad Tepeş tarafından kullanılan bu yöntemde kurbanlar ucu sivri kazığa oturtularak kazık yükseltiliyor. Kurbanın kendi ağırlığıyla beraber iyice kazığa geçmiş oluyor. Ortalama olarak kurbanın ölmesinin 3 gün sürdüğü söyleniyor. 20 bin kişinin bu yöntemle öldürüldüğü tahmin ediliyor.

8) Testereli İşkence

Bu yöntemde kurban öncelikle bacakları açık olacak şekilde baş aşağıya asılıyor. Bu sayede kurbanın çeşitli yerlerinden gerçekleştirilen kesiklerin kanlarının yüzünden aşağı akması sağlanıyor. Birçok yerinden kesikler yapılması sonunda oldukça ıstırap çeken kurban, son olarak bacakları arasından ikiye bölünerek öldürülüyor.

9) Dil koparıcı

Kurbanın dilini tek hamlede koparmaya yarayan bu yöntemde, kurbanın ağzının zorla açılması sağlanıyor. Daha sonra dil koparıcı yerleştirilerek kurbanın dili tek seferde koparılıyor.

10) Yahudi Kızağı

Kurbanın ucu sivri bir piramite oturtulmasına dayanan bu yöntem, kazığa oturtma yöntemine benzemektedir. Halatlarla sabitlenen kurban, ucu sivri piramite oturtularak makatı genişler. Tamamen çıplak olması ve hijyene dikkat edilmemesi kurbanın zamanla enfeksiyon kapmasına da sebep olmaktadır. Aşağılayıcı bir yönü de bulunan yöntemden ölmeden kurtulanların, kapılan enfeksiyonlardan dolayı ölmesi kaçınılmazdır.


Like it? Share with your friends!

142
67 shares, 142 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format