Otobüs Yolculuklarını Keyifli Hale Getirmenin En İyi 6 Yolu

Otobüs yolculukları herkesin hayatınızda en az bir kere yaşadığı bir mesele. 3 min


153

Onca insanın bir kutu içinde saatlerce seyahat etmesi uzaktan bakılınca elbette çok normal. Ancak eğer yolculuk yaptığınız yer uzaksa ve otobüs, yolcu veya muavin gibi etkenlerin olumsuz tavır ve davranışları varsa o yolculuk bitmek bilmeyen bir ıstıraba dönüşebilir. Sürekli otobüs yolculuğu yapanlar için vereceğimiz birkaç tüyo ile yolculuğunuz daha keyifli hale geleceğinden şüpheniz olmasın. İşte otobüs yolculuklarını keyifli hale getirecek tüyolar

1 ) Uyumaya Çalışın!

Otobüs Yolculuklarını Keyifli Hale Getirecek Tüyolar: Uyumaya Çalışın!

Uzun otobüs yolculuklarında seyahatiniz kısa sürmesi için en güzel yol vakit geçirmek. Vakit geçirmenin en basit yolu da uyumak. Hem gittiğiniz yerdeki enerjinizin düşmemesi ve yolun yorgunluk hissini en aza indirmek için uymak en ideal çözüm. Bir araba yastığı ile uykunuzu rahat hale getirebilirsiniz.

2) Müzik Dinleyip, Film İzleyebilirsiniz!

Otobüs Yolculuklarını Keyifli Hale Getirecek Tüyolar: Müzik Dinleyip, Film İzleyebilirsiniz!

Bazılarımız var ki yolculuk sırasında gözünü kırpamıyor. Uyku tutmuyor. Bu durumda müzik dinlemek en iyi yollardan birisi. Önceden telefonunuza yüklediğiniz müziklerin tadını çıkarabilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Yâda film izleyerek hem vakit geçirebilir hem de uzun süredir aklınızda olan filmi izleyebilirsiniz.

3) İnternette Sörf Yapın!

İnternette Sörf Yapın!

Gelişen dünyada teknolojinin girmediği bir er kalmadı İnternette onlardan birisi. Artık çoğu otobüs internet hizmeti vererek bu olanağı sağlıyor. Sosyal medya hesaplarında sörf yapabilir. Belki de yarım kalan bir işinizi devam ettirebilirsiniz.

4) Bulmaca Çözmeyi Denerdin!

İnternet eğer otobüste yok ya da sürekli kesiliyorsa yolculuğunuz keyifli ve faydalı geçsin istiyorsanız bulmaca çözmeyi deneyebilirsiniz. Yanınıza alacağınız bulmacalara kafa yorarak yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz.

5) Kitap Ya da Gazete Okuyabilirsiniz!

Otobüs Yolculuklarını Keyifli Hale Getirecek Tüyolar: Kitap okuyabilirsiniz

Zamanını okuyarak daha verimli hale getirmek isteyenler sıkıcı olmayan okunurluğu yüksek akıcı bir kitap ile yolculuğunu daha keyifli hale getirebilir. Sürükleyici ve daha macera tarzı kitaplar okumak belki bulunduğunuz ortama daha uygun olabilir. Kitap yerine ilgi çekici dergi okuyarak da zaman geçirebilirsiniz.

6) Muhabbet Edin!

muhabbet edin

Uzun yolculuklar tek başına gerçekten bazen geçmek bilmez. Bu durumda yolculuğunuzu paylaştığınız kişinin eğer kafanıza göre biri olduğunu düşünürseniz işe memleketini sorarak başlayabilir, muhabbet açabilirsiniz. Yâda telefonda en yakın arkadaşınızı arayarak kimseyi rahatsız etmeden uzun uzun muhabbet edebilirsiniz.

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

153
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın