2021 Yılı İtibariyle En İyi 21 Kore Dizisi

Drama, komedi, aşk, macera gibi birçok farklı konusu olan ve tamamlanmış Kore dizileri listemizi yeni bir dizi arayışı içindeyseniz mutlaka incelemelisiniz. 9 min


138
62 shares, 138 points

1) Descendants of the Sun (2016)

En İyi kore dizileri

BM’ye bağlı yüzbaşı olan Song Joon  Ki ve özel hastanede profesör ünvanı için çalışan Song Hye Kyo’nın yollarının kesişmesi ile başlayan dizinin başrolünde Song Hye Kyo oynamaktadır. Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

2) Another Miss Oh (2016)

Another Miss Oh

Oh Hae Young  sıradan bir öğrencidir. Kendisi ile aynı ismi taşıyan ve bütün okulun hayran olduğu zeki ve güzel Oh Hae Young vardır. Bu durum sürekli karşılaştırılmalarına ve dışlanmasına neden olmuştur. 32 yaşına geldiğinde nişanlısı Han Tea Jin ile evlilik hayalleri kurarken evlilikten bir gün önce seni yemek yerken görmeye dayanamıyorum diyerek terkedilir. Hayatı kararan Hae Young’un karşısına Park Do Kyung isimli ses yönetmeni çıkar. Park Do Kyung güzel ve zeki olan Hae Young’un eski nişanlısıdır ve o da terkedilmiştir. Do Kyung daha karşılaşmadan Hae Young ile ilgili vizyonlar görmektedir. Dizi 18 bölümden oluşmaktadır.

3) City Hunter (2011)

polisiye tamamlanmış kore dizisi

Başrolü Lee Min Ho, Park Min Young, Lee Joon Hyuk, Kim Sang Joong, Hwang Sun Hee, Goo Ha Ra ve Chun Ho Jin paylaşıyor. Lee Yun-Seong babasının birimdeki herkesi öldürmesinden sonra hükümetten intikam almaya karar verir ve babasının en yakın arkadaşı tarafından eğitilir. Olaylar karmaşık bir şekilde gelişmeye başlar. Aksiyon, gerilim ve romantizmi bir arada barından dizi 20 bölümden oluşmaktadır.

4) Heirs (Sangsogjadeul) (2013)

heirs tamamlanmış kore dizileri

Zengin liseli öğrencilerin aşkları, dostlukları ve ilişkilerini konu alan dizide öğrencilerin ailelerinin varisi olmalarından dolayı girecekleri rekabeti konu almaktadır.  Entrika, komedi, hüzün ve aşk dolu bu dizi Gossip Girl ve Boys Over Flowers karışımı gibi. Park Shin Hye, Lee Min Ho başrollerinde yer alan dizi 20 bölümden oluşmaktadır. Heirs’te tamamlanmış kore dizileri arasında yer almaktadır.

5) Secret Garden (2010)

Dublör olan Gil-Ra-Im ile alışveriş merkezi CEO’su Kim Joo-Won’un hikayesini konu alan dizi 20+1  özel bölümden oluşmaktadır. Oska adlı ünlü bir şarkıcının skandalını çözmeye çalışan Kim-Joo Won yanlış anlaşılmalar sonucu Gil-Ra ile karşılaşır ve sürekli onu takip etmeye başlar.  Kim Joo-Won sürekli reddedilse de bir gün içtikleri bir iksir yüzünden bedenleri ve ruhları birbiri ile değişir ve birbirleri hakkında birçok şey öğrenip bağlanmaya başlarlar.

6) You are Beautiful (2009)

kore dizisi

Romantik, komedi dizilerinden olan You Are Beautiful  bir müzik grubunun hayatını 16 bölümde işlemiştir. Rahibe olan Mi-Nyu’nun ikiz kardeşi bu müzik grubunda önemli bir yere sahiptir ancak hastalanır ve yerine rahibe kız kardeşin geçmesi istenir. Kendini erkek gibi gizleyerek gruba katılan rahibe gruba katılır ve komik olaylar gelişir.

7) Personal Taste (2010)

Personal Taste

Park Gae-In babasının tasarladığı Sanggojae adlı Kore mimarisinde önemli bir yere sahip olan evde yaşamını sürdüren pasaklı, bakımsız bir kızdır. Annesi ufak yaştayken hayatını kaybettikten sonra babasının da kendinden uzak durmasından dolayı yalnız ve kötü bir çocukluk geçirmiştir. En yakın arkadaşı ile birlikte yaşayan Park Gae-In’İn arkadaşı evlenmek için evden ayrılınca maddi sıkıntılar çekerek evinin bir odasını kiraya vermeye karar verir. Jeon Jin-Ho ise başarılı, hırslı bir mimardır. Sanggojae’nin mimarisini görebilmek için Park Gae-In ile ev arkadaşı olur ve gay zannedilmeye göz yumar. Park Gae-IN sevgilisinden ayrıldıktan sonra ona temizlik yapma, bakımlı olma, kadınlık konusunda dersler vermeye başlayarak intikam almasında yardımcı olmaya çalışır ve olaylar ikisinin etrafında gelişir.

8) Boys Over Flowers (2009)

tamamlanmış kore dizisi

Başrollerinde Lee Min-Ho – Goo Jun-Pyo “Shinhwa Group Varisi”, Kim Hyun-joong – Yoon Ji-hoo “Başkanın Torunu”, Kim Joon – Song Woo-bin, Kim So-eun – Chu Ga-eul, Kim Sang Beom – So Yi-jung oynamaktadır. Bu 4 zengin çocuğun okuldaki havaları ve zorbalıkları dikkat çekmektedir. Geum Jan-Di adında fakir bir kızın burslu olarak liseye yerleşmesi ile olaylar gelişir. Zengin çocuklara haddini bildiren Geum Han-Di ile bu çocuklardan birinin arasındaki aşkın kıvılcımlanması ile dizi gelişir.

9) I’m Sorry I Love You (2004)

en iyi tamamlanmış kore dizileri

Moo hyuk Koreli bir aile tarafından evlatlık verilmiş Avustralya’da serserilik yapan bir çocuktur. Kız arkadaşı sayesinde biraz Korece öğrenen Moo Hyuk’un mutlu bir hayatı vardır. Kız arkadaşı başka biri ile evlenmeye karar verir üstüne üstlük Moo Hyuk’u da nikaha davet eder. Davete giden Moo Hyuk ağır yaralanır hastaneye kaldırılır… Yolları Song Eun Chae ile birleşince olaylar farklı şekilde gelişmeye başlar. Song Eun Chae ünlü Kore şarkıcısı , Choi Yun’un program koordinatörü ve çocukluk arkadaşıdır. Ailesini bulmaya karar veren Moo Hyuk annesinin izine rastlar ve tanınmış şarkıcı Choi Yoon ile kardeş çıkar. Annesi ünlü bir aktristir ve evlatlık verilmiş olması kahramanımızın canını çok yakar. Ailesinden intikam almak isterken hayatına Eun Chae’nin girmesi ile hayatı değişen Moo Hyuk etrafında dramatik olaylar gelişmeye başlar.

10) Love Rain (2012)

kore dizisi

Romantik, komedi dizilerinden olan Love Rain başrollerinde yakışıklı oyuncu  Jang Geun Suk oynamaktadır. Dizi iki farklı zaman diliminde gerçekleşen ve birbiri ile bağlantılı olan aşk hikayesini konu almaktadır. Üniversite öğrencisi Seo In-ha ile Kim Yoon-Hee birbirine aşık olur ve ayrılır. Yıllar geçer ve yıllar sonra Kim Yoon-Hee’nin kızı Ha Ha ve Jung Ha Na’nın oğlu Seo Joon’un  tanışıp aşık olması ile olaylar karışır. Love Rain’de tamamlanmış kore dizileri arasındadır.

11) Oh My Venus (2015)

Zengin bir aileden gelen, dünyaca ünlü kişisel antrönör olan Kim Young Ho çocukluğunda sakatlık geçirmiş biridir. Kang Joo Eun ise güzelliği ile baş döndürürken kilo alarak eski cazibesini kaybetmiş ve sevgilisi tarafından terkedilmiş bir avukattır. İkilinin yollarının birleşmesi ve birbirine aşık olmasını konu alan dizi 16 bölümden oluşmakta ve başrollerinde So Ji Sub ve Shin Min A yer almaktadır.

12) Signal (2016)

Fantastik-polisiye türündeki dizi geçmiş ile gelecek arasında köprü oluşturan eski bir telsize sahip dedektifin hayatını ve yaptıklarını konu alıyor. Geçmiş ile iletişim kuran dedektif bazı çözülmemiş davaları tekrar inceleyerek suçluları bulmaya çalışıyor. Yıllarca süren aşkında içinde bulunduğu dizi  16 bölümden oluşuyor ve başrollerinde Lee Je Hoon, Kim Hye Soo ve Cho Ji Woong oynuyor.

13) My Love From The Star (2013)

400 yıl önce Dünya’ya inen Do Min Joon aslında bir uzaylıdır. Mükemmel bir görünümünün yanı sıra işitme ve hız konusunda da farklı yetenekleri vardır. Ünlü oyuncu Cheon Song Yi2Ye aşık olan Do Min Joon ile ikisinin garip aşkını konu alan dizi 21 bölümden oluşmaktadır.

14) The Legend Of The Blue Sea (2017)

Başrollerinde Lee Min Ho ve Ji hyun’un yer aldığı dizi bir deniz kızı hikayesini konu almaktadır. Deniz kızının bir dolandırıcıya olan saf aşkı için karada yaşamaya çalışır. Dizi 20 bölümden oluşmaktadır.

15) Playful Kiss (2010)

Oh Ha-Ni beceriksiz bir lise öğrencisidir. Aynı lisede dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya ise ilk günden beri aşıktır hatta mektup yazarak aşkını itiraf etmeye karar verir. Seung-Jo yaptığı gramer ve yazım hatalarından dolayı kaba bir şekilde onu reddederek aptal kızlardan nefret ettiğini söyler. Ha-Ni’nin babası ile yaşadığı ev depremde çökünce babası eski arkadaşı olan Seung-Jo’nun babasının evine taşınır ve Oh Ha-Ni aşık olduğu adamla aynı evde yaşama fırsatı elde eder. Dizi 16+7 bölümden oluşmakta olup başrollerinde Kim Hyun-Joong, Jung So-Min oynamaktadır.

16) Mary Stayed Out All Night (2010)

Wi Mae Ri babasının borçları yüzünden sürekli kaçarak büyüyen hareketli, neşeli ve pragmatik bir kızdır. Kang Moo Kyul ise özgür ruhlu bir şarkıcıdır. İkili kısa sürede arkadaş olurlar. Babasın ın Wi DAe Han adlı arkadaşı tarafından borçlarının ödenmesi ve Mae Ri’nin oğlu ile evlenmesini isteyerek anlaşma yapmalarından sonra olaylar değişir. Mae Ri evlenmek istemez ve bu yüzden Moo Kyul’a kocası gibi davranması için yalvarır. Buna rağmen babası Kyul ile Jung In (arkadaşının oğlu) arasında 100 günlük bir dönemde ikisine ayrı ayrı vakit ayırıp karar vermesini ister ve olaylar karışır. Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

17) The Prime Minister and I (2013)

Kwon Yool 42 yaşındayken Güney Kore’nin en genç başkanı olmasına rağmen 3 çocuğunu tek başına yetiştirmek zorunda olan bir babadır. Dürüstlüğü ile bilinen başkanın aslında en zayıf noktası babalığıdır. Nam DA Jung adlı gazeteci kız babasına destek olmak için çöpçatan yazıları yazmaya başlar ve Başbakan Kwon’u kovalarken kendini daha büyük işlerin içinde bulur. Dizi 17 bölümden oluşmaktadır.

18) My Girl (2005-2006)

16 bölümden oluşan romantik, komedi tadındaki dizi Seol Gong Chan’ın dedesinin hastalanması ile başlar. Dedenin isteği tek kayıp torunun bulunmasıdır ve Seol Gong Chan tesadüfen karşılaştığı Joo Yoo Rin’i kuzeniymiş gibi dedesine tanıştırır. Paraya ihtiyacı olan Yoo Rin bu teklifi kabul eder ve ikilinin birbirine aşık olması ile işler karışır. 2016 da tamamlanmış kore dizileri içerisinde göze çarpmaktadır.

19) Fated To Love You (2014)

kore dizi önerileri

Fated To Love You isimli Tayvan dramasından uyarlanan dizi 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. Jan Hyuk kimya şirketinde müdürdür ve tanıştıkları günden beri aşık olduğu dansçı bir kız arkadaşı vardır.  Jan Na-Ra adında hukuk firmasında çalışan bir sekreter ile yolları birleşir. İkisinin sarhoştur ve o geceden sonra her şey değişir. Başrollerde  Jang Hyuk, Jang Na-ra, Choi Jin-hyuk ve Wang Ji-won oynamaktadır.

20) Coffee Prince (2007)

kore dizisi

Romantik komedi türünde beğenilen en popüler Kore dizisidir. 2007’de yayınlanan dizinin tam adı The 1st Shop of Coffee Prince” dir. 17 bölüm olan dizinin başrollerinde Yoon Eun-hye, Gong Yoo, Lee Sun-kyu ve Chae Jung-an yer almaktadır.  Eun Chan babası o ufakken hayatını kaybetmiştir ve kız kardeşi ile annesini geçindirmek için sorumlulukları üstlenmiştir. İki ya da üç işte çalışarak ailesini geçindirmeye çalışan Eun-Chan zengin Han Kyul ile tanışır ve olaylar gelişir. Han Kyu, Chan’i erkek zanneder ve kahve dükkanı açar. Kahve dükkanında sadece erkekleri çalıştıracağı için Eun chan erkek olduğu yalanını sürdürmeye devam eder ve olaylar gelişir.

21) She Was Pretty (2015)

Türkiye’de ‘Seviyor Sevmiyor’ adı ile uyarlanan dizi çocukluk aşkı hikayesini konu alıyor. Hwang Jung Eum gençken çok güzel ve zengin bir ailenin kızıdır. Park Seo Joon ise içine kapanık, şişman ve dışlanan bir çocuktur. Çocukken arkadaş olan bu ikili çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirine aşıktır. Park Seo Joon’un ailesinin yurtdışına taşınması ayrı düşerler.  Hwang Jung Eum’un ailesi iflas eder ve babasının genlerinden dolayı güzelliğini kaybeder. Park Seo Joon ise zayıf ve yakışıklı bir gence dönüşür ve çocukluk aşkını aramak için geri dönmüştür.


Like it? Share with your friends!

138
62 shares, 138 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format