Türkiyenin En Popüler Tesettürlü Muhafazakar İnfluencerları

1 min


159
84 shares, 159 points
 1. 1 Sevda Açıkgöz


  Sevda Açıkgöz Instagramda tesettür giyimde kendine has giyim tarzı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Birbirinden farklı kombin çeşitleri ile profilinde hem klasik ve sade şıklığı bir arada sunarak,  tarzı ile takipçilerine yeni bir stil ilhamı oluşturuyor. Yeni nesil tesettür giyimde takipçilerine ilham kaynağı olmayı başaran Sevda Açıkgöz, birbirinden farklı tarzdaki fotoğrafları ve çektiği videolarıyla da beğeni topluyor. Sevda Açıkgöz’ün stilinde en çok dikkat çeken parçalar ikili takımlar, elbiseler ve çantalar oluyor. Tarzını en çok yakıştırdığı parçalarda dış giyimde çanta kullanımı ile de minimal giyimde alternatif kombin seçeneklerini sunmayı başarıyor.

  Türkiyenin En Popüler Tesettürlü İnfluencerları

 2. 2 Sena Sever


  Sena Sever, aslen Rizelidir. İstanbul'da dünyaya gelen başarılı Instagrammer 22 yaşındadır. Yedi kardeşin en küçüğü olan Sena Sever, açık öğretimde eğitimine devam ediyor. Verdiği bir röportajda iş hayatına ilk adımı bir akrabasının yanında asistan olarak attığını söyleyen Sever, babasını kaybettikten sonra iş hayatında daha aktif olmaya başladığını ifade ediyor. Günün kombini başlığı ile her gün fotoğraf paylaşmaya başlayan Sena Sever, takipçi sayısının artmasıyla eşarp ve şal tasarlayıp satmaya başladı. Daha geniş kitleye ulaştıktan sonra ise sponsorluk almaya başladı. Tanıttığı kombinler ile daha da dikkatleri çeken Sena Sever yaklaşık 1 milyon takipçiye sahip.

  Türkiyenin En Güzel Tesettürlü İnfluencerları

 3. 3 Rumeysa Yağcı


  Rümeysa Yağcı kendisine oldukça iddiasız iddialı bir tarz benimsemiş gibi duruyor. Soft renklerde kullandığı filtreleri ve yine bu tonlarda kullandığı, şalları ile güzel bir bütünlük yakalayan genç isim oldukça sevilerek takip ediliyor. Özellikle son zamanlarda kullandığı ya çok açık renk olan şalları ya da koyu renk olan şalları ile Instagram profiliyle oldukça şık duruyor. Muhafazakar giyimin kendi içindeki kurallarını hiçe saymadan oldukça şık bir çizgi belirlemiş olan genç isim oldukça seviliyor.

  Türkiyenin Muhafazakar İnfluencerları

 4. 4 Sümeyya Karaca Kadıoğlu


  Özellikle instagram’daki reels videolarıyla milyonlarca izlenmeye alan Sümeyye Karaca, 1997 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sivas Suşehrili. Kalabalık bir aileye sahip olan Sümeyye Karaca, 4’ü kız 2’si erkek olmak üzere 6 kardeş. Garsonluk yaptığı bir iş yerinde ihtiyaç oluşması nedeniyle mutfağa giren şef, aradığı mesleği buldu. Daha sonra gastronomi dalında üniversiteye gitmeyi isteyen Karaca, bu sürenin uzun olduğunu düşünerek mufak akademesine gitti. 4 aylık eğitimin ardından 4 aylık staja başlayan Karaca, burada kendiini oldukça geliştirdi. Ve hala geliştirmeye devam ediyor.

  Türkiyenin En Popüler Tesettürlü İnfluencerları

 5. 5 Feyza Hakyemez


  Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine ulaşan isimlerden olan Feyza Hakyemez, cilt bakımı, makyaj tüyoları ve tesettür modası hakkında çektiği videolarla gündeme geliyor. Feyza Hakyemez, 19 Nisan 1993 doğumludur. Burcu ise koçtur. Instagram’da yoğun ilgi gören isimlerden biri olan Feyza Hakyemez Eylül 2019’da Muhammed Oğuz Başar ile evlendi.

 6. 6 Ecmel Kırlı


  Instagram ve Youtube’da geniş takipçi kitlesine sahip olan Ecmel Kılıç, 17 Kasım 1995 doğumlu. İkinci ismi Beyza olan Ecmel Kılıç, Çerkes kökenli bir Çorumludur. Sosyal medyanın tanındık isimlerinden olan Ecmel, 6 kardeşli kalabalık bir ailenin evladıdır. Kıyafetlerin üzerindeki duruşu çok beğenilen Ecmel Kılıç’a sıklıkla sorulan sorulardan biri boyu ve kilosu hakkında oluyor. Boyu 1,68 ve kilosu ise genellikle 54 - 55 civarı olduğunu söyleyen Ecmel Kılıç, hamilelik döneminde de fazla kilo almadı. Ecmel Kılıç, üniversite döneminde tanıştığı Ercan Kırlı ile hayatlarını birleştirmiştir ve bir çocukları var. Kızlarının adı ise Ela’dır.

 7. 7 Aleyna Atalar Gün


  Aleyna Atalar, Trabzon doğumlu. Memleketi de Trabzon olan Aleyna Atalar, İstanbul’da yaşıyor. 1 Mayıs 1995 yılında dünyaya gelen Atalar’ın burcu ise boğa. Kendisine en çok yöneltilen sorulardan biri olan boy ve kilo sorusuna da cevap veren Aleyna Atalar, 46 kilo civarında olduğunu ancak zaman zaman kilo alıp verdiğini söylüyor. Boyunun ise 158 olduğunu ifade ediyor. Ne zaman kapandığı da merak edilen Aleyna Atalar, liseden sonra üniversiteye bir yıl daha hazırlandığı dönemde kapandığını söylüyor. Ordu Üniversitesi Hemşirelik bölümü mezunu olan isim, kendi mesleğine devam etmeyeceğini söylüyor.

 8. 8 Kübra Çelik


  Instagram’da geniş takipçi kitlesine ulaşan isimlerden olan Kübra Koç, 1999 doğumlu ve Adıyamanlı. Memleketine ise hiç gitmediğini belirtiyor. İstanbul’da yaşayan Instagrammer, 7 kardeş. Çok merak edilen sorulardan biri olan burcu ise ikizler. Yaptığı kombinlerle büyük beğeni toplayan Kübra Koç, yaptığı kombinleri de iyi taşıdığı için beğeniliyor. Boyu ise 1.68. Nişantaşı Üniversitesi’nde Moda Tasarımı bölümünde okumaya devam ediyor.

 9. 9 Şüheda Türkoğlu


  Şüheda Türkoğlu tam adıyla Şüheda Türkoğlu Hatun, 18 Mayıs 1995 tarihinde dünyaya geldi. Burcu ise boğadır; yükseleni ise yay. Youtube ve Instagram içerikleriyle geniş takipçi kitlesine ulaşan Şüheda Türkoğlu, Zonguldak Ereğli’de dünyaya geldi ve memleketi de burasıdır. İki kardeştirler ve abisi Bartın’da yaşamakta. Yaptığı kombinlerle büyük beğeni toplayan isimlerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Boyu 1.57 ile ortalama bir boya sahip olan Şüheda Türkoğlu, genellikle 45 kilo olduğunu söylüyor

 10. 10 Pelin Sarıkaya


  İnstagramda muhafazakar giyimde önde gelen isimlerden biri olan Pelin Sarıkaya giydiği tüm parçalar takipçiler arasında sık sık gündeme getiriliyor. Hem tesettür giyimde hem de minimal giyimde adından oldukça söz ettiren Pelin Sarıkaya, renkli hali, sevimli duruşu ve trend olan tarzıyla takipçilerine ilham kaynağı oluyor.

 11. 11 Şule Çelik


  23 aralıkta doğmuş, akrep burcu olan, 1.70 boyunda ve 58 kilodur olan genç fenomen ve Denizlili olan, gezmeyi çok seven Şule Çelik, estetiği olmadığını ve estetik düşünmediğini belirtiyor. Enerjik bir insan olan Şule Çelik, en büyük hayali mesleğini gerçekleştirmek. Tez canlı olduğunu pek çok fırsatta belirten zarif fenomen, başarıya oldukça takıntılı, resmi işler ise bürokrasi çok uzadığı için hiç sevmiyor. Etrafına mutluluk saçmayı çok seven ve özgüvenli bir insan olduğunu düşünen Şule Çelik, 15 yaşında kapanmış ve bu kararından dolayı çok mutlu olduğunu belirtiyor. Pembe ve somon renklerini çok seviyor.

  Türkiyenin En Popüler Tesettürlü İnfluencerları

 12. 12 Ayşenur Yıldız


  Tesettür giyimi tercih eden kadınlar hakkında en çok merak edilen konulardan olan kapanma hikayesini de Youtube kanalında anlatıyor. Lise iki dönemine geldiği zaman kapandığını söylüyor. İlk kapandığı zamanlarda çok fazla tesettür giyim seçeneklerinin olmadığını da altını çiziyor. Ülkemizde gelişen tesettür giyim sektörü içerisinde büyüyen hesaplardan biri olduğu da bu şekilde de belli oluyor. Ayşenur Yıldız’ın markalarla çalışması nedeniyle sık sık makyajlı fotoğraflarının görülmesi nedeniyle makyaj yapmaya kaç yaşında başladığı da merak ediliyor. Yüzü çok beğenilen tesettür giyim modeli Ayşenur Yıldız, günlük hayatında ağır bir makyaj yapmadığını, fotoğraf çekimleri ve özel günler için makyaj yaptığını belirtiyor. Özellikle lise dönemlerinde olan takipçilerinin de makyaj yapmamalarını öneriyor.

 13. 13 Merve Akyüz


  Merve Akyüz'ün  24 Temmuz 1997 doğmuştur. Aslen Trabzon Of'ludur. Merve Akyüz'ün kimliğinde Tokat yazmaktadır. Fakat Erzurumlu'dur. 

 14. 14 Şule Kayatürk


  Şulemsi (Şule Kayatürk) aslen Ankaralıdır ve Ankarada yaşamaktadır. Boyu 1.75'tir. Burcu Oğlak'tır.

 15. 15 Sevda Kaba


  Oldukça soft renklerde yaptığı kombinleri ve zarif giyim tarzıyla çok sevilen Sevda Kaba, pek çok insan için sevilen ve ilham alınan bir tarza sahip. Pastel renklerin ön planda olduğu, sevilen ve dikkat çeken, hem sakin hem de bir o kadar canlı bir profile sahip olan Sevda Kaba, dikkat çeken isimlerden. Belli renklerden vazgeçmemek pek çok influencer için önemli bir unsur. Sevda Kaba için de aynı şey geçerli. Ancak zarif fenomen Sevda kendisine kod olarak belirlediği krem renginin yanında sarı ve tonlarını da sıklıkla kullanıyor. Bunu kaliteli ve dikkat çeken filtreler ile süsleyen Sevda Kaba’nın beğeni sayısı ise oldukça yüksek.

 16. 16 Beyza Ak


  Yeni nesil tesettür giyimde hem ailesi ile çektiği neşeli fotoğrafları ile hem de ölçülü giyim tarzındaki sade  şıklığıyla takipçilerine ilham kaynağı olan  Beyza Ak, oldukça enerjik fotoğrafları, pozları ve samimiyetiyle takipçilerinin dikkatini çekiyor. beyyzaak kullanıcı adlı Beyza Ak, tesettür giyimde stilinde en çok dikkat çeken parçalar arasında rahat giyimde tercih ettiği pantolonlar, gömlek ve yaptığı şal modelleri oluyor. Stilinde casual giyinmeyi tercih eden beyyzaak kullanıcı adlı Beyza Ak, giyiminde mavi tonları, beyaz tonları ve yeşil tonlarını tercih ediyor. Şal seçiminde ise tesettür giyimine uyumlu olmasına dikkat ediyor. Aynı zamanda minimal giyimde taktığı şal ve muhafazakar giyimde taktığı gözlüklerle de ölçülü giyiminde bir bütün oluşturuyor.

 17. 17 Büşranur


  Büşra Nur son dönem muhafazakar blogerlardan biri. Dikkat çeken stilleriyle insanların dikkatini çekmeyi başarıyor.

 18. 18 Tuğba Hatipoğlu


  Kişisel Instagram hesabında paylaştığı hayatından kesitler ve farklı tecrübeler ile ciddi bir kiyleye ulaşan Tuğba Balarası Hatipoğlu da bu isimlerden birisi. Uzun zamandır kullandığı Instagram hesabının yanında bir yıl kadar önce aynı isimli bir Youtube kanalı da açan genç Influencer Hatipoğlu sevecen tavırları ve sakin tarzı ile diğer isimlerden çabucak sıyrılıyor. Kendi alanındaki diğer isimlerden farklı olarak Instagram kariyeri açık saçlarıyla başlayan Tuğba Balarası Hatipoğlu, bir yıl önce bu kapanma ve tesettür kararını vermiş. Tesettür giyimin büyülü dünyasına kapılan ve bu doğrultuda dolabını yenileyen Hatipoğlu’nun karakteri gibi tarzı da oldukça genç, dinamik ve bir o kadar da sakin. Muhafazakar giyim konusunda özellikle açık renk şallarıyla dikkat çeken zarif Influencer, genelde ten rengi ve toz pembe renkleri tercih ediyor. Kendisine en yakışan tonları bulduğu oldukça açık olan Tuğba Balarası Hatipoğlu'nun belli ki önünde uzun bir fenomenlik yolu var.

 19. 19 Emine Şahin


  Konyada dünyaya gelmiştir. Orada yaşamaktadır. Grafik tasarım mezunu olan Emine Şahin kendi işletmesi olan Emure Butiği işletiyor.

 20. 20 Nisanur Okur


  Muhafazakar giyimde öncü olmayı başaran Instagram Nisanır Okur, çektiği fotoğraflarla da rengarenk tesettür dış giyim örnekleri ile ölçülü giyimi ve salopet tercihiyle de ön planda olmasını sağlıyor. Tesettür dış giyimde takipçilerine yaptığı paylaşımlarla ilham kaynağı olan Instagram Nisanır Okur, bir diğer özelliği ise tesettür dış giyimde iş birlikleri içerisinde olması. Instagram Nisanır Okur, muhafazakar giyimde fotoğraf kompozisyonları ve video çekimleri dışında kendi sayfasında sponsorlu içeriklere yer veriyor.

  Türkiyenin En Popüler Tesettürlü İnfluencerları


Like it? Share with your friends!

159
84 shares, 159 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
2
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format