Dünyanın En Hayırsever ve Yardımsever 10 Ünlüsü

5 min


146
72 shares, 146 points

10) Oprah Winfrey

Oprah Winfrey: – Hayırsever ve Hayırsever Ünlüler – Yıldızlara Bakın

Oprah Winfrey, Amerika'daki televizyon yıldızıdır. O sadece bir televizyon sunucusu değil, aynı zamanda bir oyuncu, yapımcı, medya yöneticisi ve nihayet iyi bir mütevelli heyetidir. O eğitim için 400 milyon $ bağışladı En iyi başarısı, “ Güney Afrika'daki Kızlar için Oprah Winfrey Liderlik Akademisi”ni kurdu . Daha çok kadın ve çocuk gelişimine odaklanıyor.

9) Beyonce Giselle

Beyonce Giselle: – Hollywood'un En Cömert Ünlüleri, En Hayırsever Ünlüleri

Beyonce Giselle, Amerika'da şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, dansçı ve aktris. O serbest zamanlarında çeşitli hayır kurumları için bağışta bulunuyor.. Bu yüzden hayırseverliği ile çok ünlüdür. Birçok çocuk hayır kurumunun  sahiptir. 2005 yılında Dünya Çocuk Günü'nün elçisidir. O  En Hayırsever ünlüler listesinde 9. sırada yer alıyor.

8) Taylor Swift

Taylor Swift: – Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever 10 Ünlüsü

Taylor Swift, Amerika'da şarkıcı ve söz yazarıdır. Onu medyada daha ünlü yapan şarkı anlatısında en iyisidir.   O dünyadaki birçok hayır kurumlarına   625.000 $ dan fazla  bağışladı. 2011 yılında 6.000 kitabı memleketi kütüphanesine ücretsiz olarak bağışladı. Temel amacı çocukları, gençleri ve okuryazarlığı motive etmektir. Hayırseverlik ve kitaplara para harcamayı sever. O  listedeki 8. sırada yer alıyor.

7) Angelina Jolie

Angelina Jolie: – Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever Ünlüleri, Hollywood'daki Hayırsever Ünlüler, En Cömert Ünlüler 2021

Angelina Jolie, Amerika'nın en güzel aktrislerinden biridir . Aynı zamanda iyi bir yönetmen ve mütevelli olup, hayatı boyunca birçok ödül almıştır. O Kaliforniya'da Haziran 1975 de doğdu. HIV/AIDS ile mücadele eden insanlara yardım sağlamak için kocasıyla birlikte Jolie-Pitt Vakfı'nı kurmuştu. Sadece iyi bir güvenilir değil, aynı zamanda kadına yönelik şiddetin de iyi bir konuşmacısıdır. O listede 7. sırada yer alıyor.

6) Nora Roberts

Nora Roberts: – Dünyanın En Cömert Ünlüleri, Dünyanın En Hayırsever 10 Ünlüsü 2021

Nora Roberts, Amerika'daki en iyi yazarlardan biridir. Hayatı boyunca 225 aşk romanı yazdı. O 10 doğdu .  Maryland Ekim 1950, ABD She $ 'dan fazla 3.000.000 ile Nora Roberts Vakfı'nı kurdu. Okuryazarlığa diğer hayır kurumlarından daha fazla odaklanıyor. Vakfı, çocukların gelişim programını ve kadınların güçlendirilmesini çok destekliyor. Vakfı çok fazla hastane ve kolej bağışladı. O  listede 6. sırada yer  alıyor.

5) Meryl Streep

Meryl Streep: – Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever 10 Ünlüsü

Meryl Streep en iyi Amerikalı kadın oyuncu ve her zamanın en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. O  New Jersey'de 22 Haziran 1949 doğdu . Kız çocuklarına ve çocuk gelişimine daha fazla önem vermiştir. Kadın şiddetine, kadın istismarına ve kadın haklarına birçok kez karşı çıktı. Birçok vakfa 4 milyon dolardan fazla bağışta bulundu. O listede 5. sırada yer alıyor.

4) Jerry Seinfeld

Jerry Seinfeld: – Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever Ünlüleri, En Cömert Ünlüler 2021

Jerry Seinfeld, Amerika'daki en iyi komedyen ve aktördür. Ayrıca bazen yapımcı, yazar ve yönetmendir.  Jerry Seinfeld hayırseverlikte  ünlü biridir. Karısı Jessica, yardım faaliyetlerini herkesten daha fazla teşvik ediyor. Her ikisi de insanların her aileden yoksulluğu ortadan kaldırmasına yardımcı olan GOOD+ vakfını kurdu. 1,7 milyon dolardan fazla vakıf bağışladı. O listede 4. sırada yer alıyor.

3) Emma Watson

Emma Watson: – Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever Ünlüleri, Hollywood'daki Hayırsever Ünlüler, En Cömert Ünlüler 2021

O  Hollywood'un en iyi  aktrislerinden  biridir  Harry Potter Filminden Hermione Granger rolüyle çok ünlüdür. Feminist çalışmalarına daha fazla önem vermektedir.  Feminist filmlere diğerlerinden daha fazla odaklanıyor. Aynı zamanda İngiliz kadın tacizine karşı toplanan fonların da bağışçısıdır. Ayrıca, küresel olarak eğitimin gelişimine odaklanmaktadır. Listede 3. sırada yer alıyor.

2) Miley Cyrus

Miley Cyrus: – Hayırsever ve Hayırsever Ünlüler – Yıldızlara Bak, En Cömert Ünlüler 2021

Miley Cyrus, ünlü bir Amerikalı şarkıcı ve söz yazarıdır . Ayrıca iyi bir oyuncu ve müzik yapımcısıdır. O 23 Kasım 1992 Tennessee ABD doğmuştur . ABD'de en genç ve ünlü mütevellisidir En ünlüsü Libby Rose Vakfı olan birçok vakıf kurdu. Bu vakıf meme kanserleri için toplanan fonlara odaklanıyor, aynı zamanda kanseri de azaltıyor. Listede 2. sırada yer alıyor.

1) Barbra Streisand

Barbra Streisand:- Dünyanın En Hayırsever ve Hayırsever Ünlüleri, Hollywood'daki Hayırsever Ünlüler, En Cömert Ünlüler 2021

Barbra Streisand, Amerika'nın en iyi şarkıcılarından biridir. Ayrıca, oyunculuk ve yönetmenlik filmleriyle ünlüdür. Listede ilk sırayı aldı. Onun oyunculuk hem de onun şarkı için birçok ödül aldı. Birçok hayır kurumuna 16 milyon dolardan fazla bağışladı. Birçok faaliyet için Streisand vakfını kurmuştur. Bu vakıf, kadın eşitliği, insan haklarının korunması, çocukların ve kadınların gelişimi konularına odaklanmaktadır. Bu vakıftan birçok faaliyete 27 milyon dolardan fazla bağış yapıldı.


Like it? Share with your friends!

146
72 shares, 146 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
2
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format