Hepsi Birbirinden Farklı 50 Kedi Irkı

1 min


132
54 shares, 132 points
 1. 50 Habeş Kedisi


  Biraz inatçı olmasına karşın son derece sıcakkanlı bir kedidir. Ayrıca oyuncu, şefkatli ve hareketlidirler. Kısa kızılımsı tüyleri vardır.

 2. 49 Amerikan Bobtail


  Özgürlüklerine düşkün bir türdür ve cesurdur. Oyuncudurlar ve uzun tüyleri vardır. Zeka seviyeleri de normalin üstündedir.

 3. 48 Amerikan Curl


  Çocuklarla çok iyi dost olabilen bir türdür. Pek mırıldanmazlar ve taranma ihtiyaçları da azdır. Normalin üstünde hareketleri vardır ve oyunculukları yüksektir.

 4. 47 Ankara Kedisi


  Taranma ihtiyacı yüksek bir türdür. Sıcakkanlıdır ve az hareketlidir. Diğer hayvanlarla ve çocuklarla da iyi anlaşmaktadır.

 5. 46 Amerikan Shorthair


  Amerikan kedisi olarak da bilinir ve baskın renkleri; beyaz, mavi, kızıl, kremdir. Çocuklarla dostturlar ve sağlıklı türlerdir. Diğer hayvanlarla da iyi anlaşırlar.

 6. 45 Amerikan Wirehair


  Pek sıcakkanlı olmayan kedi cinsidir. Sahibine karşı şefkatlidir ama çocuklarla pek iyi anlaşamazlar. Tüyleri diğer türlere göre daha serttir.

 7. 44 Australian Mist


  Şefkatli ve sıcakkanlı bir türdür. Sağlıklı ve cesurdurlar. Hareket seviyeleri normal ve oyunculukları yüksektir. Çocuklarla da iyi anlaşırlar.

 8. 43 Balinese


  Siyam kedisine benzerler. Az sıcakkanlıdırlar ve zeka seviyeleri yüksektir. Fazlasıyla mırıldanırlar ve çok hareketlidirler. Tam bir oyuncudurlar.

 9. 42 Bengal


  Leopar benzeri desenleri vardır. Pek sıcakkanlı değildirler ve çocuklarla da nadiren dost olurlar. Zeka seviyeleri yüksektir, hareketlidirler ve oyuncudurlar.

 10. 41 Birman


  Fazlasıyla sevimli olan bu kedi, son derece sıcakkanlı ve dostanedir. Fazla sesleri çıkmayan, miskin bir türdür.

 11. 40 Bombay


  Sessiz, duygusal ve dostanedir. Fazla bakım gerektirmezler ve oyunculukları yüksektir. Zeka seviyeleri ise normaldir.

 12. 39 Brazilian Shorthair

  17346380755340c1c573f815.50710679-breed-317.gif?fit=1000%2C725&ssl=1

  Brezilya’nın sokak kedileridir ve zeka seviyeleri son derece yüksektir. Şefkatli ve oyuncu türlerdir. Buna karşın sıcakkanlı oldukları söylenemez.

 13. 38 British Shorthair


  Tam bir şehir kedisidir ve sıcakkanlıdır. Zekası yüksek, özgür ve dostanedir. Oyunculukları normalin üstündedir. En beğenilen kedi cinsleri arasında üst sıradadır.

 14. 37 California Spangled


  Avlanan kedi türlerinin devamıdır ve zekaları yüksektir. Özgür ruhlu, cesur ve hareketlidir. Çocuklarla çok anlaşamaz ve sahibine karşı hırçındır.

 15. 36 Chartreux


  Oyuncu, sıcakkanlı, çocuklarla ve diğer hayvanlarla dostturlar. Çok mırıldanmazlar ve zekaları yüksektir. Kül rengidir ve gölgeli olabilirler.

 16. 35 Chinchilla


  Gümüş renkleri ile bilinirler ve dost canlısıdırlar. Zekaları yüksektir ve normalin üstünde mırıldanırlar. Taranma ihtiyaçları da yüksektir.

 17. 34 Colorpoint Shorthair


  Oyuncu, akıllı, hareketli ve mırıldanan kedilerdir. Bakıma ihtiyaçları yüksektir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla pek anlaşamazlar.

 18. 33 Cornish Rex


  Seyrek ve sert tüylüdür. Pek sıcakkanlı değildir ve çocuklarla pek anlaşamaz. Son derece hareketli ve oyuncudur.

 19. 32 Devon Rex


  Kuzu gibi kıvırcık tüyleri vardır ve zekaları ile oyunculukları yüksektir. Sahiplerine şefkatlidir ama çocuklarla daha az anlaşırlar.

 20. 31 Mısır Mausu


  Oyuncu ve zeki bir türdür. Hareketlidirler ve sahipleriyle iyi ilişki kurarlar. Gümüş benekli tüyleri vardır. Çocuk ve diğer hayvanlarla orta seviyede anlaşırlar.

 21. 30 Avrupa Birmanı


  Oyuncu, çocuk ve hayvanlarla anlaşan bir türdür. Mırıldanmaları yüksek ve hareketlidirler. Ama çok sıcakkanlı değildirler.

 22. 29 Avrupa Shorthair


  Son derece özgür ve hareketli bir türdür. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve oyuncudurlar. Diğer hayvanlarla ise pek anlaşamazlar.

 23. 28 Exotic Shorthair


  Sıcakkanlı ve şefkatli bir türdür. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar. Basık burunları en belirgin özellikleridir.

 24. 27 Havana Kedisi


  Zeki ve sahibini seven bir türdür. Fazla sesleri çıkmayan ve bakıma muhtaç kedilerdendir. Sıcak kahverengi tüyleri en belirgin özelliklerdir.

 25. 26 Himalayan


  Neredeyse hareketsizdir ve sessizdir. İyi bir bakıma ihtiyaçları vardır. Çocuklarla, sahibiyle ve diğer hayvanlarla iyi anlaşır.

 26. 25 Honey Bear


  Laboratuarda geliştirilmiştir ve ilginç bir türdür. Yüksek zekalı, oyuncu, hareketli, sevgi doludur. Bakıma ihtiyaçları vardır ve gümüş renklidir.

 27. 24 İran Kedisi


  En çok tercih edilen ev kedisidir ve dost canlısıdır. Zeki, az hareketli ve sessizdir. İyi bir bakım gerektirirler.

 28. 23 Japon Kıvrık Kuyruk


  Fazlasıyla oyuncu, zeki ve hareketli bir türdür. Ayrıca sıcakkanlı ve dost canlısıdır. Kısa kıvrık kuyrukları belirgin özelliklerdir.

 29. 22 Korat


  Pek sıcakkanlı bir tür değildir. Buna karşın çocuklarla ve sahipleriyle iyi anlaşırlar. Zeki, hareketli, oyuncu ve bakıma ihtiyaçları yüksektir.

 30. 21 Laperm


  Çok zeki ve hareketlidir. Sahibine karşı şefkatlidir ve çocuklarla anlaşırlar. Fazla mırıldanırlar ve oyuncudurlar. Kıvırcık tüyleri en belirgin özellikleridir.

 31. 20 Maine Coon


  Dünyanın en büyük evcil kedilerindendir. Aslan gibi tüyleri vardır. Son derece dostane, oyuncu, zeki ve sıcakkanlıdır.

 32. 19 Manks


  Mitolojik kedilerdendir ve sıcakkanlıdır. Çocuklarla, sahipleriyle ve diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar. Zekidir, oyuncudur ama sağlıklarına dikkat edilmelidir.

 33. 18 Mavi Rus Kedisi


  Zeki ve özgürdür. Sessizdir ve taranma ihtiyacı yoktur. Sıcakkanlıdır ve çocuklarla normal bir anlaşması vardır.

 34. 17 Munchkin


  Kısa bacakları en belirgin özellikleridir. Son derece oyuncu, dost canlısı, zeki ve hareketli bir türdür. İyi huyları nedeniyle en beğenilen kedi cinsleri arasında yer alır.

 35. 16 Nebelung


  Gri-mavi tüyleri ile püsküllü kuyrukları vardır. Zekidir ve özgürdür. Hareketlidir; ama çocuklarla ve diğer hayvanlarla pek anlaşamazlar.

 36. 15 Norveç Orman Kedisi


  Zeki, sıcakkanlı, dost canlısı ve oyuncu türlerdendir. Hareketli ve cesurdurlar. Fazla mırıldanmazlar.

 37. 14 Ocicat


  Oyuncu, hareketli, zeki ve sessizdir. Çocuklarla ve hayvanlarla iyi anlaşırlar. Pek sıcakkanlı değildir ve taranma ihtiyacı yoktur.

 38. 13 Oriental Longhair


  Tam bir oyuncudur ve çok zekidir. Sahibine karşı en iyi türlerdendir. Hareketli, mırlayan ve hareketli bir cinstir. Kolay eğitilirler.

 39. 12 Oriental Shorthair


  Son derece oyuncu, zeki, hareketli ve uysal türdür. 300 farklı renkte türü vardır. Büyük kulakları en belirgin özellikleridir.

 40. 11 Pixie Bob


  Vaşak melezidir ve oldukça hareketlidir. Zeki, oyuncu ve cesurdur. Pek sıcakkanlı değildir ve geçimleri normal seviyededir.

 41. 10 Ragamuffin


  Çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar. Bakım ihtiyaçları yüksek ve sıcakkanlıdırlar.

 42. 9 Savannah


  Çok zeki, oyuncu, dost canlısı ve hareketli bir türdür. Sessiz, az bakım gerektiren kedilerdendir. Uzun boyları en belirgin özellikleridir.

 43. 8 Scottish Fold


 44. 7 Ragdoll


  Zeki ve dost canlısı bir türdür. Sahibiyle çok iyi anlaşır. Pek hareketli değildir ve sesleri çıkmaz. Sıcakkanlıdır ve taranma ihtiyaçları vardır.

 45. 6 Sibirya Kedisi


  Zeki, cesur ve oyuncu bir türdür. Dost canlısıdır ve sahibine düşkündür. Taranma ihtiyacı azdır ve sessizdir.

 46. 5 Singapur Kedisi


  Pek sıcakkanlı değildirler. Buna karşın oyuncu, zeki ve hareketlidir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla alışkın olduğu zaman iyi anlaşır.

 47. 4 Siyam Kedisi


  Zeki, oyuncu ve hareketli türlerdendir. Pek sıcakkanlı değildir ve çocuklarla iyi anlaştıkları söylenemez. Sahibiyle iyi anlaşır.

 48. 3 Karayak


  Biraz kaprisli bir türdür ve oyuncudur. En çok mırıldanan kedilerdendir. Sıcakkanlıdır ve sahibine düşkündür.

 49. 2 Sphynx


  Sıcakkanlıdır ve sahibiyle iyi anlaşır. Çocuk ve diğer hayvanlarla iyi iletişim kurar. Çok zekidir ve oyuncudur. İyi bir bakıma ihtiyaçları vardır.

 50. 1 Van Kedisi


  Oldukça zeki, hareketli ve şefkatli bir türdür. Gözlerinin farklı oluşu ile ünlüdür. İyi bakım gerektiren, dost canlısı ve oyuncu bir kedidir.


Like it? Share with your friends!

132
54 shares, 132 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
0
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format