Marvel Filmlerinin İzleniş ( İzleme ) Sıralaması – Marvel Dünyası Rehberi

15 min


175
99 shares, 175 points

1) Captain America: The First Avenger

Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 6,9

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, 2011 yapımı Amerika Birleşik Devletleri filmidir. Filmde, II. Dünya Savaşı sırasında, zayıf, ufak tefek ve çelimsiz bir adam olan Steve Rogers, süper asker Kaptan Amerika’ya dönüşür ve Kızıl Kafatası’nın Tesseract’ı dünya hakimiyeti için bir enerji kaynağı olarak kullanmasını engellemek zorundadır. Marvel’ın Captain America çizgi-romanına dayanır. Beşinci Marvel Sinematik Evreni filmidir. Ayrıca, Yenilmezler filminden önce çekilmiştir. Film 2. Dünya Savaşı yıllarında sıska ve çelimsiz biri olduğu için savaşa katılmasına izin verilmeyen Steve Rogers’ın nasıl Kaptan Amerika’ya dönüştüğünü anlatıyor. Bu çelimsiz asker ABD süper asker yaratma programına gönüllü olur ve bambaşka birine yani Kaptan Amerika’ya dönüşür. Captain America: The First Avenger filmi evren açısından başlangıç olarak kabul edilir. Bu yapımda ilk yenilmez ve süper kahramanın ortaya çıkışına şahit olmakla birlikte, sonsuzluk taşının varlığından da bu filmde haberdar oluyoruz. Başrolde Chris Evans’ın bulunduğu bu film hikayeyi anlamak için es geçmemeniz gereken ilk yapım.

2) Iron Man

Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 7,9

2008 yapımı, Marvel Comics Şirketi’nin yayımladığı ilk Marvel Sinematik Evreni filmidir. Demir Adam isimli çizgi romanın beyazperde uyarlamasıdır. Robert Downey Jr., filmin kahramanı Demir Adam’ı canlandırmıştır. Çıkış tarihi sırasına bakarsak Marvel evreninin başlangıcı ve en ses getiren yapımında sıra. Tabi ki Iron Man’den bahsediyoruz. Ülkesi için son teknoloji silahlar üreten kendi tanımıyla dahi, playboy, hayırsever, milyarder Tony Stark, Afganistan’da geliştirdiği bir füzeyi tanıtırken esir alınır ve kapatıldığı mağarada bir füze yapması istenir. Stark bu mağarada füze yerine oradan kaçmak için bir zırh tasarlamaya başlar. Bu filmde Tony karşımıza Iron Man’in ilk zırhıyla çıkar. Yeni kahramanımız hem mühendislik becerisine sahip hem de fazlaca zeki olmasıyla en popüler kahramanın özelliklerinin nasıl olması gerektiğini bize göstermiştir. Iron Man’e rolünde yetenekli oyuncu ve bu rolü ondan başkasında izleyemeyeceğimizi düşündüğümüz Robert Downey Jr. Hayat vermektedir. Marvel evrenini parlatan başlangıç kesinlikle Iron Man’in doğuşudur diyebiliriz.

3) The Incredible Hulk

Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 6,8

The Incredible Hulk, 2008 yapımı, Louis Leterrier’ın yönettiği, başrollerinde Edward Norton, Liv Tyler, William Hurt ve Tim Roth’un oynadığı, ikinci Marvel Sinematik Evreni süperkahraman filmidir. Yavaş yavaş Avengers’ı toplamaya başlıyoruz. Sırada en güçlü süper kahramanlardan biri var: Hulk! Parlak ve zeki bir bilim adamı olan Bruce Banner, gama ışınlarına maruz kaldığı için hücresel bir mutasyona uğrayarak sinirlendiğinde yeşil devasa bir dev yaratığa dönüşmeye başlamıştır. Bilim adamı kimlğinden kopup Hulk olmaya çalışan bir Bruce Banner gördüğümüz bir film. Kendi kişiliği ve Hulk arasında zor zamanlar geçiren Banner’ın Hulk’u süper kahramana dönüştürmeye çalışmasını ve başarmasını izliyoruz bu filmde. Bruce Banner karakterine Edward Norton hayat vermiştir. İlk karizmatik ve ünlü Hulk olan Norton maalesef diğer filmlerde bulunmamaktadır.

4) Iron Man 2

Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 7,0

Iron Man 2, 2010 ABD yapımı üçüncü Marvel Sinematik Evreni aksiyon filmi. Tüm dünyanın gözlerini çevirdiği Iron Man’in milyarder Tony Stark olduğu herkesçe öğrenilmiştir. Bu filmde kahramanımız zırhının sırrrıı isteyen hükümet görevlilerin baskılarına karşı savaş vermektedir. Çünkü Iron Man odur ve bir tane olmalıdır. Kötü llere geçtiğinde ne kadar tehlikeli bir silah haline dönüşeceğini bilen Stark, zırhının sırrını açıklamaz. Baskılarla uğraştığı yetmezcesine bir de eski bir intikam hikayesiyle uğraşan Iron Man , Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte yeni ittifak kurar ve yepyeni büyük güçlerle yüzleşir. Bu filmde sonradan fazlaca karşımıza çıkacak olan Pepper Potts karakterine Gwyneth Paltrow, ilk kez bu filmde görünen Black Widow karakterine Scarlett Johansson ve meşhur Nick Fury karakterine de Samuel L. Jackson hayat vermektedir. Ayrıca Tony Stark’ın en yakın arkadaşı olan James Rhodes’u bu filmde War Machine olarak karşımıza çıkmakta. Bu rolde de Don Cheadle’ı görmekteyiz.

5) Thor

Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 7,0

Thor, Marvel Comics tarafından yayımlanan çizgi roman karakteridir. 2011 ABD süper kahraman filmi ve Marvel Sinematik Evreni tarafından yayınlanan dördüncü filmidir. 21 Nisan 2011’de Avustralya’da ve 6 Mayıs 2011’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Thor, üç boyutlu ve IMAX 3D olarak da yayınlandı.  Evet geldik süper güçlerine doğuştan sahip ve dünyadan olmayan ilk karaktermize. Hepinizin aklına tabi ki Asgard prensi Thor geldi. Bambaşka bir diyarda geçen bir film var karşımızda.Düşüncesizce davranışlarıyla antik bir savaşın tekrarlanmasına neden olan güçlü ve kibirli tanrı Thor babası Odin tarafından Dünya’ya sürgün edilir. Tüm güçlerinin kaynağı olan çekicinin de dünya gönderildiğini bilen Thor, güçleri olmadan Dünya’da insanların arasında yaşamak zorunda kalır. Peki , Thor tekrar güçlerini kazanıp geri dönebilecek mi? Thor’un dünyadaki komik maceralarına ev sahipliği yapan bu filmde Thor karakterini Chris Hemsworth canlandırıyor. Thor serisi, Marvel evrenini İskandinav mitolojisi ile tanıştırırken, Thor da ilk büyük düşmanı olan üvey kardeşi Loki, karanlık güçleri Dünya’yı fethetmek için yolladığında gerçekten bir kahraman nasıl olunur öğreniyor. Loki rolünde ünlü aktör Tom Hiddleston, Odin rolünde efsanevi aktör Antony Hopkins ve Jane Foster rolünde ise güzel oyuncu Nathalie Portman’ı görüyoruz. Birbirinden ünlü isme ev sahipliği yapan film Marvel evreninde öenmli yeri olan filmlerden.

6) The Avengers

Yapım Yılı: 2012
IMDB Puanı: 8,1

Yenilmezler, bazı ülkelerde Avengers Assemble olarak da bilinmektedir. Marvel Studios tarafından üretilen ve Marvel Comics’in süper kahraman ekibidir. Dağıtımını Wss Whedon yazıp yönetmiştir. Ayrıca altıncı Marvel Sinematik Evreni filmi olup 1. Evre’nin kapanış filmidir. Şimdi de evrenin dönüm noktası filmlerinden birinde sıra. Bütün kahramanlarınnbir araya geldiği ilk film. S.H.I.E.L.D. ismiyle tanınan uluslararası barışı koruma teşkilâtının yöneticisi Nick Fury’nin, Dünya’yı yaşanan felaketten kurtarmak için bir araya getirdiği takımın oluşum sürecini ve mücadelelerini konu alan bir filmdir. Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Black Widow ve Hawkeye’ın bir araya gelerek oluşturduğu Yenilmezler takımı devam filmlerinde de Dünya’yı tehdit eden tehlikelere karşı birlikte mücadele edecekler. Önceki filmde Edwart Northon’ın canlandırdığı Hulk karakterinde bu filmde Mark Ruffalo’yu görüyoruz. Bundan sonraki filmlerin gidişatını fazlasıyla etkileyen ve birbirine bağlayan bir filmdir.

7) Iron Man 3

Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 7,2

Iron Man 3, Amerikan yapımı, yedinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi. Marvel Comics tarafından yaratılan Iron Man karakterinin beyazperdedeki üçüncü filmidir. Filmin başrolünü Robert Downey Jr. ve Gwyneth Paltrow paylaşmıştır. Filmin yönetmenliğini ise Shane Black yapmıştır. Avengers filminde yaşanan sorunlardan sonra psikolojik sıkıntılar yaşamaya başlayan ve kendiyle zorlu bir mücadeleye giren Tony Stark’ın, tehlikel bir terörist olan Mandarin’nin saldırısıyla düzeni tamamen değişir. Bu darbeyle başa çıkmaya çalışmasını ve tekrar kendi benliğiyle olan sınavını izleyeceğiz bu filmde. Süper kahraman olmak beraberinde büyük sorumluluklar getiriyor, sevdiklerinin ve Dünya’nın Iron Man’e her zaman ihtiyacı var. Bakalım Tony Stark bu sefer işlerin içinden sıyrılabilecek mi?

8) Thor: The Dark World

Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 7,0

Thor: Karanlık Dünya, 2013 ABD yapımı, sekizinci Marvel Sinematik Evreni macera filmidir. Marvel Comics karakteri, mitolojik tanrı Thor’dan esinlenerek yapılan ikinci filmdir. Gücünün kaynağı olan çekicini ve Asgard’a geri dönebilme hakkını yeniden kazanan Thor’u, kardeşi Loki’nin yarattığı tehditten sonra Dünya’yı ve Dokuz Diyar’ı Dark Elves adlı düşmanından korumaya çalışacağı Thor: The Dark World filminde, Thor Asgard’a gelse de Jane Foster karakteri ile yeniden bir araya gelecek. Bu filmde karşımıza sonsuzluk taşlarından biri daha çıkıyor.

9) Captain America: The Winter Soldier

Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 7,8

Kaptan Amerika: Kış Askeri, ya da İngilizce orijinal adıyla Captain America: The Winter Soldier, aynı adlı Marvel Comics çizgi roman serisinden uyarlanmış ve dokuzuncu Marvel Sinematik Evreni filmidir. 2014 yılında vizyona girmiş bilimkurgu, aksiyon, macera filmidir.  Captain America, Yenilmezler ile beraber New York’ta yaşanan karmaşalı olaylardan sonra S.H.I.E.L.D. üyesi olan bir dostu saldırıya hedef olunca kendini bir entrika ağının içine çekilirken bulur. Falcon ve Black Widow ile birlikte kendisini yok etmek için gönderilen profesyonel katiller ve hazırlanan komplolarla mücadele etmektedir. Bu filmde onlarla birlikte biz de Winter Soldier ile tanışmış oluyoruz. Bu filminde yaşacak olan bazı olaylar devam filmlerine yön verdikleri için film sıralamasındaki en önemli filmlerden biri. Sebastian Stan’i ise filmde Winter Soldier karakterinde görüyoruz.

10) Guardians of the Galaxy

Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 8,1

Galaksinin Koruyucuları, ya da İngilizce adıyla Guardians of the Galaxy, Marvel Comics’in aynı adlı süper kahraman ekibinden uyarlanan Amerika yapımı bilimkurgu, süper kahraman filmi. Film, Marvel Studios tarafından üretilen onuncu Marvel Sinematik Evreni filmidir.  Kendisine Star-Lord lakabını takmış maceraperest Peter Quill’in, tüm evrende tehdit oluşturan Ronan’ın istediği gizemli küreyi çalması ile başlıyor film. Bu olayda sonra kötü karakterden kurtulabilmek için Peter, silah taşıyıcısı Rakun Rocket , insansı ağaç Groot , ölümcül, gizemli ve yetenekli Gamora ve yok edici, güçlü Drax ile birbirinden tamamen farklı kişilerin bir araya getirerek uyumsuz bir ekip oluşturur. Ve kendilerine Guardinans of the Galaxy derler. Sonsuzluk taşları ile ilgili daha çok biliye sahip olurken evrenin en zorlu düşmanı Thanos’u tanımaya başlıyoruz. Peter karakterine Chris Pratt, Gamora’ya Zoe Saldana, Drax’a Dave Bautista hayat verirken Rakun Rocket’in seslendirmesini Bradley Cooper, Groot’un seslendirmesini de Vin Diesel yapmaktadır.

11) Guardians of the Galaxy 2

Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 7,7

Galaksinin Koruyucuları 2, yapımcılığını Marvel Studios’un dağıtımını ise Walt Disney Studios Motion Pictures’ın yaptığı, Marvel Comics süper kahraman takımı Galaksinin Koruyucuları’ndan uyarlanan 2017 yapımı Amerikan süper kahraman filmi.  Artık aile gibi olmuş olan ekip uzayın derinliklerindeki yerlere yolculuk ederek galaksiyi korumak için düşmanlarla savaşırken, Star Lord geçmişinin sırların çözmeye uğraşıyor. Ekibe Gamora’nın ablası Nebula ve Mantis’in de dahil olduğu bu devam filmi ile ilk filminin yayınlanma tarihi arasında koca bir 3 yıl olsa bile olaylar arasındaki zaman birbirini takip eden ve kısa zaman aralıkları olduğu için art arda izlenmesi olayların akışı açısından daha verimli olacaktır bizden söylemesi. Doctor Who’dan tanıdığımız Karen Gillan’ı da Nebula karakterinde görmekteyiz.

12) Avengers: Age of Ultron

Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 7,4

Yenilmezler: Ultron Çağı, Marvel Comics’in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015’te vizyona giren on birinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.  Evet bu sefer yenilmezlerimiz neden toplanıyor dersiniz? Aktif olarak kullanılmasına izin verilmeyen bir barışı koruma programını yeniden başlatmaya çalışmak isterken işlerin kontrolden çıkmasıyla insan yapımı olan yapay zeka Ultron’un eline, insanlığın sonunu getirebilecek planlarını gerçekleştirebilme fırsatı geçer. Avengers ekibinin Dünya’yı kargaşadan kurtarmak için tekrar bir araya geldiği bu filminde, sonsuzluk taşlarının ne kadar önemli oldukları bir kere daha vurgulanırken ekibe yeni isimler katılır; kardeşi Quicksilver ile HYDRA’nın elinde esir olan Scarlet Witch ve Ultron’un yarattığı gücüyle Zihin Taşı’nı da alan Vision.

13) Ant-Man

Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 7,3

Karınca Adam, aynı adlı Marvel Comics çizgi roman serisinden uyarlanmış, Peyton Reed tarafından yönetilen, 2015 yılında vizyona giren on ikinci Marvel Sinematik Evreni filmi olup 2. Evre’nin kapanış filmidir. Biyokimyacı olan Dr. Hank Pym, maddelerin boyutlarını değiştirmeyi başarır ve icat ettiği araçlarla beraber böceklerle iletişime geçmeyi başarıp sonra da tasarladığı özel kıyafetini giyerek kötü güçlerle mücadele etmesi ve tasarımının olağanüstü güçleri sayesinde Dünya’yı kurtarması için Scott Lang’i seçer. Kuantum boyutu ile ilgili fazlasıyla bilgi içeren Ant-Man filmi de bu sıralamada izlenmeden geçmemeniz gereken filmlerden biri. Scott Lang karakterine Paul Rudd hayat vermektedir.

14) Captain America: Civil War

Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 7,8

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, aynı adlı Marvel Comics’in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmış, Marvel Sinematik Evreni’nin on üçüncü filmidir. Filmde, bilimkurgu, aksiyon ve macera ön plandadır. Filmin başrol oyuncularından Chris Evans ve Robert Downey Jr. vardır. Geldik en önemli filmlerden birine daha. Bu filmde sevdiğimiz karakterleri yan yana değil birbirlerine karşı görmekteyiz. Ultron olayı sonrası, Amerikan Hükümeti yenilmezler ekibine karşı hoşgörüsü olmayan bir tavır içine girmeye başlamıştır. Kahramanların sadece ihtiyaç halinde ortaya çıkması gerektiğini savunan Tony Stark ile hükümetin baskısı altında olmadan özgürce insanlığı korumaları gerektiğini savunan Steve Roger arasında çıkan bu fikir ayrılığı Yenilmezler ekibinde soğuk rüzgarlar estirecektir.,Captain America’nın Winter Soldier’ı kurtarma çalışması da gerilimi daha da artıracaktır. Serinin kilit noktalarından biri olan bu filmi kesinlikle izlemeden diğer filmlere geçmeyin

15) Spider-Man: Homecoming

Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 7,5

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Columbia Pictures ve Marvel Studios tarafından ortaklaşa üretilen ve Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılan, Marvel Comics karakteri Örümcek Adam çizgi romanlarından uyarlanan yakında çıkacak ABD süper kahraman filmidir.  Şimdi de sıra kendi mahallesinin küçük kurtarıcısı Spider Man’de. Civil War sonrası Peter Parker’ı , Tony Stark’ın gözetimi ile hem Yenilmez ekibinin bir parçası olmaya çaışırken, hem de lise öğrencisi hayatını sürdürmeye çalışırken görüyoruz. Birden ortaya çıkan kötü adam Vulture durdurulabildiği ve felaketlerin kıyısından dönülen bir filmle karşı karşıyayız. Spider-Man, bu filmle süper kahraman olmanın ne anlama geldiğini anlıyor. Önceki Spider-Man yapımlarını rafa kaldırın, çünkü bu film Marvel sinematik evreninin parçası olan ilk Spider-Man filmi. Genç oyuncu Tom Holland’ı yeni Peter Parker olarak bu filmde görmekteyiz.

16) Doctor Strange

Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 7,5

Doktor Strange, Marvel Comics’in aynı adlı çizgi roman karakterinden uyarlanmış, 2016 yılı bilimkurgu, aksiyon, macera türlerindeki süper kahraman filmi. Scott Derrickson tarafından yönetilen filmin senaryosu Derrickson ve C. Robert Cargill tarafından yazıldı. Stephen Strange , çok başarılı ve oldukça kibirli ünlü bir beyin cerrahıdır. Geçirdiği trafik kazasından sonra hem fiziksel, hem de akıl sağlığı açısından tedaviye ihtiyaç duymaktadır. Meslek hayatını bitiren bu kaza sonucu iyileşmek için çıktığı bir yolculukta karşılaştığı Ancient One ona mistik dünyanın kapısını açarak, sihre ve paralel evrenlere hükmedebilmeyi öğretir. Bu sayede yeni kahramanımız Doctor Strange ortaya çıkacaktır. Ve izleyici de sadece kahramanımız Doctor Strange ile tanışmış olmayıp, diğer bir önemli sonsuzluk taşı olan zaman taşını da öğrenmiş olacak. Doctor Strange rolünde başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch’i, Ancient One rolünde iseTilda Swinton’ı görmekteyiz.

17) Thor: Ragnarok

Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 7,9

Thor: Ragnarok, Marvel Sinematik Evreni’nin Thor’a ve Thor çizgi romanına dayalı üçüncü filmi olup on yedinci Marvel Sinematik Evreni filmi.  Civil War sonrası Thor, memleketi Asgard’tan uzak ir yer olan Sakaar gezegeninde fazlasıyla gçlü ablası Hela’nın esiri durumuna düşer ve daha da kötübir durum vardır ki gücünün kaynağı ablası tarafından parçalara ayrılmıştır. Kahramanımızın sahip olduğu uygarlığının temeli olan tanrıların ölümü ile vatanı Asgard’ın çöküşü olduğu bilinen Ragnarok’u durdurmaya çalışmasını izleyeceğiz. Bu filmin büyük savaşın öncesinde izlenmesi gerekli olan en ve en önemli film diyebiliriz. Acımasız Hela rolüne Cate Blanchett hayat vermektedir.

18) Black Panther

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 7,3

Black Panther, Marvel kurgusal evreninin 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren on sekizinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmidir. Film Ryan Coogler tarafından yönetilmektedir. Black Panther rolünü Chadwick Boseman canlandırmaktadır. Bu sefer yönümüzü uzaklara çeviriyoruz ve Wakanda’ya yola çıkıyoruz. Civil War’dan sonra ülkesi Wakanda’ya dönen T’Challa, babasının saldırıya uğrayarak ölmesi ardından gözlerden uzak, dünyadan gizli olan ve teknolojide gelilmiş olan ülkesine liderlik etmek için hazırlıklar yaparken ülkede karışıklıklar meydana gelmeye başlamış ve rakipleri ortaya çıkmıştır. Hem lkesini bir arada tutmaya çalışan ve savaşın olmasını engellemek isteyen Black Panther’i izleyeceğimiz bu film sayesinde yeni bir kahramanı daha yakından tanımamızı sağladığı gibi Infinity War’un büyük bir kısmının kapsayan Wakanda’yı da seyircinin gözleri önüne sermiş oluyor. Chadwick Boseman’ı Black Panther rolünde görüyoruz. Marvel’ın en çok yankı yaratan filmlerinden biridir kendisi.

19) Avengers: Infinity War

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 8,5

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, Marvel Comics’in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanmış, on dokuzuncu Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi. Marvel’ın en karizmatik süper kahramanları yeni maceralarında bir kez daha bir araya geliyor. Güçlü ekip bu kez korkunç titan Thanos’a karşı savaşacaklar. Solukların tutulduğu ve en can alıcı filme gelmiş durumdayız. Civil War’da yaşadıkları fikir ayrılıkları nedeniyle karşı karşıya gelen ve sonrasında birbirlerinden uzaklaşan ve dağılan kahramanlarımız, 6 Sonsuzluk Taşının sahibi olan ve dünya nüfusunun yarısını yok ederek düzeni sağlayacağını düşünen en güçlü düşmanları Thanos’a karşı tekrar bir araya gelecektir. İnsanlığın kaderininin buna bağlı olduğunu bilerek tüm güçleriyle sıkı bir mücadeleye girişirler. Fakat bu filmde yenilmezler aslında ne kadar yenilebilir olabileceklerinin farkına varacaklardır.

20) Ant-Man and The Wasp

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 7,1

Ant-Man ve Wasp, Marvel Comics’in Scott Lang / Ant-Man ve Hope van Dyne / Wasp karakterlerinden uyarlanan ABD yapımı yirminci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.  Scott Lang , Ant-Man olmanın yüküyle bir baba olduğundan sorumluluklarını da dengelemeye çalıştığı sırada Hank Pym’in onu acil bir görev çağırmasıyla tekrar kostümünü giyer ve Hope van Dyne ile birlikte kendi geçmişindeki sırları çözmeye çalışır. Infinity War ile birçok kesişme noktası bulunan Ant-Man and The Wasp filmi, savaşın devamında önemli bir rol oynamakta.

21) Captain Marvel

Yapım Yılı: 2019
IMDB Puanı: 7,1

Captain Marvel, Marvel Comics karakteri Carol Danvers’tan uyarlanan 2019 yapımı Amerikan süper kahraman filmidir. Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan film, Marvel Sinematik Evreni kapsamındaki yirmi birinci filmdir.  Evet şimdi de en güçlü yenilmezle karşı karşıyayız. Eski savaş uçağı pilotu olan Carol Danvers’ın, edindiği süper güçlerle Captain Marvel’a dönüşümünü ve iki uzaylı klana karşı Dünya’yı savunmaya çalışmasını izleyeceğiz. Gezegenini ve kendini yeniden keşfeden kahramanımızın bu sıralamada en önemli yere sahip, çünkü kendisi Avengers: Endgame filminde ön planda olacak olan başkarakterlerden. Captain Marvel’a Brie Larson hayat vermekte ve filmde Jude Law da bulunmaktadır.

22) Avengers: Endgame

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 8,4

Avengers: Endgame, Marvel Comics’in İntikamcılar adlı süper kahraman grubundan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ABD süper kahraman filmi. 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı niteliğinde olup yirmi ikinci Marvel Sinematik Evreni filmidir.  Avengers serisinin son halkası film, vizyona girmesinin ardından Avatar’ı geçerek tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi oldu. Infinity War’un ardından Thanos’tan intikam almak isteyen ekibimiz, son bir savaş için bir araya geliyor. Endgame, finale yakışan bir ihtişamla, Marvel Sinematik Evreni boyunca izlediğimiz her filme geri dönerek benzersiz bir zaman yolculuğu sunuyor. Russo kardeşlerin çekip çevirdiği 3 saat uzunluğundaki devasa film, Thanos ve Avengers 6’lısı arasındaki ölümcül mücadeleyi konu alıyor.

23) Spider-Man: Far From Home

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 7,5

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Columbia Pictures ve Marvel Studios tarafından ortaklaşa üretilen ve Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılan, Marvel Comics karakteri Örümcek Adam çizgi romanlarından uyarlanan 2019 yapımı ABD süper kahraman filmidir. Endgame’de yaşananların beş yıl sonrasını ele alan filmde, toparlanmaya çalışan dünyadaki arkadaş canlısı kahraman Peter Parker’ı görüyoruz. Peter, normale dönmeye karar veriyor ve okul gezisi ile Avrupa’ya seyahat ediyor. Bu heyecan verici yolculuk, Nick Fury’nin ortaya çıkışı ve Spider Man’e ihtiyaçları olduğunu söylemesi ile yarıda kesiliyor. Far From Home’da Peter Parker’ı ilk kez tek başına Dünya’yı kurtarmaya çalışırken ve sevdiği kıza açılma sancıları çekerken görüyoruz. Filmde, Spider Man serisine yeni bir soluk getiren kötü adam Mysterio’yu, Jake Gyllenhaal canlandırıyor.

24) Black Widow

Yapım Yılı: 2021

IMDb Puanı: 6,7

Black Widow, ABD yapımı, 9 Temmuz 2021 tarihinde vizyona giren, Marvel Comics’in yayınladığı Black Widow isimli çizgi romandan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen yirmi dördüncü Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.

24) Eternals

Yapım Yılı: 2021

IMDb Puanı: 6,9

Eternals, 5 Kasım 2021 tarihinde vizyona giren ABD yapımı, Marvel Comics’in yayınladığı Eternals isimli çizgi romandan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen yirmi altıncı Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.


Like it? Share with your friends!

175
99 shares, 175 points

What's Your Reaction?

Korktum Korktum
0
Korktum
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Keyifli Keyifli
1
Keyifli
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Artist Artist
0
Artist
Listeland

0 Comments

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format